Zobacz także...

Przedstawiciele muzeów miejskich z całego świata spotkają się w Krakowie

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zostało wybrane jako miejsce dorocznej, światowej konferencji muzeów miejskich w 2020 roku. Jednogłośną decyzję podjęli Członkowie Zarządu Komitetu CAMOC.

Akcja Podarujmy Lato Dzieciom ze Wschodu 2018

Jak każdego roku, tradycyjnie już Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski organizuje wypoczynek dla dzieci i młodzieży ze Wschodu. W czwartek, 5 lipca, w Sali Obrad RMK odbyło się uroczyste powitanie dzieci w Krakowie. W tym roku już po raz dziewiętnasty Kraków gości 130 młodych Polaków i ich opiekunów z Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Rosji i Bukowiny Rumuńskiej.

Chińscy specjaliści od transportu miejskiego w Krakowie

Delegacja z chińskiego miasta Chongquing, która gościła w Krakowie 5 lipca, była zainteresowana organizacją systemu transportu miejskiego, a w szczególności uwarunkowaniami prawnymi regulującymi funkcjonowanie sieci komunikacji miejskiej.

Jubileuszowy międzynarodowy festiwal EtnoKraków/Rozstaje

Ponad 100 artystów z 10 krajów i czterech kontynentów pojawi się już od jutra na jubileuszowej 20. edycji festiwalu EtnoKraków/Rozstaje. Festiwal zainaugurują Alim Qasimov i Fargana Qasimova (Azerbejdżan), Alireza Ghorbani (Iran) oraz Teofilovic Brothers (Serbia). 4 lipca wystąpią w przestrzeniach Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Festiwal potrwa do 7 lipca.

Pożegnalna wizyta Ambasador Finlandii

We wtorek, 3 lipca kończąca misję dyplomatyczną w naszym kraju Ambasador Finlandii J.E. Pani Hanna Lehtinen spotkała się z Zastępcą Prezydenta Krakowa Tadeuszem Trzmielem.

17. Letnia Szkoła Wyszehradzka

Wykład „Miejsce młodych w świecie globalnej destabilizacji” i debata dyplomatów krajów Grupy Wyszehradzkiej „Dyplomacja Kulturalna w ramach Grupy Wyszehradzkiej i Regionu” – w poniedziałek, 2 lipca startuje 17. edycja Letniej Szkoły Wyszehradzkiej.

Kraków w elicie 10 miast świata!

Kraków znalazł się w grupie najlepszych 10 miast świata w rankingu globalnego serwisu turystycznego TripAdvisor. Zasłużyliśmy na to: jest to dowód, że nasze starania o budowanie świetnej marki Krakowa przynoszą świetne rezultaty. Hotele, kawiarnie, puby, imprezy organizowane przez Kraków, i my, krakowianie – to wszystko powoduje, że goście przyjeżdżający do naszego miasta nas doceniają. Wysoka pozycja Krakowa oznacza, że podróżni z całego świata piszą pochlebne recenzje.

Krakowski tartan w Szkole Podstawowej nr 39 w Krakowie

21 czerwca 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 39 im. Bartosza Głowackiego w Krakowie odbył się pierwszy z zaplanowanych koncertów w ramach projektu „Działajmy razem”.

O mikrokrążeniu i hemoreologii w Krakowie

Międzynarodowa konferencja trzech światowych towarzystw naukowych: European Society for Clinical Hemorheology and Microcirculation, International Society for Clinical Hemorheology i International Society of Biorheology odbędzie się w Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33 w dniach 2-6 lipca 2018 r.

Zjazd oświaty polonijnej w Krakowie

W piątek, 29 czerwca do Krakowa przyjechali przedstawiciele oświatowych środowisk polonijnych i polskich działających za granicą, by wziąć udział w czterodniowym, III Zjeździe Kongresu Oświaty Polonijnej. Zjazd otworzyła zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król. W krakowskim magistracie z uczestnikami Konferencji spotkał się prezydent miasta Jacek Majchrowski.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie