+plus Zieleń miejska FAQ - SMOG
Komunikat archiwalny

Rekordowe zainteresowanie wymianą pieców

W czerwcu odnotowano rekordowe zainteresowanie wymianą pieców. Do końca miesiąca do Urzędu Miasta Krakowa wpłynęło ponad 500 wniosków i to nie jest ostateczna liczba, ponieważ wciąż spływają wnioski przesłane pocztą. Do 30 czerwca mieszkańcy mogli ubiegać się o nawet 60-procentowe dofinansowanie wymiany ogrzewania na proekologiczne. Nabór został zamknięty.

Rekordowe zainteresowanie wymianą pieców
Fot. Magiczny Kraków

Teraz mieszkańcy mają czas na zrealizowanie i rozliczenie inwestycji do 10 października. Przypomnijmy: od 1 września w Krakowie będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Za złamanie zakazu grożą kary: mandat do 500 zł, a nawet grzywna do 5000 zł, w przypadku nie przyjęcia mandatu.

W czerwcu krakowianie złożyli ponad 500 wniosków. Dla porównania: w analogicznym okresie w 2018 r. wpłynęło ich – 125, w 2017 r. – 149 a w 2016 – 374.

Od początku roku do 30 czerwca wpłynęło ponad 1100 wniosków. Na ostateczną liczbę trzeba będzie jednak poczekać, co najmniej do końca tygodnia.

Co ważne, w latach 2012-2019 na Program Ograniczania Niskiej Emisji przeznaczono ponad 320 mln zł. Dzięki tym środkom z mapy Krakowa zniknie łącznie ok. 25 tys. palenisk węglowych. Ostateczne dane liczbowe będą znane pod koniec roku.

 

Wyślij

Udostępnij
Udostępnij w:
  • Pokaż metkę
    Autor: KAMIL POPIELA
    Osoba publikująca: Tomasz Róg
    Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków