Zobacz także...

Drzewo „Kraków” posadzone w Kurdystanie na stulecie polskiej niepodległości

W tym roku 11 listopada był świętowany także w irackim Kurdystanie. W Erbilu - stolicy Regionu Kurdystanu - z okazji stulecia niepodległości Polski posadzono drzewo- ligustr lśniący. Nazwano je „Kraków”, jak poinformowano na okolicznościowej tablicy: „na cześć historycznej stolicy Polski- miasta, gdzie zaczęły się bliskie stosunki polsko-kurdyjskie”.

Współpraca artystyczna Krakowa i Ołomuńca

W ramach współpracy pomiędzy artystami miast– Krakowa i Ołomuńca w Czechach zostały zorganizowane dwie wystawy malarstwa i rzeźby artystów zrzeszonych w zaprzyjaźnionych ze sobą stowarzyszeniach twórczych: Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego i Unii Artystów Plastyków Regionu Ołomunieckiego w Czechach.

100 dębów na 100-lecie niepodległości

W sobotę, 27 października o godz. 12.00 przy ul. Zaporębie na granicy krakowskich Branic i Przylasku Rusieckiego odbyła się uroczystość sadzenia 100 szlachetnych dębów z okazji stulecia odzyskania niepodległości i wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej.

Norymberga i Kraków przy wspólnym stole

W dniach 19-22 października 2018 r. gościliśmy w Krakowie 17 restauratorów z partnerskiej Norymbergi, chcących poznać tajniki kuchni Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej 2019.

Wizyta studyjna urzędników z Horst aan de Maas

W piątek, 26 października 12-osobowa grupa urzędników samorządowych z holenderskiej gminy Horst aan de Maas, usytuowanej w prowincji Limburgia w południowo wschodniej części Królestwa Niderlandów, odwiedziła krakowski magistrat, aby zapoznać się z funkcjonowaniem systemu rejestracji stanu cywilnego i wydawania dokumentów tożsamości  w naszym mieście.

Konkurs wiedzy o Herbercie Hooverze i USA rozstrzygnięty!

Akcja „Hoover Table” zakończona sukcesem! W czwartek, 25 października 2018 r., wręczono dyplomy i upominki uczestnikom konkursu wiedzy o USA i Herbercie Hooverze. Dzięki zebranym podczas akcji pieniądzom aż 30 dzieci z krakowskich placówek opiekuńczo-wychowawczych pojedzie w 2019 r. na letni obóz przygodowo-językowy!

15. edycja Polskiej Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello

W czwartek, 25 października 2018 r., wręczona została Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello, Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (2002-2003). Nagroda przyznawana jest osobom i organizacjom pozarządowym za ich działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur.

Nosorożec zasnął w Norymberdze

W piątek 19 października 2018 r. w Norymberdze odbyło się oficjalne odsłonięcie rzeźby „Śpiącego nosorożca” autorstwa Doroty Hadrian.  

Balet Cracovia Danza z Fantazją Polską we Francji

Tancerze Cracovia Danza po raz kolejny wystąpią w Aix-en-Provance na zaproszenie francusko-polskiego stowarzyszenia Polonica. Fantazja polska będzie kulminacyjnym punktem obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w środowisku polonijnym południowej Francji.

Od popkultury do populizmu. W Krakowie ruszył Festiwal Conrada

Rozmowy, debaty, dyskusje, spotkania, pokazy filmów i POP – w te wydarzenia obfituje tegoroczna, jubileuszowa edycja Festiwalu Conrada. Jedna z największych na świecie imprez literackich potrwa przez cały tydzień.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie