Zobacz także...

Smaki Francji
2017-03-20

21 marca – w dzień święta francuskiej gastronomii – wybrane krakowskie i małopolskie restauracje po raz kolejny wzięły udział w światowej akcji promocyjnej „Goût de France”/ „Smaki Francji”. Wydarzenie i lokale serwujące francuskie specjały polecał Konsulat Generalny Francji w Krakowie.

Kraków na zielono w dniu św. Patryka

Kraków już po raz drugi znalazł się w szerokim gronie miast, które 17 marca biorą udział w projekcie Global Greening z okazji Dnia Świętego Patryka podświetlając swoje znane obiekty na narodowy kolor Irlandii. Już w czwartek wieczorem w stolicy Małopolski „zazieleniły” się Kładka Bernatka i Estakada na ul. Lipskiej.

Kraków wyróżniony przez Financial Times

Kraków został wyróżniony przez Financial Times - fDi Magazine - tytułem polskiego miasta przyszłości. Nasze miasto okazało się najlepsze pośród wszystkich ośrodków regionalnych. Ten tytuł to zasługa starań Krakowa na rzecz przyciągania inwestorów. Nie można pominąć wyróżnienia dla najlepszego ośrodka regionalnego pod względem kapitału ludzkiego i stylu życia - wielka w tym zasługa licznych, krakowskich uczelni oraz rzeszy odwiedzających nas gości.

Zapraszamy na Dni Wiednia w Krakowie

Serdecznie zapraszamy na Dni Wiednia, które odbędą się w dniach 3-5 kwietnia w Krakowie. Pierwsze atrakcje będą jednak czekać na mieszkańców Krakowa już w ostatni weekend marca.

Wybory prezydenckie i parlamentarne we Francji – lokal wyborczy w Krakowie

W związku z tegorocznymi wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi we Francji, w okręgu podlegającym Konsulatowi Generalnemu Francji w Krakowie zostaną otwarte dwa lokale wyborcze – w Krakowie i we Wrocławiu – w których będą mogli głosować obywatele Francji mieszkający w Polsce i wpisani na listy konsularne.

Kraków po raz dwudziesty w Cannes

Od 14 do 17 marca Kraków uczestniczy w Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji MIPIM (Le Marché International des Professionnels de l’immobilier) w Cannes – jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu w Europie. W trakcie czterech dni targowych przedstawiciele miasta, na czele z Elżbietą Koterbą, Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta, spotkają się z reprezentantami najbardziej liczących się na świecie firm z branży deweloperskiej, architektonicznej i inwestycyjnej.

Misteria Paschalia ze wsparciem finansowym Instytutów Francuskich

Instytut Francuski w Warszawie i Instytut Francuski w Paryżu w ramach prowadzonych programów grantowych postanowiły wesprzeć organizację tegorocznej 14. edycji Festiwalu Misteria Paschalia łączną kwotą 25 000 euro.

Francuscy stażyści z wizytą w Urzędzie Miasta

9 marca 2017 r. w krakowskim magistracie gościła grupa młodzieży francuskiej z Liceum św. Augustyna w Angers. Gości powitała Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Rodziny.

Projekt “Young Generation will Change Ukraine”

- Aby zmienić świat na lepsze, wcale nie musisz być politykiem. Wystarczy, że masz zapał, dobre pomysły i chcesz je realizować. – przekonują uczestnicy programu studyjnego „Young Generation will Change Ukraine” (Młoda Generacja Zmieni Ukrainę), koordynowanego przez ukraińską Fundację im. Bohdana Hawrylyshyna. W czwartek, 9 marca 2017 r., młodzi aktywiści odwiedzili Kraków.

Wystawa krakowskiego artysty w Shenzhen

Od 5 do 15 marca w Galerii 33 w chińskim mieście Shenhzen prezentowane są prace krakowskiego grafika, fotografika i wydawcy PIO (Piotra) Kalińskiego.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie