Zobacz także...

Zgłoś kandydata na Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości

Znasz osobę, organizację lub instytucję działającą na rzecz dialogu międzykulturowego? Zgłoś swojego kandydata do konkursu Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2019. Tytuł mogą otrzymać osoby, instytucje i organizacje pozarządowe oraz nieformalne grupy, działające na rzecz dialogu międzykulturowego.

Szef polskiej misji dyplomatycznej w Paryżu z wizytą u Prezydenta Miasta Krakowa

We wtorek, 4 lutego 2020 r. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym RP w Republice Francuskiej i Księstwie Monako Tomaszem Młynarskim. Okazją do spotkania była wizyta w Krakowie Prezydenta Francji Emmanuela Macrona, któremu towarzyszył także polski dyplomata.

Mistrzostwa Europy w Amp Futbolu Kraków 2020. Wiemy, z kim zagrają Polacy!

Szkocja, Ukraina i Hiszpania - to rywale, z którymi zmierzą się Polacy w walce o medale w Mistrzostwach Europy w Amp Futbolu Kraków 2020. Ceremonia losowania grup w tej sportowej imprezie odbyła się w niedzielę, 2 lutego w Krakowie.

Wielokulturowo u Prezydenta Krakowa

W środę, 29 stycznia Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego odwiedziła delegacja cudzoziemców mieszkających w Krakowie, aby wręczyć mu niezwykły prezent - własnoręcznie wykonany barwny szalik. W miejsce frędzli miał przywieszone karteczki z opisami tego, co w naszym mieście najbardziej podoba się, pochodzącym z różnych krajów, krakowianom z wyboru.

Wizyta Ambasadora Izraela

28 stycznia 2020 r. Alexander Ben Zvi, Jego Ekscelencja Ambasador Izraela w Polsce złożył pierwszą oficjalną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa.

Wizyta Brytyjskiego Ambasadora

We wtorek, 28 stycznia Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce J.E. Pan Jonathan Knott złożył wizytę oficjalną Prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu. W spotkaniu udział wziął również Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa w Krakowie Kazimierz Karasiński.

To all Nations! Kraków kolędowym sercem świata

Wspólne kolędowanie, warsztaty wokalne oraz słodki poczęstunek – przed nami pierwsza edycja „To all Nations! Kraków – kolędowe serce świata”. Na scenie zobaczmy wykonawców z różnych stron świata, którzy zaśpiewają kolędy w różnych językach.

Szwajcarska Orkiestra Biel-Solothurn gościem Opera Rara

W piątek, 24 stycznia, w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbyła się krakowska premiera opery Udo Zimmermanna pt. „Weisse Rose”, z udziałem orkiestry symfonicznej z Solury – partnerskiego miasta Krakowa.

Konsul Generalny Austrii oficjalnie w Krakowie

23 stycznia 2020 r w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa gościł Philipp Charwath, nowo powołany Konsul Generalny Austrii.

Zagraniczne media o walce ze smogiem w Krakowie

Nie tylko polskie media interesują się podjętymi działaniami Krakowa na rzecz poprawy jakości powietrza. Do naszego miasta coraz częściej zgłaszają się również dziennikarze z zagranicy, m.in. Stanów Zjednoczonych, Włoch, Japonii czy Szwajcarii. W relacjach podkreślają radykalne rozwiązania zastosowane w naszym mieście w kontekście walki ze smogiem.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie