Aktualności

Bezpieczeństwo i zarządzanie kryzysowe tematem spotkania z delegacją chińską

17 lipca br. krakowski  magistrat odwiedzili przedstawiciele Komitetu ds. Politycznych i Prawnych szanghajskiego dystryktu Minhang.

OWHC bardzo polskie!

Po wielkim sukcesie Krakowa, który był gospodarzem bardzo wysoko ocenianego XV Światowego Kongresu Organizacji Miast Dziedzictwa Światowego, nasze miasto uzyskało miejsce w Radzie Dyrektorów OWHC, a prezydent Krakowa został prezydentem OWHC, teraz Warszawa została wyróżniona przez tę organizację. Zostanie nową siedzibą Sekretariatu Regionalnego Europy Środkowej i Wschodniej OWHC. 

Obchody Święta Narodowego Francji w Krakowie

Jedną z najważniejszych dat w historii Francji i pamięci jej obywateli jest rocznica zdobycia Bastylii – 14 lipca. Wiedzeni duchem patriotyzmu Francuzi, niezależnie od miejsca na świecie, w którym aktualnie się znajdują, obchodzą w tym dniu Święto Narodowe swojego kraju.

Do Krakowa zjechali najlepsi młodzi kajakarze świata

W niedzielę, 14 lipca dokładnie o godz.19.30 rozpoczęła się uroczystość otwarcia Mistrzostw Świata Juniorów i U23 w slalomie kajakowym! Kraków został Miastem-Gospodarzem tego wydarzenia już po raz drugi.

Sukces młodych matematyków wspieranych przez UJ

8 lipca 2019 r. zakończył się 11. International Tournament of Young Mathematicians. Wystawiona dzięki wsparciu Miasta Krakowa i Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentacja Polski zdobyła w nim trzecie miejsce i srebrny medal!

40 lat partnerstwa Krakowa i Norymbergi

Gospodarcze stosunki pomiędzy Krakowem i Norymbergą istniały już od XIV wieku, dzięki silnie rozwiniętym w Norymberdze kontaktom handlowym ze Wschodem. W ścisłym związku z nimi kwitły również związki artystyczne, których największy rozwój przypada w czasach świetności Krakowa, w XV i XVI wieku, kiedy to miasto przyciągnęło niemieckich artystów m.in. rzeźbiarza Wita Stwosza czy malarza Hansa Dürera.

Francuskie kino w plenerze

Instytut Francuski w Polsce i Konsulat Generalny Francji w Krakowie, we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie oraz restauracją Petite France, serdecznie zapraszają na francuskie seanse plenerowe kina letniego, które mają miejsce w kolejne soboty w Pawilonie Józefa Czapskiego przy ul. J. Piłsudskiego 12.

Japońska para książęca w Krakowie

W sobotę, 29 czerwca, odwiedziła Kraków japońska para książęca. Spotkała się z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie