Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

MPK testuje autobus elektryczny chińskiego producenta

Krakowianie od soboty, 5 grudnia, mogą podróżować autobusem chińskiego producenta - marki Yutong. Autobus kursuje na liniach 124, 169 i 424. Testy potrwają do 3 stycznia 2022 r.

Yutong E12
MPK SA w Krakowie

MPK SA podczas kilku tygodni eksploatowania tego autobusu będzie zbierało opinie pasażerów (będzie je można przekazać przewoźnikowi m.in. publikując komentarze na portalach społecznościowych).

Yutong E12 to najpopularniejszy model autobusu elektrycznego tej marki w Europie (jest eksploatowany m.in. w Norwegii i w Danii). Autobus jest wyposażony w baterie trakcyjne wykonane w technologii LFP o pojemności 374 kWh. Jak zapewnia producent, gwarantuje to zasięg na jednym ładowaniu do ponad 350 km w regularnej obsłudze komunikacji miejskiej. Autobus napędzany jest silnikiem centralnym o mocy 215 kW. Yutong E12 wyposażony jest w układ rekuperacji energii z hamowania. Co ciekawe, autobus nie ma możliwości ładowania przez pantograf. Ładowanie baterii odbywa się tylko przez wtyczkę plug-in.

Biorąc pod uwagę prowadzone przez MPK SA testy, w Krakowie pasażerowie mają już do dyspozycji 80 autobusów elektrycznych. W planach krakowskiego przewoźnika jest zakup kolejnych 20 elektryków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-12-03
Data aktualizacji: 2021-12-06
Powrót

Zobacz także