Aktualności

Nie żyje Krzysztof Penderecki

Krzysztof Penderecki nie żyje. Wybitny polski kompozytor zmarł w niedzielę, 29 marca, nad ranem. Miał 86 lat.

Wpisz się do KSIĘGI KONDOLENCYJNEJ

Po raz ostatni Kraków zaświeci dla USA, Wielkiej Brytanii i… polskiej służby zdrowia!

W poniedziałek, 30 marca, odbędzie się ostatnia odsłona akcji podświetlania obiektów miejskich w geście solidarności z krajami szczególnie dotkniętymi kryzysem epidemicznym związanym z koronawirusem. W godzinach 18.30 - 19.30, ekran LED Areny Kraków wyświetli flagę USA, Centrum Kongresowe ICE Kraków podświetlone zostanie barwami Wielkiej Brytanii, a kładka pieszo-rowerowa im. o. Bernatka rozbłyśnie w kolorach naszej, polskiej flagi narodowej.

Wiedeń w obliczu CoViD-19

Jak większość miast Europy w tym wyjątkowym czasie Wiedeń również podejmuje kroki w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Swoboda poruszania się w przestrzeni publicznej została poważnie ograniczona od 13 kwietnia. Wszyscy mieszkańcy są wezwani do pozostania w mieszkaniach i unikania wszelkich niepotrzebnych podróży.

Kultura w czasach kwarantanny. Odcinek 2

Opustoszałe ulice miasta i zamknięte parki przywodzą Wam na myśl powieści Kinga? A może nieodparcie wywołują skojarzenie ze starym przebojem Queen? „Empty spaces, what are we living for? Abandoned places, I guess we know the score, on and on does anybody know what we are looking for?”… Pamiętajcie więc – już 3 linijki dalej nieśmiertelny Freddy Mercury śpiewał: „the Show must go on”! W czasie kwarantanny, gdy kreatywność przenosi się do sieci, zapraszamy do wirtualnych podróży inspirowanych lekturą naszego kulturalnego przewodnika.

Kraków solidarny z Hiszpanią, Francją i Niemcami

Kontynuowana jest akcja podświetlania obiektów miejskich w geście solidarności z krajami, które w chwili obecnej są najmocniej dotknięte kryzysem epidemicznym związanym z koronawirusem. 27 marca, w godzinach 18.30 - 19.30, ekran LED Tauron Areny Kraków wyświetlił flagę Hiszpanii, Centrum Kongresowe ICE Kraków podświetlone zostało barwami niemieckimi, a kładka pieszo-rowerowa im. o. Laetusa Bernatka rozbłysła w kolorach francuskich.
 

Kraków solidarny z Włochami

26 marca, w geście solidarności z Narodem Włoskim Tauron Arena Kraków, Centrum Kongresowe ICE (w godzinach 18.30-19.30) oraz kładka pieszo-rowerowa im. o. Bernatka podświetliły się w barwach "il Ttricolore" - flagi Republiki Włoskiej.

Koronawirus – najważniejsze numery telefonów

Poniżej zebraliśmy najważniejsze numery telefonów, o które w obecnej sytuacji mieszkańcy Krakowa pytają najczęściej.

Przeczytaj i podaj dalej!

W obliczu zaistniałej sytuacji epidemicznej związanej z koronawirusem każdy chce być na bieżąco. Nie sposób jednak nadążyć za kolejnymi informacjami, nie mówiąc już o selekcjonowaniu tematów. Z myślą o mieszkańcach Krakowa przygotowano specjalne wydanie dwutygodnika miejskiego „Kraków.pl”.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie