Aktualności

61. edycja World Press Photo w NCK

Najlepsze fotografie prasowe ostatnich miesięcy na wystawie w Krakowie! Wszystko za sprawą wystawy „World Press Photo 2018”, na której zostaną pokazane ujęcia nagrodzone w konkursie na najlepszą fotografię prasową, organizowanym przez Fundację World Press Photo we współpracy z firmą Canon. Wystawę można oglądać od 8 do 28 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury.

„Zachować pamięć” 2019 – program dotacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego w Krakowie współpracują z młodzieżą z Niemiec w ramach projektu historycznego „Zachować pamięć” Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży od 2016 roku.

Spotkanie Prezydenta z korpusem konsularnym

W poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., w Muzeum Historii Fotografii odbyło się tradycyjne noworoczne spotkanie Prezydenta Miasta Krakowa z krakowskim korpusem konsularnym. Na atmosferę spotkania wpłynęły tragiczne wydarzenia w Gdańsku i wiadomość o śmierci Prezydenta Pawła Adamowicza. Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy.

Uwaga konkurs! „Budapeszt Zakochanych”

Uważasz, że Budapeszt to doskonały pomysł na romantyczny weekend? Opowiedz nam dlaczego i spełnij swoje marzenia!

Dama z gronostajem na okolicznościowym Euro

Przypadająca w tym roku 500. rocznica śmierci Leonarda Da Vinci zostanie uczczona  emisją monety  okolicznościowej o nominale 2 EURO, na której rewersie znajdzie się portret Cecylii Gallerani pędzla włoskiego mistrza.

Nowa strona Domu Krakowskiego w Norymberdze

Nowoczesna, przejrzysta, responsywna – taka jest nowa, niemieckojęzyczna strona internetowa Domu Krakowskiego w Norymberdze.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie