Aktualności

Warto mieć przyjaciół. 40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi

Norymberga od stuleci bliska jest Krakowowi i od stuleci obecna jest w jego życiu. W XIV wieku połączyły nas szlaki handlowe, a w ślad za rozwojem współpracy gospodarczej do Krakowa przybyli norymberscy artyści.

40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi

Już od 40 lat istnieje umowa partnerska pomiędzy miastami Kraków i Norymberga. Z tej okazji w naszym mieście przez cały weekend odbywały się jubileuszowe uroczystości.

IAESTE CaseWeek już w kwietniu!
Komunikat archiwalny 2019-03-20

Już wkrótce na krakowskich uczelniach technicznych zaatakują rekiny biznesu i praktycznej wiedzy! Podczas IAESTE CaseWeek  od 1 do 12 kwietnia to studenci studentom zapewnią odpowiedni start kariery zawodowej.

Nowa strona Domu Krakowskiego w Norymberdze
Komunikat archiwalny 2019-01-09

Nowoczesna, przejrzysta, responsywna – taka jest nowa, niemieckojęzyczna strona internetowa Domu Krakowskiego w Norymberdze.

Nosorożec zasnął w Norymberdze

W piątek 19 października 2018 r. w Norymberdze odbyło się oficjalne odsłonięcie rzeźby „Śpiącego nosorożca” autorstwa Doroty Hadrian.  

Obchody jubileuszowe w Norymberdze

Wyjątkowe instytucje, to wyjątkowy jubileusz. Inauguracja niemieckiej odsłony obchodów 20-lecia Domu Krakowskiego i Norymberskiego w dniach 8-9 lipca 2016 r. była okazją do wizyty w Norymberdze oficjalnej delegacji naszego miasta na czele z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim i Przewodniczącym Rady Miasta Krakowa Bogusławem Kośmiderem.

20 artystów na 20-lecie Domów!

20 lat temu powołano do życia unikalne w skali światowej instytucje kulturalne: Dom Krakowski w Norymberdze i Dom Norymberski w Krakowie. Z okazji jubileuszu placówek od 21 maja do 18 czerwca w Krakowie można oglądać wystawę sztuki współczesnej w przestrzeni publicznej pt. „20”. Dwudziestu artystów na dwudziestolecie! Wernisaż wystawy odbył się 20 maja.

Jesienne prezentacje polskiej i krakowskiej sceny muzycznej 23 -24 listopada 2013 r.

Już po raz piąty odbył się w Norymberdze minifestiwal „PolenAllergie". Tytuł jest grą słowną i nawiązuje do podobieństwa słów Polska (Polen) i pyłki (Pollen).

90-ta rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej
Komunikat archiwalny 2013-10-31

Wyklejanki Wisławy Szymborskiej - urocze, absurdalne, fascynujące... W podróży po wielkich miastach Europy, pomiędzy prezentacją w Rzymie i kolejną w Madrycie nie mogły nie zawitać do partnerskiego miasta w Norymberdze.

„Norymberga spotyka Kraków” na festynie w zamku Tucherschloss

Od 2003 r. Muzea Miasta Norymbergi i tamtejszy Wydział Kontaktów Międzynarodowych Urzędu Miasta organizują latem festyn „Bez granic". Jego celem jest prezentacja miast partnerskich Norymbergi. Dziesiąty festyn w zamku Tucherschloss odbył się w ubiegły weekend (10–11 sierpnia) pod hasłem „Norymberga spotyka Kraków".

POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY