Komunikat archiwalny

Ukraińska pisanka – zagraniczni wystawcy na krakowskich Targach Wielkanocnych

Miłośnicy tradycyjnego rękodzieła oraz poszukiwacze oryginalnych pamiątek, dekoracji świątecznego stołu czy regionalnych smakołyków mieli sporo pracy na krakowskim Rynku Głównym, gdzie do 9 kwietnia odbywały się doroczne Targi Wielkanocne. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć naszych przyjaciół z Ukrainy  i Litwy.

Ukraińska pisanka – zagraniczni wystawcy na krakowskich Targach Wielkanocnych
Fot. www.krakow.pl

Stoisko Kijowa – stolicy Ukrainy i miasta-bliźniaka Krakowa – tradycyjnie już cieszyło się popularnością wśród odwiedzających Targi krakowian i zagranicznych turystów. „Na brak zainteresowania na szczęście nie mogę narzekać – mówi Stanisław Protopopow, który od lat przywozi na krakowskie świąteczne targi ukraińskie wyroby rękodzielnicze -  mam już nawet swoich stałych klientów, którzy przychodzą specjalnie po ukraińskie towary”. 

Znajdujące się tuż obok stoisko litewskie postawiło z kolei na świąteczne przysmaki łakocie. Można było tutaj kupić tradycyjne litewskie wędliny i kiełbasy – w sam raz do koszyczka ze święconką lub na świąteczne śniadanie.

Targi Wielkanocne zostały zorganizowane przez: Miasto Kraków, Krakowską Kongregację Kupiecką, Fundację Promocji Kultury Miasta Krakowa oraz firmę ARTIM.

 

Tagi: targi, kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie