Aktualności

Międzynarodowo w Nowy Rok

16 stycznia Prezydent Jacek Majchrowski powitał krakowskich dyplomatów na tradycyjnym noworocznym spotkaniu w miejskiej jednostce kultury - tym razem w Willi Decjusza.

Wizyta Konsula Honorowego Indonezji

W czwartek, 16 stycznia br. Prezydent Jacek Majchrowski spotkał się z Konsulem Honorowym Republiki Indonezji w Krakowie Marianem Skrzypcem.

Czapka Krakuska dla burmistrza Frankfurtu

Uczniowie z Frankfurtu, którzy brali udział w warsztatach szopkarskich w Krakowie, sprezentowali burmistrzowi Frankfurtu Uwe Beckerowi wyjątkową krakowską pamiątkę – tradycyjną czapkę Krakuskę, którą uszyli wspólnie z polskimi kolegami.

Międzynarodowo na ślubnym kobiercu

W ubiegłym roku w krakowskim Urzędzie Stanu Cywilnego zawarto 258 związków małżeńskich, w których co najmniej jedna osoba była cudzoziemką lub cudzoziemcem. W tej liczbie jest też 21 małżeństw, gdzie obydwoje nowożeńcy nie byli Polakami.

Kraków w rankingu „New York Timesa”: historia i czyste powietrze

Prestiżowy amerykański dziennik „New York Times” umieścił Kraków w corocznym rankingu 52 miejsc do odwiedzenia. Nasze miasto zajęło 14. miejsce. Zostało docenione nie tylko za bogatą historię, kulturę i architekturę. Podkreślono, że w ostatnim czasie koncentruje się na poprawie jakości powietrza i współtworzonych z mieszkańcami akcjach zazieleniania miasta.

Krakowskie konsulaty – wydarzenia zrealizowane w 2019 roku

Międzynarodowe kongresy i konferencje, wydarzenia kulturalne na najwyższym szczeblu, wizyty ważnych gości. Miniony rok 2019 był pracowity i z pewnością bardzo udany pod względem wzmacniania marki Krakowa na arenie międzynarodowej!

Dużą rolę odgrywa w tym zakresie także aktywna działalność akredytowanych w naszym mieście zagranicznych przedstawicielstw dyplomatycznych, które w 2019 roku zrealizowały wiele ciekawych projektów i inicjatyw.

Przedstawiamy kalendarium tych wydarzeń, którymi podzieliły się z nami wybrane krakowskie placówki.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie