Zobacz także...

Film o Krakowie, jakiego jeszcze nie było!

Z okazji jubileuszu 40-lecia wpisania Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, magistrat przygotował o naszym mieście film, jakiego jeszcze nie było! Nagrania do filmu powstały w nocy. Aby zrealizować ujęcia, trzeba było użyć specjalnego drona i wyłączyć oświetlenie w wielu punktach miasta. Zobaczcie efekt!

Kraków po raz 21. promował się w Cannes

Od 13 do 16 marca we francuskim Cannes odbyły się największe w Europie Targi Inwestycji i Nieruchomości MIPM 2018, na których Kraków już po raz 21. zaprezentował ofertę inwestycyjną miasta. Jak w latach poprzednich stolica Małopolski promowała się na prawie 60-metrowym stoisku w prestiżowej przestrzeni wystawowej pałacu festiwalowego Riviera Hall.

Marsz Pamięci przeszedł ulicami Krakowa

Ulicami Krakowa przeszedł Marsz Pamięci, upamiętniający 75. rocznicę likwidacji krakowskiego getta. Uczestnicy spotkali się w niedzielę, 11 marca, o godz. 12.00, na placu Bohaterów Getta i przeszli na teren byłego KL Plaszow. Dodatkowo o godz. 17.00 w Synagodze Tempel przy ul. Miodowej 24 odbędzie się koncert orkiestry „Józefina”, a o godz. 19.00 w Teatrze Nowym Proxima zobaczymy spektakl „Getto krakowskie”.

Marzec w Instytucie Konfucjusza

Opowieść podróżnika o Hongkongu, wykład na temat historii strojów chińskich, warsztaty gry w madżonga, edukacyjne „Poranki z pandą” dla przedszkolaków i „Smocza godzina” dla uczniów klas I-III. Oto różnorodne propozycje Instytutu Konfucjusza w Krakowie (ul. Radziwiłłowska 4) na marzec!   

Amerykańskie czwartki w Krakowskim Forum Kultury

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na cykl filmowy poświęcony klasyce filmu amerykańskiego. Spotkania odbywają się w każdy drugi i czwarty czwartek miesiąca, o godz. 18.00 w Krakowskim Forum Kultury przy ul. Mikołajskiej 2.

Marsz Pamięci przejdzie ulicami Krakowa

Miasto Kraków, Stowarzyszenie Festiwalu Kultury Żydowskiej oraz Gmina Wyznaniowa Żydowska zapraszają na 75. Marsz Pamięci, upamiętniający rocznicę likwidacji krakowskiego getta. Uczestnicy spotkają się w niedzielę, 11 marca o godz. 12.00 na placu Bohaterów Getta i przejdą na teren byłego KL Plaszow. Dodatkowo 10 i 11 marca, o godz. 19.00 w Teatrze Nowym Proxima zobaczymy spektakl „Getto krakowskie” oraz 11 marca, o godz. 17.00 w Synagodze Tempel przy ul. Miodowej 24 koncert orkiestry „Józefina”.

Po co nam ideały? - zaproszenie na debatę

Idea zrównoważonego rozwoju to nie teoria, lecz praktyka – w ten sposób podsumowali debatę w Katowicach eksperci grup roboczych skupionych wokół idei zrównoważonego rozwoju przez kulturę. Analogiczne grono ekspertów spotka się w Krakowie we wtorek 6 marca, w Pauzie in Garden. Tematem wyjściowym do rozmowy o ideałach będzie Agenda ONZ 2030.  

„Miasta historyczne 3.0” - konferencja w ICE Kraków

Wymiana doświadczeń, dobrych praktyk stosowanych w miastach o charakterze historycznym i poszukiwanie rozwiązań w aspekcie rozwoju ruchu turystycznego – takie zagadnienia były poruszane podczas pierwszej edycji konferencji MIASTA HISTORYCZNE 3.0, która odbyła się 1-2 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Prezydent podpisał porozumienie w sprawie Kongresu OWHC

W środę, 28 lutego, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisał porozumienie z Sekretarzem Generalnym Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego w sprawie organizacji 15. Światowego Kongresu Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 2 do 5 czerwca 2019 roku.

„Soboty dla poligloty” w Nowohuckim Centrum Kultury

W ramach szlifowania języków obcych oraz zachęcenia do nauki Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza na bezpłatne warsztaty z cyklu „Soboty dla poligloty”. Pierwsze warsztaty odbyły się w sobotę, 3 marca.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie