Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Oświadczenie Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Komitet Konkursowy Kraków 2022

Zmierzamy do drugiego etapu procesu aplikacyjnego, który wymaga udziału w pracach ścisłego kierownictwa podmiotów zaangażowanych w projekt. Z tego właśnie faktu wynikają wprowadzone zmiany w formule funkcjonowania Stowarzyszenia – nowi członkowie zarządu są osobami uprawnionymi do podejmowania decyzji w imieniu podmiotów, które reprezentują.

Do zarządu dołączyli również przedstawiciele gmin Kościelisko i Bukowina Tatrzańska. Dotychczasowi reprezentanci gmin pełniący funkcje merytoryczne zostaną powołani do zespołu doradców dla nowego zarządu.

Wniosek aplikacyjny Krakowa został dobrze przygotowany, a to było priorytetem w dotychczasowej pracy stowarzyszenia. Popełnione zostały natomiast błędy w zakresie komunikacji społecznej i to właśnie ich naprawa będzie jednym z kluczowym zadań do zrealizowania przez nowy zarząd w najbliższych tygodniach.

Społeczeństwo ma wątpliwości, związane z organizacją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. w Krakowie, które wynikają w znacznej mierze z braku wystarczającej wiedzy na ten temat. Wokół prowadzonych działań i wizji organizacji ZIO w 2022 r. w Krakowie  powstały mity, które należy jak najszybciej obalić, prezentując rzetelnie i czytelnie informacje w tym zakresie. Dziś wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, z tego, że Kraków zostając gospodarzem ZIO 2022 byłyby ich największym beneficjentem, jednocześnie ponosząc najmniejsze koszty - korzystając ze wsparcia środków unijnych, rządowych i zasobów regionu.

Głównymi zadaniami jakie stoją przed nowym zarządem w najbliższej perspektywie czasowej jest zintensyfikowanie działań z zakresu komunikacji społecznej, a także zdynamizowanie prac Stowarzyszenia poprzez zwiększenie aktywności wszystkich podmiotów zaangażowanych w projekt oraz zapewnienie transparentności swoich działań.

Jednocześnie składamy podziękowania wszystkim dotychczasowym członkom zarządu za ich zaangażowanie i pracę na rzecz organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 r. w Krakowie. Pozostajemy w przekonaniu, że będą oni służyć pomocą nowemu zarządowi w wypełnianiu jego obowiązków, co przyczyni się do osiągniecia sukcesu w procesie aplikacyjnym.

Gmina Bukowina Tatrzańska

Gmina Kościelisko

Gmina Miejska Kraków

Miasto Zakopane

Miasto Oświęcim

Województwo Małopolskie

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-04-17
Data aktualizacji: 2014-04-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź