Zobacz także...

W Krakowie działa Konsulat Honorowy Rumunii

Na mapie krakowskich placówek dyplomatycznych przybył kolejny punkt. Od wakacji w naszym mieście działa Konsulat Honorowy Rumunii. Na podstawie Listów Komisyjnych wystawionych w Bukareszcie przez Ministra Spraw Zagranicznych Rumunii oraz Exequatur od polskiego MSZ, funkcję Konsula Honorowego Rumunii w Krakowie pełni Pan Ignat Timar.

Scholars at Risk – współpraca Willi Decjusza oraz UJ

20 lipca 2020 Instytut Kultury Willa Decjusza oraz Uniwersytet Jagielloński podpisały umowę o współpracy na organizację pierwszego w Polsce pobytu dla naukowca-uchodźcy w ramach międzynarodowego programu Scholars at Risk.

Średniowiecze, barok i… wszeteczny Kraków

Nie zważając na groźbę chłodnych wieczorów i poranków od „świętej Anki”, możemy już zacząć przygotowania do pełnego atrakcji weekendu w Krakowie. Cztery szlaki spacerowe z wykwalifikowanymi przewodnikami: od historii nierządu, przez barok, średniowiecze, aż po trudne czasy okupacji – szykuje się prawdziwa mieszanka wybuchowa!

Nie tylko Wit Stwosz – niemiecki spacer po Krakowie

Miło nam poinformować, że kolejna placówka dyplomatyczna przyłączyła się do akcji Bądź Turystą w Swoim Mieście. Konsulat Generalny Niemiec w Krakowie przygotował dla mieszkańców Krakowa nietypowy spacer prezentujący wielowiekowe związki naszego miasta z sąsiadującymi Niemcami.

American Way w Krakowie – Konsulat Generalny USA zaprasza na spacer

Trwa akcja Bądź Turystą w Swoim Mieście, która cieszy się coraz większą popularnością wśród jej adresatów, czyli mieszkańców Krakowa, ale także coraz więcej podmiotów i instytucji przyłącza się do tej inicjatywy.

Pożegnalna wizyta Konsula Generalnego Francji w Krakowie

Frédéric de Touchet, Konsul Generalny Francji w Krakowie, 13 lipca 2020 r. złożył wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu. Miała ona związek z kończącą się 31 sierpnia br. jego misją dyplomatyczną w Krakowie, rozpoczętą 1 września 2016 r.

Tytuł Europejskiego Uniwersytetu Kosmicznego dla AGH

W prestiżowym konkursie Komisji Europejskiej „European Universities” Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie uzyskała tytuł Uniwersytetu Europejskiego. Zwycięskie konsorcjum pod nazwą „Europejski Uniwersytet Kosmiczny dla Ziemi i Ludzkości” UNIVERSEH krakowska AGH tworzyć będzie wspólnie z czterema innymi uczelniami z Francji, Niemiec, Luksemburga i Szwecji.

Wizyta Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie

Konsul Generalny Ukrainy Wiaczesław Wojnarowskyj swoją misję w Krakowie rozpoczął w marcu 2020. , jednak ze względu na sytuację pandemiczną pierwsza oficjalna wizyta w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego mogła się odbyć dopiero teraz.

Dom Krakowski w Norymberdze ostrożnie wznawia działalność

Od 11 lipca do 15 września 2020 r. w przestrzeni publicznej Norymbergi prezentowane będą prace pary artystów sztuk wizualnych z Krakowa i Norymbergi w ramach corocznej akcji InselKunst 2020.

 

Wysokie litewskie odznaczenia dla założyciela i dyrektor MCK

W poniedziałek, 7 lipca w Wilnie Agata Wąsowska-Pawlik, dyrektor Międzynarodowego Centrum Kultury oraz prof. Jacek Purchla, założyciel i wieloletni dyrektor MCK otrzymali Krzyże Kawalerskie Orderu „Za Zasługi dla Litwy” z rąk Prezydenta kraju Gitanasa Nausėdy.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie