Wydarzenia międzynarodowe z udziałem Prezydenta Miasta Krakowa

Muszkieterowie pod Wawelem

W środę, 11 czerwca, w Krakowie odbył się Kongres Grupy Muszkieterów czyli największego zrzeszenia niezależnych przedsiębiorców w Europie. W otwarciu spotkania udział wziął Prezydent Jacek Majchrowski.

Polsko-Cypryjskie Forum Biznesowe

„Cypr jako międzynarodowe centrum usług i biznesu" to hasło przewodnie Polsko-Cypryjskiego Forum Biznesu, które odyło się w Krakowie w środę, 11 czerwca 2014 r. W naszym mieście gości powitał Prezydent Jacek Majchrowski.

Europejscy prawnicy w krakowskim magistracie

5 czerwca 2014 r. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z uczestnikami konferencji „Pracodawca i pracownik w Unii Europejskiej. Wyzwania i szanse. Profesjonalizm i sukces prawnika w nowoczesnym świecie".

Klastry innowacji i kultura. Kazachstan chce współpracować z Krakowem

W piątek, 6 czerwca, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasadorem Kazachstanu w RP J.E. Yerikiem Utembayevem. Kolejna już wizyta Ambasadora w naszym mieście miała roboczy charakter i była poświęcona konkretyzacji obszarów możliwej współpracy pomiędzy Krakowem a miastami i regionami Kazachstanu.

Konferencja INFRAEKO 2014

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna INFRAEKO 2014 – to wydarzenie, które w czwartek (29 maja) odbyło się w krakowskim Magistracie. Temat przewodni dwudniowej konferencji to: „Nowoczesne miasta. infrastruktura i środowisko".

Wizyta delegacji z Giumri

Omówienie możliwości i perspektyw współpracy pomiędzy miastami, a także wymiana doświadczeń w dziedzinach rozwoju ruchu turystycznego, kultury, ochrony zabytków, planowania miejskiego oraz IT, to główne punkty programu wizyty oficjalnej delegacji Giumri (Armenia) w Krakowie w dniach 19‑21 maja 2014 r.

Zbliża się polsko-cypryjskie forum biznesowe

Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się 16 maja 2014 r. z radcą handlowym Ambasady Republiki Cypru Pavlosem Poullisem.

Spotkanie z prezesem EDF

Grupa EDF to największy inwestor zagraniczny w sektorze produkcji energii elektrycznej i ciepła w Polsce. Dzisiaj, 16 maja 2014 r., podczas kurtuazyjnego spotkania gabinetowego Prezydent Jacek Majchrowski pożegna obecnego prezesa EDF Polska S.A. Philippe'a Castanet, a także pozna mającego objąć to stanowisko Thierry Douceraina.

Wizyta Pary Książęcej Luksemburga

Oficjalne spotkanie z Prezydentem Jackiem Majchrowskim, prezentacja projektu "Kraków – Nowa Huta Przyszłości", wizyta w obchodzącym jubileusz 650-lecia Uniwersytecie Jagiellońskim i zwiedzanie najważniejszych zabytków Krakowa. W piątek, 9 maja, z jednodniową wizytą w naszym mieście przebywała Para Książęca Luksemburga: Wielki Książę Henryk oraz Wielka Księżna Maria Teresa.

Ambasador Republiki Czeskiej z wizytą w Krakowie

Gospodarcze relacje Polski i Czech, perspektywy współpracy transgranicznej państw oraz nawiązane niedawno aktywne kontakty Krakowa i Ołomuńca, były tematem kurtuazyjnego spotkania Prezydenta Jacka Majchrowskiego z Ambasadorem Republiki Czeskiej w Polsce J.E. Jakubem Karfíkiem. Pierwsza wizyta Ambasadora w krakowskim magistracie miała miejsce w środę, 7 maja 2014 r.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie