Przedstawiciele Krakowa na konferencjach zagranicznych

Prezydent Majchrowski na Forum Inwestycyjnym w Kijowie

Udział w IV Kijowskim Forum Inwestycyjnym oraz spotkanie z Merem Miasta Kijowa Witalijem Kłyczko złożyły się na program krótkiej, oficjalnej wizyty w Kijowie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w dniu 17 września 2019 r.

Olimpiada Metropolii w Moskwie. Krakowianie z medalami!

Od 1 do 7 września 2019 r. w Moskwie odbywała się IV Olimpiada Metropolii, w której rywalizowało 45 młodzieżowych drużyn reprezentujących stolice i ważniejsze miasta pięciu kontynentów świata: Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Polskę reprezentowała drużyna z V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie.

Szkarłatne Żagle. Uczennice z Krakowa w St. Petersburgu

Liliana Trznadel i Karolina Ciejek – laureatki Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Maluję Petersburg 2018” – znalazły się wśród specjalnych gości petersburskiego Święta Absolwenta „Szkarłatne Żagle”. Uczennice krakowskich szkół wraz z opiekunami odwiedziły kulturalną stolicę Rosji i miasto partnerskie Krakowa w dniach 22-25 czerwca 2019 r.

Kraków na Kongresie w St. Petersburgu

Od 28 do 30 listopada 2018 r. przedstawiciele Krakowa brali udział w VI Międzynarodowym Kongresie „St. Petersburg i Świat Słowiański” – dorocznym przedsięwzięciu nakierowanym na zacieśnianie więzi partnerskich i rozwój współpracy miast i regionów z krajów Europy Wschodniej i Półwyspu Bałkańskiego.

Przedstawiciele Krakowa na Moskiewskim Forum Urbanistycznym

Od 16 do 20 lipca 2018 r., na zaproszenie władz Moskwy, przedstawiciele Krakowa brali udział w Moskiewskim Forum Urbanistycznym. W składzie delegacji znaleźli się Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Koterba oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta Rafał Kulczycki.

Kraków wśród głównych celów pielgrzymek w Europie

W 2017 roku uwaga katolików na całym świecie skupiła się na Fatimie. W setną rocznicę objawień fatimskich, w maju miasto odwiedził papież Franciszek, a sanktuarium Matki Bożej było celem tysięcy pielgrzymek z całego świata. Obchody roku jubileuszowego symbolicznie zakończył międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej zorganizowany pod auspicjami Światowej Organizacji Turystyki (UNWTO). Wśród uczestników i prelegentów nie zabrakło reprezentantów Krakowa.

Kraków - USA: nowe otwarcie

Trzy amerykańskie miasta, kilkadziesiąt spotkań, prezentacje i konferencje, wiele ciekawych perspektyw – tak można podsumować misję gospodarczą Krakowa w Stanach Zjednoczonych. Delegacja miejska odwiedziła San Francisco, Denver, Nowy Jork oraz wzięła udział m.in. w gali „Bay Area CIO of the Year Awards” i szczycie „USA-Europe Shared Services Summit & Awards”.

O trójstronnym niemiecko-ukraińsko-polskim partnerstwie we Lwowie

Efektywna współpraca Krakowa z niemieckimi i ukraińskimi miastami była jednym z tematów dyskusji panelowej zorganizowanej w ramach drugiej niemiecko-ukraińskiej konferencji „Wyzwania i synergiczne efekty współpracy w ramach trójstronnego partnerstwa”. Wydarzenie zorganizowane przez niemiecką organizację Engagement Global przy współpracy Urzędu Miasta Lwowa odbyło się we Lwowie w dniach 8-9 czerwca 2017 r.

Eksperci z MPO radzili lwowianom jak organizować gospodarkę odpadami

Opracowanie efektywnej strategii gospodarki odpadami było tematem warsztatów z udziałem polskich partnerów, które odbyły się we Lwowie w piątek, 20 stycznia 2017 r. Na spotkaniach, którym przewodniczył osobiście Mer Miasta Lwowa Andrij Sadowyj Kraków reprezentowali Wiceprezes Zarządu MPO Marek Kabaciński oraz Zastępca Dyrektora MPO ds. Gospodarki Odpadami Rafał Korbut.

Otwarty na świat Kraków prezentował się w St. Petersburgu

30 listopada 2016 r. przedstawiciele Krakowa wzięli udział w IV Międzynarodowym Kongresie „St. Petersburg i Świat Słowiański” – dorocznym przedsięwzięciu „północnej stolicy” Rosji nakierowanym na zacieśnianie więzi partnerskich i rozwój współpracy miast i regionów z krajów Europy Wschodniej i Półwyspu Bałkańskiego.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie