Aktualności

Dni otwarte Instytutu Francuskiego

Już w sobotę 26 września Instytut Francuski zaprasza na dni otwarte - online oraz w jego siedzibie przy ul. Stolarskiej 15.

Światowy Dzień Turystyki

W 1979 r., decyzją Światowej Organizacji Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO), uchwalono Światowy Dzień Turystyki. Święto to obchodzimy corocznie 27 września.

Europejski Dzień Języków

Od 2001 r., z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską, 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Świętuj razem z wortalem „Kraków Otwarty na Świat”, który jest prowadzony w 7 różnych językach oraz wraz z 800 milionami Europejczyków z 47 państw, reprezentujących różne języki i kultury!

Andrzej Tombiński uhonorowany Wielką Odznaką Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii

W czwartek, 24 września były Honorowy Konsul Generalny Austrii w Krakowie Andrzej Tombiński otrzymał Wielką Odznakę Honorową za Zasługi dla Republiki Austrii z rąk Ambasadora Republiki Austrii J.E. dra Wernera Almhofera.

StartujeMY o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2023

Kraków ponownie ubiega się o tytuł „Zielonej Stolicy Europy”. Europejskie miasta, które złożą aplikację w konkursie, zostaną ocenione w dwunastu kategoriach. Kraków w swoim wniosku wskaże plany na najbliższe lata, skupiające się na dążeniu do bycia miastem ekologicznym i przyjaznym dla mieszkańców.

Wizyta deputowanych do Niemieckiego Bundestagu

W czwartek, 24 września Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu wizytę złożyli niemieccy deputowani z partii Sojusz 90/Zieloni: Ulle Schauws oraz Sven Lehmann. W spotkaniu uczestniczył również Jerzy Szczęsny, doradca frakcji Sojusz 90/Zieloni ds. polityki antydyskryminacyjnej i społecznej, Konsul Generalny Niemiec w Krakowie dr Michael Groß oraz Nina Gabryś, przewodnicząca krakowskiej Rady ds. Równego Traktowania, Radna Miasta Krakowa.

Powitalna wizyta Konsul Generalnej Francji w Krakowie Anne Schmidt-Riou

22 września 2020 r., w pierwszych dniach swojego pobytu w Krakowie, Pani Konsul złożyła wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Nowy Konsul Honorowy Peru w Krakowie

W związku z inauguracją działalności nowego członka krakowskiego korpusu konsularnego, w poniedziałek, 21 września Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Ambasadorem Peru oraz nowo mianowanym Konsulem.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie