Zobacz także...

Światowe dziedzictwo i tradycja - krakowscy uczniowie w Budapeszcie

W dniach 27-31 sierpnia 2019 r. w Budapeszcie (Węgry) odbył się międzynarodowy program dla szkół podstawowych nt. światowego dziedzictwa kultury.  Był on kontynuacją programu edukacyjnego OWHC, zainicjowanego w ubiegłym roku w Bańskiej Szczawnicy. Organizatorem programu była dr Katalin Kiss, architekt, ekspert ds. projektów edukacyjnych dla dzieci, a finansował go Sekretariat Regionalny Miast Europy Środkowo-Wschodniej Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC) przy wsparciu Miasta Budapeszt.

Specjaliści zajmujący się rtęcią obradują w Krakowie

Nasze miasto jest gospodarzem 14. już edycji International Conference on Mercury as a Global Pollutant.

Wizyta studyjna delegacji z Izraela

W poniedziałek, 9 września w krakowskim magistracie gościła delegacja słuchaczy Szkoły Administracji Publicznej Uniwersytetu Ben Guriona, której przewodniczył przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Izraela Pan Yonatan Tikotsky. 

IV Polski Kongres Mechaniki oraz PCM-CMM 2019

Polski Kongres Mechaniki połączony z 23. Międzynarodową Konferencją Metod Komputerowych Mechaniki PCM-CMM 2019 odbywa się w Krakowie.

Pierwsze sukcesy krakowian na Olimpiadzie Metropolii w Moskwie

Krakowska drużyna, złożona z uczniów V LO, bierze udział w IV Międzynarodowej Olimpiadzie Metropolii. Wydarzenie odbywa się w Moskwie w dniach 1-6 września 2019 r. w ramach Forum Edukacyjnego „Miasto Edukacji”. Już pierwszego dnia zmagań – w pokazowym turnieju z wiedzy ogólnej – Kraków zajął drugie miejsce, pośród 45 drużyn z całego świata!

Okrągły stół w sprawie zatrudniania cudzoziemców

Spotkanie robocze w formule okrągłego stołu w sprawie zatrudniania cudzoziemców odbyło się w piątek, 6 września, w Urzędzie Miasta Krakowa. Obrady zakończyło podpisanie przez uczestników memorandum, które przekazane zostanie stronie rządowej.

Wiemy jak będzie nazywał się wypiek, który podarujemy Edynburgowi.

21 września, na organizowanym w Edynburgu wydarzeniu promocyjnym #Krakow Experience częstować będziemy… krakowiakami. To właśnie nazwa CRACOVIAN najbardziej przypadła do gustu kapitule konkursowej. Pomysłodawczynią jest Pani Gabriela Bukowska, której serdecznie gratulujemy.

Aromatyczna i barwna Indonezja w Krakowie

Położona w Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii Indonezja jest największym wyspiarskim państwem świata. Powszechnie kojarzy się ona z bajkowymi plażami, których fotografie kuszą w folderach turystycznych i niezwykłym bogactwem przyrodniczym Bali, Jawy, Sumatry, Flores czy Borneo. Mieszkańcy Krakowa mogli ją poznać bliżej podczas prezentacji na Rynku Głównym, którą w piątek, 30 lipca otworzyły wspólnie Ambasador Indonezji w Polsce J.E. Siti Nugraha Mauludiah oraz Zastępca Prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska.   

Potomkowie Ułanów Nadwiślańskich w Krakowie

30 sierpnia 2019 r. w Urzędzie Miasta gościli mieszkający w ukraińskich miastach Równe, Ostróg i Dubno, potomkowie żołnierzy – 21. Pułku Ułanów Nadwiślańskich, pochodzących w większości z Ziemi Krakowskiej, Suchej Beskidzkiej, Żywca i okolic.

Kryształy czasowe - międzynarodowe warsztaty UJ

Kryształy czasowe to układy kwantowe, które wykazują zachowanie znane z fizyki ciała stałego, ale w domenie czasu. Celem warsztatów “Time Crystals and Related Phenomena” jest zgromadzenie ekspertów oraz młodych naukowców pracujących nad kryształami czasowymi i periodycznie napędzanymi układami, w celu wymiany wiedzy i doświadczeń. Uniwersytet Jagielloński jest jednym z pionierów nowej dziedziny fizyki, która została zapoczątkowała w 2012 roku przez laureata Nagrody Nobla, Franka Wilczka.

 

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie