Zobacz także...

Balet Cracovia Danza w Sztokholmie

Balet Cracovia Danza po raz kolejny wystąpiła podczas Dni Polskich w Sztokholmie, które odbyły się 18-19 maja 2019 r. Z okazji 450-lecia koronacji Katarzyny Jagiellonki na królową Szwecji zaprezentowany został spektakl Na wawelskim dworze.

 

Czwarta edycja kongresu IMPACT

Redukcja emisji CO2, projekty Smart City czy idea carsharingu mają zmienić jakość i styl życia mieszkańców dużych miast, w których niebawem pojawi się sieć 5G. W jakim kierunku rozwijać się będzie cyfrowa gospodarka? Impact’19, który w dniach 21 i 22 maja odbył się w Centrum Kongresowym ICE był okazją do spotkania się ekspertów z całego świata, ze środowiskami startupowymi, akademickimi, przedsiębiorcami i przedstawicielami administracji publicznej, aby wspólnie rozmawiać przyszłości cyfrowej gospodarki w Polsce i na świecie.

Prezentacja Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej w Madrycie

We wtorek, 21 maja w ambasadzie RP w Madrycie została zorganizowana uroczysta gala uświetniająca rocznicę Święta Narodowego Trzeciego Maja. Do udziału w uroczystościach zostało zaproszone Miasto Kraków, będące w roku 2019 Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej.

Ambasador Armenii z wizytą w Krakowie

15 maja 2019 r. Samvel Mkrtchian, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Republiki Armenii pełniący misję w Polsce od listopada 2018 r. złożył pierwszą kurtuazyjną wizytę w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa.

Wizyta dziennikarzy z Austrii i Zarządu Instytutu Regionu Dunaju oraz Europy Środkowej

W poniedziałek, 13 maja br. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z grupą dziennikarzy najważniejszych austriackich gazet oraz Erhardem Buskiem, byłym Wicekanclerzem Austrii, pełniącym obecnie funkcję Prezesa Instytutu Regionu Dunaju oraz Europy Środkowej, instytucji będącej organizatorem wizyty studyjnej dziennikarzy. 

75. rocznica bitwy o Monte Cassino

75 lat temu, 18 maja 1944 roku, po niezwykle zaciętych walkach 2 Korpus Polski dowodzony przez generała Władysława Andersa zdobył wzgórze Monte Cassino wraz ze znajdującym się na nim klasztorem. W bitwie zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.

25 lat „Mayday’a” i Ray Cooney w Krakowie

8 maja 2019 r. na Dużej Scenie Teatru Bagatela odbyła się gala z okazji jubileuszu 25. rocznicy inscenizacji w spektaklu „Mayday” na deskach krakowskiego teatru. Gościem specjalnym wieczoru był autor sztuki – brytyjski komediopisarz i aktor Ray Cooney. Uznawany za mistrza gatunku farsy Cooney dostał specjalny prezent od Prezydenta Miasta Krakowa.

Młodzi krakowscy piłkarze na turnieju we Frankfurcie nad Menem

W dniach  26-28 kwietnia 2019 r. drużyna Młodzików Polskiej Akademii Piłki Nożnej Kraków gościła na turnieju piłkarskim we Frankfurcie nad Menem – naszym mieście partnerskim.

Konkurs dla młodzieży - Weź zagłosuj

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 26 maja. I chociaż w tym roku mija 15 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, a eurodeputowanych będziemy wybierać już po raz czwarty, to znaczenie tych wyborów wciąż nie jest należycie doceniane. Świadczy o tym chociażby niska frekwencja podczas ostatniego głosowania w 2014 r., kiedy wyniosła ona  niecałe 24%. Aby zwrócić uwagę na to, jak ważny jest nasz udział w tych wyborach, Miasto Kraków przyłączyło się do organizacji ogólnopolskiego  konkursu dla młodzieży „Weź zagłosuj”.

Angielski i sztuka na obozie edukacyjnym w Budapeszcie!

Urząd Miasta Budapesztu we współpracy z budapeszteńską miejską jednostką edukacyjną MOZAIK organizują letni obóz edukacyjny dla uczniów z Budapesztu i Krakowa.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie