Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zdobądź zaproszenie do Groteski

Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska serdecznie zaprasza na nowe spektakle. W marcu widzowie zobaczą m.in. spektakl muzyczny „Kobiety kontratakują” (premierowy pokaz odbędzie się w Dniu Kobiet), Uwaga! Dla pierwszej osoby, która w piątek (2 marca) o godz. 8.30 zadzwoni do Urzędu Miasta Krakowa pod numer 12 616-13-60 mamy podwójne zaproszenie na to przedstawienie!

Zaproszenie będzie można odebrać w Biurze Prasowym Urzędu Miasta Krakowa (pokój 160).

„Kobiety kontratakują” to w 100% spektakl muzyczny. Jego premiera odbędzie się 8 marca (czwartek) o godz. 20:00. Kolejne spektakle odbędą się 9-11 marca oraz 23 i 24 marca. Ideą spektaklu jest próba opisu sytuacji kobiety, w świecie ukształtowanym i zdominowanym przez mężczyzn. Jego celem jest ukazanie złożonych kulturowych napięć pojawiających się we współczesnym świecie w relacjach między kobietą i mężczyzną.

Przedstawienie będzie się składać z trzech części: kobieta zdominowana, kobieta zbuntowana i kobieta autonomiczna. Podczas spektaklu będzie można posłuchać utworów największych gwiazd światowej muzyki rozrywkowej w nowych, zaskakujących aranżacjach ze świetnymi tekstami polskimi. Do udziału w programie zaproszone zostały śpiewające artystki wybrane w dwustopniowym castingu spośród osiemdziesięciu kandydatek. Stawiając dopiero pierwsze kroki na zawodowej scenie, już teraz wyróżniają się niezwykle wysokim poziomem profesjonalizmu i stopniem cech wolicjonalnych. Reżyserem spektaklu jest Adolf Weltschek.

W marcu Teatr Groteska zaprasza także na spektakle „Don Kichote”, „Homme a Chagall”, a także koncert Renaty Przemyk „ Muzyka jest kobietą”, występ Kabaretu pod Wyrwigroszem, oraz specjalny spektakl w ciemno zaprezentowany podczas Międzynarodowego Dnia Teatru. Szczegółowy repertuar dostępny na stronie internetowej teatru. (KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-03-01
Data aktualizacji: 2012-03-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź