Zobacz także...

Kultura w czasach kwarantanny. Odcinek 14

Pozostając w klimatach „cartoonowych”, przenieśmy się ze świata komiksu do świata animacji! Wiele z tych najbardziej kultowych powstało właśnie na bazie „gazetkowych” serii przygód popularnych bohaterów. Inne – to dzieła oryginalne, produkowane ku rozrywce, ale także – coraz częściej - ku zadumie i refleksji nad rzeczywistością. Odkąd pełnometrażowe animacje zaczęły stawać w konkursowe szranki ze zwykłymi filmami, zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia, miejsce tego gatunku w kinematograficznym „Hall of fame” jest raczej nie do ruszenia. Ale czy znamy tak naprawdę animacje spoza kręgu kulturowego Hollywood? Przekonajcie się sami!

Stowarzyszenie Festiwale Europejskie zaprasza do udziału w spotkaniach

22 maja br. odbyło się pierwsze z serii pięciu spotkań wirtualnych Rady Stowarzyszenia Festiwale Europejskie, z udziałem przedstawiciela Krakowa, Roberta Piaskowskiego, Pełnomocnika Prezydenta Krakowa ds. Kultury oraz reprezentantów władz Bergen, Rzymu i Brukseli. Kolejne spotkania online już 5 i 19 czerwca, 3 i 10 lipca 2020 r. 

Frankfurt uczcił 75. rocznicę wyzwolenia Europy

8 maja 2020 r. nie tylko rząd niemiecki, ale również władze Frankfurtu nad Menem uczciły 75. rocznicę wyzwolenia od narodowego socjalizmu i reżimu terroru. Dla Europy było to równoznaczne z zakończeniem II wojny światowej.

Trwa akcja Bądź turystą w swoim mieście. Dołącz!

Miasto Kraków ruszyło z kampanią informacyjno-społeczną, mającą na celu wspieranie lokalnego rynku turystycznego. BĄDŹ TURYSTĄ W SWOIM MIEŚCIE – ZWIEDZAJ KRAKÓW to akcja społeczna skierowana do wszystkich mieszkańców Krakowa, której celem jest przede wszystkim wsparcie lokalnych przedsiębiorców. 

Kultura w czasach kwarantanny. Odcinek 13

Po odwiedzeniu najlepszych teatrów (Odcinek 12), czas na odkrywanie jeszcze jednego około-literackiego uniwersum, a właściwie… multiwersum. Tak, zgadliście! Oczywiście chodzi nam o komiks. Alternatywne światy wykreowane przez ten swoisty język kultury powiedzą nam niejedno o świecie, w którym żyjemy – naszych potrzebach, lękach i marzeniach.

Wybory na doradców konsularnych odwołane

Z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej, władze francuskie zdecydowały, że wybory na doradców konsularnych w 2020, zaplanowane 17 maja br., nie odbędą się w wyznaczonym terminie w okręgu konsularnym podlegającym Konsulatowi Generalnemu Francji w Krakowie.

Międzynarodowy Dzień Muzeów inny niż zazwyczaj

18 maja, jak co roku, obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzeów. W tym roku święto miało szczególny charakter – po okresie przerwy, spowodowanej ograniczeniami związanymi z epidemią, mogliśmy ponownie odwiedzać muzea w naszym mieście. Międzynarodowy Dzień Muzeów to dobra okazja, by przypomnieć sobie, jak cenne zbiory mamy na wyciągniecie ręki i zaplanować wizytę w wybranym muzeum, albo skorzystać z bogatej oferty on-line dostępnej na stronie krakowskienoce.pl.

Projekty Krakowa promowane na stronie OWHC

Inicjatywy Miasta Krakowa stawiające na rozwój kreatywności i wsparcie kultury w czasie walki z epidemią koronawirusa - Kultura Odporna  oraz #zostanwdomuopowiedzkrakow – mają szansę zainspirować inne miasta świata! Wszystko dzięki platformie wymiany informacji o ciekawych projektach, zainicjowanej przez Organizację Miast Światowego Dziedzictwa.

Kraków w czołówce zielonych miast Europy

Kraków zajął piąte miejsce w konkursie o tytuł „Zielonej stolicy Europy 2022”. Finalistami zostały miasta: Tallin, Grenoble, Dijon i Turyn. O tytuł ubiegało się łącznie 18 europejskich metropolii.

Kraków i Ołomuniec w projekcie Wyszehradzkim

Wkrótce na naszej stronie oraz jej wersjach językowych pojawi się oficjalny logotyp Funduszu Wyszehradzkiego.  Kraków przystąpił do projektu, którego liderem jest czeski Ołomuniec, finansowanego ze środków Funduszu.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie