Zobacz także...

Delegacja Ministerstwa Kultury Chin w Urzędzie Miasta Krakowa

W piątek, 23 czerwca 2017 r., przedstawiciele Departamentu ds. Wymiany Kulturalnej z Zagranicą Ministerstwa Kultury Chin spotkali się z przedstawicielem Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, by promować wymiany kulturalne artystów Polski i Chin.

Kondolencje po śmierci Helmuta Kohla

We wtorek, 20 maja 2017 roku Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wpisał się do księgi kondolencyjnej wyłożonej w Konsulacie Generalnym Niemiec w związku ze śmiercią byłego Kanclerza Republiki Federalnej Niemiec Helmuta Kohla.

O Tbilisi i nie tylko w gabinecie Prezydenta Miasta Krakowa

19 czerwca 2017 r. Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Giorgi Vashadze - przewodniczącym gruzińskiej partii Civic Platform–New Georgia, jednym z autorów przekształcenia Gruzji z post-sowieckiego kraju w szybko rozwijające się państwo z elastycznym i transparentnym systemem zarządzania.

Biznesowy American Dream, czyli Kraków promuje się w USA

„Kraków – tradycyjnie nowoczesny” – tym hasłem nasze miasto będzie promować się w Stanach Zjednoczonych. Od 20 do 29 czerwca podczas licznych spotkań, konferencji i targów w Nowym Yorku, San Francisco i Denver delegacja miejska przedstawi ofertę Krakowa skierowaną do amerykańskiego biznesu. Będzie to okazja okazją do pokazania potencjału społecznego i naukowo-akademickiego stolicy Małopolski.

Za nami pierwszy rozegrany w Krakowie mecz EURO U21!

W niedzielę wieczorem w Krakowie odbył się drugi mecz w grupie C finałowego turnieju UEFA EURO U21. Naprzeciw siebie na stadionie Cracovii stanęły reprezentacje Danii i Włoch. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Włochów.

Goście z zaprzyjaźnionego Nankinu w Krakowie

W środę, 14 czerwca 2017 r., Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig spotkał się z delegacją miasta Nankin na czele z Wiceprezydentem Chen Yong na czele. Na prośbę gości spotkanie zostało poświęcone takim tematom, jak: inwestycyjny klimat Krakowa, działania w ramach programu Miasto Literatury UNESCO oraz możliwości współpracy między miastami, szczególnie w zakresie sportu.

OWHC pisze o Krakowie

W newsletterze Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa rozsyłanym do prawie 300 miast na całym świecie napisano o spotkaniu Rady Dyrektorów tej organizacji, które odbyło się w Krakowie od 30 maja do 2 czerwca. Tekst zawiera sympatyczną i pozytywną opinię o naszym mieście, będąc jego doskonałą promocją.

Mieszkańcy Norymbergi ponownie z wizytą w Krakowie

Mieszkańcy Norymbergi po raz kolejny odwiedzili Kraków w dniach od 12 do 15 czerwca 2017 r. Z grupą 25 uczestników wyjazdu, którym towarzyszyła Sylwia Preußer, Zastępca Dyrektora Wydziału Kontaktów Międzynarodowych Miasta Norymbergi, 13 czerwca w Urzędzie Miasta Krakowa spotkała się Marzena Paszkot, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa do Spraw Rodziny.

O trójstronnym niemiecko-ukraińsko-polskim partnerstwie we Lwowie

Efektywna współpraca Krakowa z niemieckimi i ukraińskimi miastami była jednym z tematów dyskusji panelowej zorganizowanej w ramach drugiej niemiecko-ukraińskiej konferencji „Wyzwania i synergiczne efekty współpracy w ramach trójstronnego partnerstwa”. Wydarzenie zorganizowane przez niemiecką organizację Engagement Global przy współpracy Urzędu Miasta Lwowa odbyło się we Lwowie w dniach 8-9 czerwca 2017 r.

Poeci i  tłumacze z całego świata w magistracie

11 czerwca 2017 r. w Urzędzie Miasta Krakowa odbyło się spotkanie uczestników IV Światowego Kongresu Tłumaczy Literatury Polskiej oraz 6. Festiwalu Miłosza. Gości przywitał Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig wyrażając wdzięczność za nieoceniony wkład tłumaczy w promowanie polskiej kultury na całym świecie.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie