Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków w EURO na pełnych prawach

Do udziału w pracach powołanego 14 lutego b.r. Komitetu ds. Koordynacji Organizacji EURO 2012 Premier zaprosił Prezydenta Krakowa. Oznacza to, że choć w Krakowie nie będą się odbywały mecze EURO miasto jest traktowane jako współorganizator mistrzostw.

W pracach sztabu powołanego przy Komitecie uczestniczyła Magdalena Sroka – Zastępca Prezydenta Miasta i szefowa krakowskiego zespołu ds. EURO 2012.

W skład powołanego przez Premiera Komitetu pod przewodnictwem Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy wchodzą m.in. szefowie kluczowych dla organizacji mistrzostw resortów, wojewodowie, prezydenci miast organizatorów EURO 2012.

Jak podaje MSW nowo powołany komitet będzie koordynował działania wszystkich podmiotów zaangażowanych w przygotowania do EURO 2012, w tym m.in. działania między ministrami, prezydentami miast gospodarzy rozgrywek, organizatorami mistrzostw UEFA i PZPN. Koordynowane będą zarówno działania podejmowane podczas trwania turnieju, jak również działania podjęte przed turniejem EURO 2012 - te, które mają na celu jego właściwą organizację.

Przypomnijmy; w Krakowie w czasie EURO 2012 mieszkać i trenować będą drużyny z Holandii, Włoch i Anglii. Wybór Krakowa przez jedne za najlepszych na świecie reprezentacji piłkarskich to według ekspertów potwierdzenie tego, że nasze miasto jest bardzo dobrze przygotowane do organizacji EURO 2012. Krakowska oferta była również oceniona najwyżej na tle ofert polskich i ukraińskich miast ubiegających się o organizację meczów EURO 2012.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat