Zobacz także...

Wizyta Szwedzkiej Unii Lokatorów

Grupa 30 osób – członków Szwedzkiej Unii Lokatorów 18 maja 2017 roku złożyła roboczą wizytę w Krakowie.

Młodzieżowy turniej piłki ręcznej w partnerskim Orleanie

W dniach 5-8 maja 2017 r. w Orleanie odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Dzieci „Orle’Hand International Handball”. Udział w nim wzięli młodzi adepci piłki ręcznej z europejskiej obsady. Jego uczestnicy, młodzież w wieku poniżej 18 lat, mieli dzięki temu szansę zmierzyć się z zawodnikami z różnych krajów. prezentującymi najwyższy poziom Udział reprezentacji Krakowa w tym wydarzeniu dał możliwość nie tylko prezentacji umiejętności krakowskich zawodników piłki ręcznej, ale także promocji Krakowa oraz podkreślenia istoty współpracy i utrzymywania dobrych relacji między miastami partnerskimi.

Jubileuszowy Festiwal Muzyki Filmowej

10. jubileuszowa edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie ruszyła w środę, 17 maja. W tegorocznej odsłonie jest prezentowana muzyka autorstwa trzech zdobywców Oscara: Jana A.P. Kaczmarka, Howarda Shore’a i Johna Williamsa. Zaplanowano ponad siedemdziesiąt premier (w tym sześćdziesiąt światowych), zaproszonych zostało przeszło sześciuset gości ze świata muzyki i filmu, odbędzie się osiemnaście koncertów, blisko trzydzieści paneli, warsztatów i spotkań, dziewiętnaście sesji nagraniowych. Wykonanych też będzie ponad dwieście utworów na sześciuset instrumentach.

Wizyta Ambasador Nowej Zelandii

11 maja 2017 roku w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa gościła J.E. Ambasador Nowej Zelandii w Warszawie Wendy Hinton.

Ambasador Iranu odwiedził Kraków

10 maja J.E. Ramin Mehmanparast spotkał się z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim.

Lipsk na Placu Szczepańskim

Od 18 do 21 maja 2017 r. miasto Lipsk, we współpracy z francuskim artystą światła Philippem Morvanem oraz lipskim muzykiem Mikem Dietrichem, prezentuje w Krakowie wyjątkowe dzieło sztuki, stanowiące połączenie światła oraz muzyki – instalację światła i dźwięku pod tytułem „25 Her(t)z”. Na placu Szczepańskim można oglądać wysoką na 5 metrów „rzeźbę”, składającą się ze 128 kostek opatrzonych literami, które przypominają nazwiska znamienitych lipskich kompozytorów – Bacha, Mendelssohna, Schumanna, Wagnera i innych – przez cztery dni promuje Lipsk, miasto partnerskie Krakowa od 1973 roku.

Podsumowanie projektu „Smaki Francji”

9 maja 2017 r. w hotelu Mercure Krakow Stare Miasto odbyło się podsumowanie projektu „Smaki Francji”, zorganizowane przez Konsulat Generalny Francji w Krakowie. Podczas spotkania zaprezentowano film Agaty Schultz dotyczący tego przedsięwzięcia, adresowany do zaproszonych gości, uczestników i sympatyków projektu oraz aktualnych i przyszłych adeptów kursów Instytutu Francuskiego w Krakowie. Kopie filmu rozdystrybuowano wśród obecnych.

Światowe sławy medycyny przyjechały do Krakowa

Światowej sławy eksperci medycyny ponownie spotkali się w Krakowie, aby przedstawić najnowsze i istotne dla codziennej praktyki lekarskiej trendy. McMaster International Review Course Internal Medicine odbył się w dniach 12-13 maja w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Dni Izraela w Krakowie

12 maja rozpoczęły się w Krakowie XIII Dni Izraela. Wydarzenie potrwa do 21 maja.

10. Festiwal Kultury Rumuńskiej

Od 11 do 14 maja w Krakowie odbyła się 10. edycja Festiwalu Kultury Rumuńskiej. Poniżej można zapoznać się z programem wydarzenia.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie