Zobacz także...

„Smak Francji” znowu w Krakowie

Ambasada Francji w Polsce pragnie zachęcić do udziału w 3. edycji wydarzenia pt. „Smak Francji – Goût de France / Good France”. Propozycja jest kierowana do szefów kuchni i restauratorów z całego świata, którzy 21 marca 2017 r. w ramach jej realizacji będą serwować kolację inspirowaną przepisami kuchni francuskiej.

Wizyta delegacji belgijskiej prowincji Liège

8 lutego 2017 r. gośćmi Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego byli: Posłanka Regionalna belgijskiej Prowincji Liège Katty Firquet oraz Gubernator tej prowincji Hervé Jamar. Delegacji towarzyszył Wojewoda Małopolski Józef Pilch.

Rok Kościuszkowski. Zapraszamy na wystawę plenerową!

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm RP Rokiem Tadeusza Kościuszki w związku z przypadającą w październiku 200. rocznicą śmierci tego bohatera narodowego Polski i Stanów Zjednoczonych. W Krakowie, z którym Kościuszko był szczególnie związany, przygotowano cykl wydarzeń z tej okazji. Od 2 lutego przy Pawilonie Wyspiańskiego na Placu Wszystkich Świętych można oglądać wystawę plenerową poświęconą Kościuszce.

Nowe połączenia lotnicze z Krakowa. Miasta partnerskie i słoneczne kierunki!

Dzisiaj, 1 lutego, najpopularniejsza linia lotnicza w Polsce Ryanair ogłosiła największy w historii rozkład lotów z Krakowa. Wśród 14 nowych tras znajdziemy m.in. bezpośrednie połączenia z miastami partnerskimi Krakowa – Norymbergą i Göteborgiem. Ryanair zabierze także podróżujących z Krakowa do Aten, Barcelony, Berlina, Glasgow, Lizbony, Malmo, Marrakeszu, Marsylii, Neapolu, Pragi, Sewilli i Tel Awiwu. Do nowości w sezonie zimowym należą loty do Porto, Walencji i Wenecji Treviso.

Wizyta krakowskich informatyków we Frankfurcie nad Menem

Od 22 do 24 stycznia 2017 r. przedstawiciele Wydziału Informatyki krakowskiego magistratu  uczestniczyli w wizycie studyjnej zorganizowanej przez Wydział Informatyki i Techniki Komunikacyjnej Miasta Frankfurt nad Menem.

Wizyta nowego Ambasadora Królestwa Danii

W czwartek, 26 stycznia Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z nowym Ambasadorem Królestwa Danii w Polsce JE Ole Egberg Mikkelsenem. Była to pierwsza wizyta oficjalna szefa duńskiej misji dyplomatycznej w naszym mieście.

ICE Kraków drugi rok z rzędu z nagrodą dla najlepszego centrum kongresowego Nowej Europy!

Meetings Star Award to nagroda dla obiektów za kompleksowe działania oraz znaczące osiągnięcia w dziedzinie przemysłu spotkań, marketingu miejsc oraz promocji wydarzeń w Europie Centralnej i Wschodniej.

Kraków solidarny z Węgrami

We wtorek, 24 stycznia 2017 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski złożył wpis w Księdze Kondolencyjnej wystawionej w Konsulacie Generalnym Węgier w Krakowie w związku z tragicznym wypadkiem węgierskiego autokaru, w którym zginęło 16 osób. Autobusem podróżowała młodzież wracająca z obozu narciarskiego.

Kraków wyróżniony przez portal turystyczny Zoover!

Kolejne świetne wieści dla krakowskiej turystyki, tym razem dobiegły z Holandii: po raz czwarty z rzędu Kraków został uznany najlepszą europejską destynacją miejską w plebiscycie użytkowników portalu internetowego Zoover („The Best European City Trip”). Wcześniej nie dokonało tego żadne inne miasto!

Krakowska uroczystość z okazji przekazania prezydencji w Radzie UE

W piątek, 20 stycznia Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wziął udział w organizowanej przez Konsula Generalnego Republiki Słowacji Ivana Škorupę i Konsul Honorową Republiki Malty Agnieszkę Kamińską uroczystości z okazji zakończenia prezydencji słowackiej i rozpoczęcia Prezydencji Malty w Radzie Unii Europejskiej. Spotkanie odbyło się w Pałacu Krzysztofory.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie