Zobacz także...

Pierwszy Prezes Sądu Apelacyjnego w Bordeaux z wizytą u Prezydenta Miasta

30 listopada 2017 r. gościem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego był Pierwszy Prezes Sądu Apelacyjnego w Bordeaux Dominique Ferrière.

Konkurs na projekt wykorzystania krakowskiego tartanu rozstrzygnięty

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na pomysł wykorzystania krakowskiego tartanu. Przysłano 12 zgłoszeń konkursowych obejmujących 16 pomysłów, a 5 osób przysłało po 2 projekty. 4 uczestników nie dopełniło formalności wymaganych regulaminem Konkursu, dlatego ich projekty nie mogły zostać wzięte pod uwagę przy ocenie. A oceniano m.in. estetykę projektu, jego funkcjonalność oraz realne – tj. finansowe i logistyczne – możliwości jego realizacji. 

Poranek z Pandą i Smocza Godzina w Instytucie Konfucjusza

Instytut Konfucjusza zaprasza na serię wydarzeń dla dzieci poświęconych kulturze i muzyce chińskiej. Najbliższe spotkania będą poświęcone muzyce. Uczestnicy wspólnie wysłuchają różnych rodzajów chińskiej muzyki, zarówno tej z wykorzystaniem tradycyjnych instrumentów, jak i nowszych hitów muzyki rozrywkowej. Zajęcia wzbogacone będą krótkim układem tanecznym w duchu 健康歌 jian kang ge – „zdrowotnej piosenki” oraz wspólną nauką popularnych chińskich piosenek dla dzieci. 

Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili” ponownie wystąpi w Krakowie

4 lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków wystąpi Narodowy Balet Gruzji „Sukhishvili”. To unikalne taneczne show, które składa się z ponad 100 tancerzy i własnej orkiestry.

Thomas Keneally autor „Arki Schindlera” ponownie w Krakowie

W środę, 22 listopada 2017 r., Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z australijskim pisarzem, którego powieść posłużyła za kanwę do scenariusza oskarowej „Listy Schindlera”.

Krakowianin wśród zwycięzców konkursu filmowego OWHC!

Światowy Kongres OWHC, który odbył się w koreańskim Gyeongju na początku listopada był także okazją do ogłoszenia nazwisk zwycięzców konkursu dla młodzieży na film o mieście światowego dziedzictwa. Jury konkursu doceniło produkcję krakowianina Jakuba Wójtowicza, który zdobył trzecie miejsce w kategorii młodzież 14-17 lat! Gratulujemy sukcesu!

Hołd dla jeńców obozu Stalag 369

14 listopada 2017 r. na skwerze Generała de Gaulle’a odbyła się coroczna uroczystość z okazji podpisania rozejmu w 1918 r. oraz w hołdzie oficerom internowanym w obozie Stalag 369. Władze Miasta Krakowa reprezentowali Zastępca Prezydenta Miasta Andrzej Kulig oraz Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Bogusław Kośmider.

Open Eyes Economy Summit, czyli spojrzenie na rozwój gospodarki

– Od kilku lat z satysfakcją obserwujemy wzrost popularności naszego miasta jako ośrodka ważnych spotkań, konferencji, kongresów. Jednak szczyt Open Eyes Economy Summit ma dla nas szczególne znaczenie, przede wszystkim względu na poruszaną tematykę – powiedział podczas otwarcia wydarzenia prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Przypomnijmy, międzynarodowy kongres „Ekonomii otwierających się oczu” (OEES) odbywa się 14 i 15 listopada w ICE Kraków. O kierunku, w jakim zmierza współczesna gospodarka, rozmawiają eksperci ze świata nauki, ekonomii, kultury i polityki.

Goście z chińskiego Cangnan z wizytą w Krakowie

W piątek, 10 listopada 2017 r., w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie Miejskiego Konserwatora Zabytków Jerzego Zbiegienia i Zastępcy Dyrektora Krakowskiego Biura Festiwalowego Roberta Piaskowskiego z delegacją chińskiego hrabstwa Cangnan, na czele z Burmistrzem Jianzhong Zheng.

Konkurs wiedzy o Skandynawii rozstrzygnięty!

Z pytaniami o tradycje i dziedzictwo krajów Północy oraz opisaniem swoich gorących uczuć do mroźnej Skandynawii postanowiło się zmierzyć wielu internautów. Wiedza i pasja uczestników były imponujące. 

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie