Nasze miasto rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Więźniowie będa sprzątać Kraków

Krakowscy więźniowie będą pomagali w sprzątaniu Krakowa. Skazani będą wykonywali pilotażowo prace porządkowe oraz usuwali nielegalne graffiti z budynków pozostających w zasobie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie.

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

W najbliższych miesiącach więźniowie będą zajmowali się usuwaniem graffiti na budynkach przychodni zdrowia. To efekt porozumienia zawartego między Zarządem Budynków Komunalnych w Krakowie a Zakładem Karnym w Krakowie - Nowej Hucie.

16 kwietnia zawarta została umowa pomiędzy Zarządem Budynków Komunalnych w Krakowie a Zakładem Karnym w Krakowie - Nowej Hucie, dotycząca współdziałania w procesie zatrudnienia skazanych.

Zgodnie z umową, skazani pozbawieni wolności (ok. 4-5 osób), pilotażowo zatrudnieni zostaną do wykonywania prac porządkowych oraz usuwania graffiti z budynków pozostających w zasobie Zarządu Budynków Komunalnych w Krakowie.

Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie zapewnia transport skazanych oraz potrzebne do pracy narzędzia, wyznacza zakres prac i nadzoruje ich wykonanie. Wszyscy osadzeni będą również przeszkoleni w zakresie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Zakres robót zaplanowanych dla więźniów na najbliższe miesiące związany jest z usuwaniem nielegalnego graffiti na budynkach użytkowych znajdujących się w zarządzie  ZBK, w których znajdują się przychodnie zdrowia.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat