+plus Zieleń miejska FAQ - SMOG
Komunikat archiwalny

MPK nagrodzone za osiągnięcia ekologiczne

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie zostało wyróżnione tytułem Zielony Orzeł „Rzeczpospolitej” za osiągnięcia ekologiczne. Wyróżnienie zostało przyznane w kategorii: przedsiębiorstwa.

MPK nagrodzone za osiągnięcia ekologiczne
Fot. MPK SA

– Bardzo się cieszę, że nasze działania zostały docenione takim wyróżnieniem. Ten tytuł potwierdza, że krakowski przewoźnik realizuje bardzo dużo inwestycji, które sprawiają, że transport miejski jest nie tylko coraz bardziej komfortowy dla pasażerów, ale także coraz bardziej przyjazny dla środowiska. Mieszkańcy Krakowa już od 2018 roku mają do dyspozycji wyłącznie autobusy spełniające najwyższe europejskie normy. Obecnie po ulicach miasta kursuje już niemal 80 autobusów elektrycznych, a będzie ich jeszcze więcej – komentował przyznanie nagrody Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

Warto podkreślić, że w tym roku zakończyły się dostawy 50 nowoczesnych tramwajów wyposażonych m.in. w systemy oszczędzania i magazynowania energii. Kolejne 60 takich tramwajów trafi do Krakowa w latach 2022-2023. Spore środki MPK SA przeznacza także na modernizację zajezdni. Dzięki temu w obiektach krakowskiego przewoźnika funkcjonują rozwiązania ograniczające straty ciepła, wykorzystujące wodę deszczową, a także odnawialne źródła energii. Przykładem jest zajezdnia tramwajowa w Nowej Hucie, gdzie energia potrzeba do jej funkcjonowania wkrótce będzie pochodzić z zamontowanych na dachu nowej hali paneli fotowoltaicznych.

Wyślij

Udostępnij
  • pokaż metkę
    Osoba publikująca: Tomasz Róg
    Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków