Zobacz także...

„W kierunku e-mobilności” - międzynarodowa konferencja MPK Kraków

"W kierunku e-mobilności" to tytuł konferencji zorganizowanej przez firmę Solaris Bus & Coach SA oraz MPK SA w Krakowie i PKM Jaworzno 15 maja. Wzięli w niej udział przewoźnicy miejscy z wielu miast Europy, m.in. Niemiec, Francji, Belgii, Austrii, Norwegii, Włoch, Rumunii, Finlandii, Holandii czy Szwecji. W jej ramach odbyła się wizyta studyjna zagranicznych gości na terenie Stacji Obsługi Autobusów Wola Duchacka, podczas której mogli zobaczyć proces ładowania autobusów elektrycznych przez wtyczkę oraz pantograf.

Krakowski chór wystąpił w Erywaniu

7 maja 2018 r.  w Aram Khachaturian Concert Hall w Erywaniu (Armenia) odbył się nadzwyczajny koncert dla uczczenia jubileuszu 85. urodzin Krzysztofa Pendereckiego – „Heritage of choral music. Penderecki”. Krakowski chór „Cracow Singers” oraz Narodowy Chór Armenii „Hover” pod artystycznym  kierunkiem Macieja Tworka wspólnie wykonały a cappella utwory Krzysztofa Pendereckiego.

Zasłużony pastor z Lipska znowu w Krakowie

Od 10 maja z kolejną wizytą przebywa w Krakowie pastor Friedrich Magirius Honorowy Obywatel i wieloletni przyjaciel naszego miasta.

Arabia Saudyjska – wbrew stereotypom

Od 10 maja 2018 r. w Bibliotece Kraków można oglądać wystawę fotograficzną „Arabia Saudyjska – wbrew stereotypom”, której autor – Jacek Balcewicz – w lutym 2018 roku wraz z grupą dziennikarzy uczestniczył w prasowej wizycie studyjnej w Arabii Saudyjskiej. Na wydarzenie zapraszają Biblioteka Kraków oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.

Stambuł. Dwa światy, jedno miasto. Nowa wystawa w MCK

Jedyne takie miasto – gdzie spotykają się kontynenty, gdzie stykają się światy. Jedyne takie stulecie – kiedy zmierzchał sułtanat i budziła się republika, a nowoczesność coraz śmielej dyktowała rytm życia. Jedyna taka opowieść – wysnuta z fotografii, obrazów, pocztówek i plakatów. Od 9 maja do 2 września w Galerii MCK w Krakowie (Rynek Główny 25) zwiedzać można wystawę „Stambuł. Dwa światy, jedno miasto”.  

„Otwarty Kraków” to nie tylko hasło

Budowa społeczeństwa otwartego, integracyjna rola edukacji oraz popularyzacja działań wspierających różnorodność – będą głównymi tematami trzeciej konferencji organizowanej w ramach miejskiego programu „Otwarty Kraków”. 14 maja po południu w sali Obrad Rady Miasta Krakowa spotkają się przedstawiciele korpusu dyplomatycznego pięciu państw, dyrektorzy krakowskich szkół i placówek oraz reprezentanci mniejszości narodowych i rodzin z doświadczeniem migracyjnym

Trablin International Summit. Blogerzy z całego świata w Krakowie

W dniach 1-3 maja 2018 r. Kraków gościł blogerów podróżniczych z całego świata. Trablin International Summit to cykliczne spotkanie influencerów z przedstawicielami marek, podczas którego obie strony mają szansę nawiązać współpracę i rozmawiać o wzajemnych potrzebach. Partnerem wydarzenia jest Polska Organizacja Turystyczna.

16. edycja Miesiąca Fotografii w „przestrzeni przepływów”

Migracja do dzisiejszej Europy i wewnątrz jej granic, niewidzialność i niematerialność danych cyfrowych oraz palące kwestie ochrony środowiska naturalnego. Szesnasta edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie splata historie i obrazy, aby zbadać zamieszkiwaną przez nas „przestrzeń przepływów”. Dzięki powstaniu społeczeństwa sieciowego prawdziwa wirtualność stała się widoczna, uświadamiając nam, że nie żyjemy już tylko w „przestrzeni miejsc”. Festiwal będący jedną z największych, cyklicznych imprez poświęconych sztukom wizualnym w Polsce odbędzie się w dniach od 25 maja do 24 czerwca.

Centrum Kultury Podgórza rozwija współpracę z Wilnem

Centrum Kultury Podgórza jest jedną z największych instytucji kultury w Krakowie. Natomiast Dom Kultury Polskiej w Wilnie to jedna z większych polskich placówek tego typu działających na Litwie. Dzięki listowi intencyjnemu, który został podpisany 24 kwietnia 2018 r., stały się one partnerami w działaniu. Główny cel nawiązanej współpracy to wymiana doświadczeń, współorganizacja wydarzeń kulturalno-edukacyjnych i cross promocja.

Muzyczna podróż od baroku po czasy współczesne

Od 10 do 13 maja 2018 Chór Dziewczęcy i Żeński Miasta Lipska wystąpił w Krakowie oraz w Tarnowie. W czasie koncertu w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny usłyszeliśmy dzieła Johanna Sebastiana Bacha, Johannesa Brahmsa, Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego, Mortena Lauridsena, Erica Whitacre’a, Oli Gjelio i innych kompozytorów.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie