Zobacz także...

Język Moliera w Krakowie – szkoła z francuskim certyfikatem

Kraków jest jedynym miastem w Małopolsce, które oferuje nauczanie dwujęzyczne w języku polskim i francuskim. Takie klasy, na poziomie szkoły podstawowej i średniej, od 27 lat prowadzi Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7. Placówka ta, niezwykle zasłużona dla popularyzacji języka Moliera, dołączyła właśnie do elitarnego grona szkół wyróżnionych przez Francję certyfikatem „LabelFrancEducation”. 14 marca w sali Dietla w Urzędzie Miasta Krakowa certyfikat przekazała szkole zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki Anna Korfel-Jasińska.

Architekt krakowskiej Mangghi z nagrodą Pritzkera 2019

Arata Isozaki, autor projektu budynku Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, został tegorocznym laureatem najważniejszego wyróżnienia w świecie architektury - nagrody Pritzkera (Pritzker Architecture Prize). Isozaki jest ósmym architektem z Japonii, którego uhonorowano tą cenną nagrodą.

Kolejna edycja Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy

Już 14-15 marca, w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, odbędzie się VI Europejski Kongres Mobilności Pracy. EKMP to największe wydarzenie na temat delegowania pracowników i swobody świadczenia usług w Unii Europejskiej.

Benedyktyński Płomień „Dla Pokoju i Jednej Europy” w Krakowie

1 marca 2019 r. delegacja włoska przedstawicieli władz, duchowieństwa, świata sportu miast Subiaco, Nursja, Cassino odwiedziła Urząd Miasta Krakowa wraz z  Płomieniem „Dla Pokoju i Jednej Europy” i przesłaniem św. Benedykta. Wspomniane miasta to najważniejsze punkty znajdujące się na Szlaku tego Świętego. W spotkaniu udział wzięła Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Senator Anna Maria Anders, Ambasador Włoch w Polsce J.E. Aldo Amati, Konsul Honorowa Włoch w Krakowie Katarzyna Likus oraz Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie Ugo Rufino.

Cracow Fashion Week 2019

Pokazy mody, wystawy i warsztaty – w sobotę, 9 marca, rozpoczął się Cracow Fashion Week, organizowany przez Miasto Kraków oraz Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Wydarzenie odwiedza wielu międzynarodowych gości ze świata mody.     

Daniel Libeskind z wizytą w Ekospalarni

Światowej sławy architekt Daniel Libeskind odwiedził Ekospalarnię. Krakowski zakład znalazł się na trasie jego wizyty jako jeden z najciekawszych architektonicznie budynków w Polsce.

#KRAKÓWmojedziedzictwo. Wyniki konkursu

Znamy już nazwiska dzieci, których „kartki pocztowe z Krakowa” otrzymają w czerwcu uczestnicy Światowego Kongresu OWHC!

Wizyta nowej Ambasador Irlandii w Polsce

W poniedziałek, 18 lutego Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się w swoim gabinecie z nową Ambasador Irlandii w Polsce J.E Panią Emer O’Connell.

Muzyka z kultowych filmów Tarantino na FMF

„Pulp Fiction”, „Kill Bill”, „Django”, „Wściekłe psy”, „Jackie Brown” – kompozycje z arcydzieł filmowych Quentina Tarantino zabrzmią w przedostatnim dniu 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. W trzeciej odsłonie cyklu Dance2Cinema usłyszymy hiszpańską formację Pop Culture Band oraz polskich solistów: Anię Karwan i Damiana Ukeje.

Konkurs „Budapeszt Zakochanych” rozstrzygnięty!

Romantyczny weekend w węgierskiej stolicy spędzi Pani Agnieszka Leśniak z Krakowa. Gratulujemy!

 

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie