Biznes rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dla kogo ulga w podatku?

Sprawdź czy prowadzona przez ciebie działalność gospodarcza uprawnia cię do preferencyjnej stawki podatku od nieruchomości.

Z preferencyjnych stawek mogą skorzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność w zakresie produkcji wyrobów piekarniczych, cukierniczych, mięsnych, betoniarstwa, kamieniarstwa, mechaniki pojazdowej, blacharstwa pojazdowego i lakiernictwa pojazdowego oraz kultury fizycznej i sportu. Preferencje przewidziano także dla budynków lub ich części zajętych na prowadzenie działalności w zakresie branż chronionych i zanikających (np. lutnictwo, antykwariusze).Dotyczy to ponadto właścicieli firm prowadzących działalność na obszarze objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego „Branice".

Do końca lutego Urząd Miasta musi dostarczyć krakowianom  decyzje o wymiarze podatku od nieruchomości. Z tego powodu podatnicy, którzy chcą skorzystać z preferencyjnych stawek powinni jak najszybciej złożyć w Magistracie komplet informacji oraz dokumentów (wymienionych w uchwale Rady Miasta Krakowa, dostępnej pod adresem http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=167&sub_dok_id=167&sub=uchwala&query=id%3D18986%26typ%3Du).
Szczegółowe informacje dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Krakowa www.bip.krakow.pl. (KS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-02-07
Data aktualizacji: 2012-02-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź