Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Towarzystwo Przyjaciół Narciarstwa i Przyrody popiera ZIO

Zorganizowanie Igrzysk służy promocji sportów zimowych, promocji i rozwojowi Krakowa i regionu, postępowi cywilizacyjnemu oraz umacnianiu więzi i zrozumienia między narodami – napisali Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Narciarstwa i Przyrody w uchwale Walnego Zebrania.

Przewodnicząca TPNiP Marta Fogler przesłała list do Wiceprezydent Krakowa i Przewodniczącej Komitetu Konkursowego Kraków 2022 Magdaleny Sroki, w który wyraża poparcie idei ZIO w Krakowie w 2022 roku.

– Stowarzyszenie chciałoby wesprzeć działania Krakowa na rzecz organizacji Igrzysk. Chcielibyśmy przy tej okazji podkreślić jak olbrzymie znaczenie będzie miała organizacja Igrzysk na terenie Polski, w szczególności na terenie Krakowa, Zakopanego i Podhala – napisała Przewodnicząca TPNiP.

TPNiP zajmuje się promocją narciarstwa w Polsce, zarówno turystycznego, rekreacyjnego jak i sportowego. Wspiera rozwój bazy turystycznej narciarskiej w polskich górach, propaguje narciarstwo wśród dzieci i młodzieży. Działa na rzecz rozwoju infrastruktury sprzyjającej uprawianiu narciarstwa, zabiega o rozwiązania prawne i legislacyjne sprzyjające uprawnieniu narciarstwa oraz rozwojowi terenów górskich. Więcej na temat Stowarzyszenia można przeczytać na stronie: http://tpnip.pl/. Treść listu i uchwały TPNiP jest dostępna na stronie: www.krakow2022.org.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-05-09
Data aktualizacji: 2014-05-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź