+plus Zieleń miejska FAQ - SMOG
Komunikat archiwalny

Dziś Dzień bez Samochodu – komunikacja miejska jest darmowa

W niedzielę, 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu, dlatego dzisiaj można bezpłatnie podróżować liniami dziennymi i nocnymi w komunikacji miejskiej. Na 24 godziny wyłączone zostały kasowniki w autobusach i tramwajach.

Dziś Dzień bez Samochodu – komunikacja miejska jest darmowa
Fot. Magiczny Kraków

Głównym celem kampanii jest wskazanie korzyści wynikających ze współdzielenia środków transportu. Współdzielona mobilność to także łatwiejsze korzystanie z różnorodnych środków transportu – samochodów, rowerów i komunikacji publicznej. Pozwala na zmniejszenie CO2, oszczędniejsze gospodarowanie zasobami finansowymi i czasem oraz efektywniejszą ochronę środowiska naturalnego.  

Kraków już po raz 20. bierze udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu i 17. raz z rzędu uczestniczy w Europejskim Dniu bez Samochodu.

Podczas ETZT promowane jest korzystanie z parkingów Park+Ride, a policja, inspekcja transportu drogowego oraz wydział ewidencji pojazdów i kierowców UMK przeprowadzają kontrole emisji spalin w pojazdach.

Na ulicach miasta prowadzona jest również akcja „Wystarczy jeden metr”, która ma na celu edukowanie kierowców, jak prawidłowo parkować pojazdy. Natomiast akcja „Bądź eko i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej” jest okazją do bliższego zapoznania się z różnymi możliwościami bezgotówkowych rozwiązań płatniczych.

 

Wyślij

Udostępnij
Udostępnij w:
  • pokaż metkę
    Autor: KAMIL POPIELA
    Osoba publikująca: Anna Duda
    Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków