Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Czwarta edycja kongresu IMPACT

Redukcja emisji CO2, projekty Smart City czy idea carsharingu mają zmienić jakość i styl życia mieszkańców dużych miast, w których niebawem pojawi się sieć 5G. W jakim kierunku rozwijać się będzie cyfrowa gospodarka? Impact’19, który w dniach 21 i 22 maja odbył się w Centrum Kongresowym ICE był okazją do spotkania się ekspertów z całego świata, ze środowiskami startupowymi, akademickimi, przedsiębiorcami i przedstawicielami administracji publicznej, aby wspólnie rozmawiać przyszłości cyfrowej gospodarki w Polsce i na świecie.

Fot. materiały prasowe

Podczas dwóch dni kongresu, w którym wzięło udział 6 tys. uczestników wystąpiło ponad 250 speakerów na 4 scenach. Impact’19 to także 8 wydarzeń towarzyszących.

8 głównych ścieżek tematycznych:

 

  • fintech & e-commerce - przyszłość sektora finansów oraz nowe modele handlu, przy użyciu wielokanałowości sprzedaży, POSów nowej generacji czy Internetu Rzeczy (IoT).
     
  • applied AI - sztuczna inteligencja to szansa na rozwiązanie skomplikowanych problemów wielu branż. Jak ją wykorzystać, jak efektywnie implikować AI, aby osiągnąć długoterminową przewagę nad konkurencją - te zagadnienia zostaną poruszone w ścieżce applied AI.
     
  • mobility rEVolution - rewolucja w technologii transportowej, silniki elektryczne, nowe modele biznesowe, zmiany w trendach i zapotrzebowanie na nowe źródła energii. Ścieżka mobility rEVolution przybliży szanse i zagrożenia jakie niesie ze sobą inteligentna mobilność dla przemysłu i konsumentów.
     
  • digital state - cyfryzacja usług administracji publicznej to szansa na większe zaangażowanie obywateli, stymulowanie wzrostu produktywności i czynnik pobudzający przedsiębiorczość.
     
  • next health - jak biotechnologia farmaceutyczna i rewolucja cyfrowa może wpłynąć na kształt nowoczesnej opieki zdrowotnej? Ścieżka tematyczna next health obejmie dyskusje na temat badań i terapii genowych, robotyki medycyny, a nawet wpływu biotechnologii na przemysł rolniczy.
     
  • space odyssey - dyskutując o przyszłości sektora kosmicznego weźmiemy pod uwagę rolę młodych innowatorów, inwestorów zarówno krajowych jak i międzynarodowych Agencji Kosmicznych. Odpowiemy również na pytanie jakie wartości tworzą nowe technologie m.in. sztuczna inteligencja dla branży kosmicznej.
     
  • science to business - współpraca ośrodków badawczych na świecie z biznesem to siła napędowa gospodarki. Ścieżka „science to business” będzie przestrzenią do dyskusji o miejscu nauki w innowacyjnym ekosystemie.
     
  • digital industry - czwarta Rewolucja Przemysłowa tworzy nowe możliwości rozwoju gospodarczego. Jej siłą napędową są m.in. IoT, przechowywanie danych w chmurze, czy sztuczna inteligencja. Podczas ścieżki digital industry światowi liderzy pokażą jak wdrażają najnowsze rozwiązania w przemyśle.

Więcej informacji na: impactcee.com

pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Haupt
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Data publikacji: 2019-05-17
Data aktualizacji: 2019-05-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź