Zobacz także...

Wybitni kardiolodzy obradują w Krakowie

Od 13 do 15 września w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO w Krakowie odbywa się XXII Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Spotkanie, które co roku gromadzi ok. 5000 uczestników i jest najważniejszym wydarzeniem w życiu Towarzystwa, skierowane jest nie tylko do kardiologów, ale także do kardiochirurgów, lekarzy medycyny rodzinnej, internistów, pielęgniarek i techników medycznych oraz studentów medycyny. W inauguracji obrad w czwartek, 13 września, o godz. 17.30 wziął udział Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzej Kulig.

Spotkanie z delegacją Europejskiej Unii Seniorów

4 września 2018 r. w Krakowie gościli przedstawiciele władz Europejskiej Unii Seniorów – Prezydent An Hermans i Sekretarz Generalny Guido Dumon. W trakcie ich pobytu w naszym mieście w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie, któremu przewodniczyła Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.

Kraków organizatorem Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w kajakarstwie

W związku z nieoczekiwaną decyzją rezygnacji Brazylii zawodnicy z całego świata będą walczyć o medal Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w kajakarstwie w Krakowie. Impreza odbędzie się w 2019 roku.

Cracovia Danza w Sztokholmie

15 i 16 września 2018 r., podczas odbywających się w Sztokholmie "Dni Polskich w Skansenie", Cracovia Danza przedstawiła szwedzkiej publiczności obraz staropolskiej kultury w spektaklu "Od Acana do Waćpana".

Polacy ze Lwowa już po raz dwudziesty w Krakowie

W piątek, 24 sierpnia 2018 r., Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa Marzena Paszkot powitała w krakowskim magistracie 40-osobową grupę członków organizacji polonijnej „Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej”, którzy już po raz dwudziesty odwiedzili nasze miasto.

Oświadczenie w sprawie budowy pomnika Jana III Sobieskiego

W związku z pojawiającymi się rozbieżnymi interpretacjami stanowiska miasta Wiedeń w sprawie pomnika Jana III Sobieskiego na Kahlenbergu uważamy za zasadne wspólnie podkreślić, że wszystkie minione i obecne działania strony krakowskiej podejmowane były i są wspólnie przez miasto Kraków i Komitet Budowy Pomnika.

Kraków świętuje 40 lat na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Od soboty 26 sierpnia przed Pawilonem Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 2 można oglądać nową wystawę, tym razem zorganizowaną z okazji 40. rocznicy wpisania Krakowa a Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.

Konsulat Generalny USA w Krakowie ma nowego szefa

W piątek 24 sierpnia 2018 r. B. Bix Aliu, nowy Konsul Generalny USA w Krakowie, odwiedził w jego gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Konserwatorzy dzieł sztuki dla Krakowa

Sekcja Konserwacji Dzieł Sztuki Okręgu Krakowskiego ZPAP i Fundacja Art Forum zapraszają na cykl wydarzeń pt. ,,Konserwatorzy dzieł sztuki dla Krakowa z okazji 40-lecia wpisania historycznego centrum Krakowa na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO”.

Dzień Ukrainy na Rynku Głównym

24 sierpnia Ukraina obchodziła Święto Niepodległości. Z tej okazji Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie po raz kolejny zorganizował w ramach Targów Sztuki Ludowej na Rynku Głównym Dzień Ukrainy. Na program ukraińskiego pikniku artystycznego złożyły się występy artystów, pokaz współczesnej mody folkowej i kreatywne warsztaty dla najmłodszych.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie