Aktualności

Wizyta nowego Konsula Generalnego Rosji

W czwartek, 19 września 2019 r., swoją pierwszą wizytę u Prezydenta Miasta Krakowa złożył nowo mianowany Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie Pan Sergey Linevich.

Prezydent Majchrowski na Forum Inwestycyjnym w Kijowie

Udział w IV Kijowskim Forum Inwestycyjnym oraz spotkanie z Merem Miasta Kijowa Witalijem Kłyczko złożyły się na program krótkiej, oficjalnej wizyty w Kijowie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w dniu 17 września 2019 r.

#KrakówExperience w Edynburgu

Najbliższy weekend upłynie w Edynburgu pod znakiem #KrakówExperience. W dniach 20-21 września 2019 r. Kraków będzie prezentował się w stolicy Szkocji. Okazją jest podpisanie kolejnej umowy o współpracy partnerskiej między miastami.

Pożegnanie Konsula Generalnego Ukrainy Olega Mandiuka

W niedzielę, 15 września 2019 r., Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski wziął udział w uroczystości z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy połączonej z pożegnaniem Konsula Generalnego Olega Mandiuka, kończącego swoją misję dyplomatyczną w Krakowie.

Wizyta Ambasadora Łotwy

We wtorek, 17 września krakowski magistrat odwiedził Ambasador Republiki Łotewskiej w Polsce J.E. Edgars Bondars, który spotkał się z Zastępcą Prezydenta Jerzym Muzykiem.  

Biblioteczka z Frankfurtu dla krakowskiego parku kieszonkowego

W ramach partnerstwa miast oraz projektu promującego koncepcję parków kieszonkowych w Krakowie, Frankfurt nad Menem przekazał dla mieszkańców Krakowa biblioteczkę, która została umieszczona w parku Zielony Jar na Wzgórzach Krzesławickich. Na terenie Frankfurtu nad Menem znajduje się 70 identycznych biblioteczek, które cieszą się tam dużym zainteresowaniem.   

Mongolska strzała dotarła do Krakowa

Mongolska strzała, legenda o hejnale i Paola Giacomini – włoska podróżniczka, w poniedziałek, 16 września, w południe przyjechała konno do Krakowa i przekazała replikę mongolskiej strzały.

Dzień Jedności Niemiec w Muzeum Inżynierii Miejskiej

1 października 2019 roku w Muzeum Inżynierii Miejskiej (ul. św. Wawrzyńca 15) Konsulat Generalny Niemiec w Krakowie obchodzić będzie święto narodowe przypadające w dniu 3 października. Przypomina ono o zjednoczeniu Niemiec, które dokonało się 3 października 1990 roku wraz z przystąpieniem Niemieckiej Republiki Demokratycznej do Republiki Federalnej Niemiec. Obchody 29. rocznicy Jedności Niemiec odbędą się przy wsparciu Miasta Krakowa oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej, a ich motto to „Niemcy w październiku”.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie