Komunikat archiwalny

Centra pobytowe z certyfikatem

W Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja centów pobytowych UEFA EURO 2012 dla drużyn, sędziów i zaproszonych gości. Podczas uroczystości wręczono specjalne certyfikaty.

Centra pobytowe z certyfikatem
Fot. www.krakow.pl

Przypomnijmy, że z 13 drużyn, które podczas Euro 2012 zamieszkają w Polsce, aż trzy wybrały Kraków. W naszym mieście centrum pobytowo-treningowe będą miały Anglia, Holandia i najprawdopodobniej Włochy.

Do tej pory nigdy w ponad 70 letniej historii Mistrzostw Europy nie zdarzyło się, aby w jednym mieście swoje bazy treningowe umieściły aż trzy reprezentacje jednocześnie.  W czasie pobytu w Krakowie drużyny przeprowadzą przynajmniej po jednym treningu otwartym dla kibiców.

Podczas warszawskiej prezentacji przedstawiciele miast, ośrodków treningowych oraz hoteli, którzy zostali wybrani przez narodowe federacje uczestniczące w Turnieju UEFA EURO 2012 odebrali specjalnie przygotowane certyfikaty. Warto wiedzieć, że centra pobytowe podlegają surowym kryteriom. Hotele muszą spełniać najwyższe standardy, a w bezpośrednim ich sąsiedztwie (maksymalnie 20 minut jazdy autokarem) powinny znajdować się centra treningowe. Ponadto centrum pobytowe nie może być oddalone więcej niż godzinę jazdy od lotniska.

Zgłaszanie kandydatur rozpoczęło się w lutym 2008 roku. Wysłano 160 zgłoszeń. W roku 2009 nastąpiła wstępna weryfikacja kandydatur, w wyniku której w ofercie dla drużyn pozostało 60 propozycji. W październiku 2010 zaprezentowano Katalog Rekomendowanych Centrów Pobytowych, w którym znalazło się 21 polskich i 17 ukraińskich propozycji. Do końca ubiegłego roku 16 drużyn uczestniczących w turnieju dokonało wyboru (M)

Tagi: sport, kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także