Zobacz także...

Za nami druga Gala Hoovera

W piątek 15 listopada 2019 r. w pięknej postindustrialnej scenerii Muzeum Inżynierii Miejskiej odbyła się druga już Gala Hoovera, podczas której statuetki darczyńców odebrało 34 przedsiębiorców i restauratorów.

Międzynarodowy Kongres Tyflopedagogiczny w Krakowie

W sobotę, 9 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się Międzynarodowy Kongres Tyflopedagogiczny. Współorganizatorami tego wydarzenia było Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Nadzieja” oraz Miasto Kraków przy współpracy naukowej z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. W imieniu gospodarza miasta Jacka Majchrowskiego spotkanie otworzył Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. osób niepełnosprawnych Bogdan Dąsal.

Burmistrz Sakaty z wizytą w Krakowie i pierwszy w Polsce pokaz tradycyjnego teatru kabuki

Burmistrz japońskiego miasta Sakata w prefekturze Yamagata Itaru Maruyama przyjechał do Krakowa wraz z 42-osobową delegacją, która w dniach 4-8 listopada organizuje w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie i w Warszawie spektakle tradycyjnego amatorskiego teatru Kuromori Kabuki.

Kraków kolejny raz zwycięzcą rankingu magazynu „Which?”

Brytyjski magazyn "Which?" umieścił Kraków na czele rankingu najlepszych miast na krótkie wyjazdy tzw. "city breaks" w Europie, przygotowanego na podstawie opinii czytelników, którzy oceniali 43 miasta.

Open Eyes Economy Summit czwarty raz w Krakowie

W dniach 19-20 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się czwarta edycja Open Eyes Economy Summit. Kongres jest prawdziwym tyglem nowych idei – rodzajem współczesnej agory gromadzącej wszystkich otwartych na dialog. To niepowtarzalna okazja, by zetknąć się z najważniejszymi i najgorętszymi trendami we współczesnej myśli społecznej i ekonomicznej oraz spotkać inspirujących ludzi ze świata biznesu, nauki, kultury i sztuki.

26. edycja Festiwalu Etiuda&Anima

26. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Etiuda&Anima odbędzie się w dniach 19-24 listopada 2019 roku w Krakowie. Bogaty program tegorocznej edycji oferuje miłośnikom X Muzy liczne atrakcje: projekcje filmów, spotkania z twórcami oraz imprezy towarzyszące.

Walka z dyskryminacją – międzynarodowa konferencja

Od 3 do 5 listopada Kraków będzie gościł ponad 100 aktywistów i aktywistek społecznych, którzy podzielą się doświadczeniami związanymi z zagadnieniem walki z dyskryminacją w Europie. To kulminacyjny punkt dwuletniego projektu MURAL wspierającego tolerancję i poszanowanie niezależnie od wyznania, przekonań religijnych czy pochodzenia etnicznego.

Uroczystość odsłonięcia symbolu Drogi św. Jakuba

We wtorek, 29 października, o godz. 13.00, odbyło się uroczyste odsłonięcie obelisku – symbolu Drogi św. Jakuba w Krakowie. Obelisk stanął w ogrodzie zakonu franciszkanów. W odsłonięciu udział wzięli m.in. prezydent Krakowa, ambasador Hiszpanii, przedstawiciel rządu Galicji, przedstawiciele zakonu franciszkanów w Krakowie oraz krakowski korpus konsularny.

Kraków wśród założycieli Sieci Dziedzictwa Klimatycznego. Czas na zmianę!

W dniach 24-25 października 2019 r. w Edynburgu odbyła się inauguracja międzynarodowej Sieci Dziedzictwa Klimatycznego. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podpisał deklarację przystąpienia Krakowa do sieci w imieniu miasta oraz w imieniu Organizacji Miast dziedzictwa Światowego, jako jej prezydent od czerwca tego roku. Tym, co łączy podmioty, które dołączyły do sieci, jest wspólne zobowiązanie do wzmocnienia wysiłków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Delegacja z Pekinu w Krakowie

Zastępca Prezydenta Krakowa Jerzy Muzyk, Prezes ARM Inwestycje Jan Pamuła oraz przedstawiciele Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji spotkali się w piątek, 25 października w Urzędzie Miasta Krakowa z delegacją z Pekinu.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie