Zobacz także...

Kondolencje po śmierci Romana Herzoga

W czwartek 12 stycznia 2017 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wpisał się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w Konsulacie Generalnym Niemiec w związku ze śmiercią byłego Prezydenta Federalnego Republiki Federalnej Niemiec Romana Herzoga.

Nowy Jork w Nowej Hucie – wystawa fotografii

Miasto, które nigdy nie śpi – tak śpiewał o nim Frank Sinatra. Nowy Jork, najludniejsza metropolia Stanów Zjednoczonych, „stolica świata”, miejsce tętniące różnorodnością, będące domem dla ludzi różnych ras i kultur – było i jest inspiracją dla wielu fotografów. Jego urokowi uległ też Robert Dyduła, a co z tego wyszło, można zobaczyć na wystawie „New York. Barwni ludzie i niezwykła architektura” w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 5).

Ekospalarnia nominowana do Europejskiej Nagrody Architektonicznej

Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie, czyli Ekospalarnia, jest jednym z 10 polskich budynków nominowanych w tegorocznej edycji Europejskiej Nagrody Architektonicznej im. Miesa van der Rohe. Sama nominacja to duży prestiż ponieważ rzadko przy przyznawaniu tego typu nagród brane są pod uwagę obiekty przemysłowe.

Kraków promuje się w Holandii

Dwa ostatnie miesiące tego roku to czas intensywnej kampanii reklamowej Krakowa w Amsterdamie, Rotterdamie i Utrechcie oraz holenderskich mediach społecznościowych i w Google. Efekt? Reklama dotarła do aż 6 mln 377 tys. 131 Holendrów. Przygotowały ją Polska Organizacja Turystyczna i Urząd Miasta Krakowa.

Kondolencje w związku z katastrofą rosyjskiego samolotu

We wtorek, 27 grudnia 2016 r., Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Trzmiel złożył wpis w Księdze Kondolencyjnej wystawionej w Konsulacie Generalnym Federacji Rosyjskiej w Krakowie w związku z katastrofą rosyjskiego samolotu Tu-154 w której zginęły 92 osoby. Na pokładzie znajdowali się niemal wszyscy artyści słynnego na całym świecie Chóru Aleksandrowa.

Zrób sobie szop(k)ing! Wystawa przed krakowskim magistratem

Kraków to szopkarski Hollywood! Stosując modny recykling w sztuce, wykorzystując dziecięcą wyobraźnię i zmysł prawdziwych inżynierów krakowscy twórcy szopek opowiadają betlejemską historię dorzucając do niej lokalne smaczki. Poznajcie historię krakowskiej szopki i technikę jej tworzenia na wystawie plenerowej przed krakowskim magistratem. Zapraszamy  na pl. Wszystkich Świętych w okresie świąteczno-noworocznym!

Wizyta Ambasadora Białorusi

Aktywizacja bilateralnej współpracy polsko-białoruskiej na szczeblu regionalnym i samorządowym była głównym tematem spotkania Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego z Ambasadorem Republiki Białoruś w RP. J.E. Aleksander Averyanov odwiedził krakowski magistrat we wtorek 20 grudnia 2016 r.

Kraków solidarny z Niemcami i Rosją

Kraków jest solidarny z Niemcami i Rosją. W związku z tragicznymi wydarzeniami z 19 grudnia 2016 r. – atakiem na ludność cywilną na targu bożonarodzeniowym w Berlinie oraz zamachem na Ambasadora Rosji w Turcji Andrieja Karłowa – Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wystosował kondolencje do Ambasadorów Niemiec i Rosji w RP.

Prezydent Jacek Majchrowski ponownie wybrany do władz Rady Gmin i Regionów Europy

W latach 2017-2020 Prezydent Krakowa będzie pełnił funkcję Prezydenta Wykonawczego CEMR i członka Komitetu Politycznego tej organizacji.

Rusza krakowsko-norweska młodzieżowa współpraca muzyczna

Od 15 do 17 grudnia w Krakowie gościli przedstawiciele  Miejskiej Szkoły Muzyki i Sztuk Teatralnych w Trondheim: rektor tej szkoły i dwie studentki – skrzypaczki. Ich występ mogliśmy podziwiać w czasie wernisażu wystawy pt. Logika lokalności. Norweski i polski współczesny design, zorganizowanej w Międzynarodowym Centrum Kultury we współpracy z trondheimskim Nordenfjeldske Kunstindustrimuseum.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie