Aktualności

Wystawa w Domu Norymberskim w ramach Miesiąca Fotografii

Sander Breure i Witte van Hulzen,
Brzegi wyspy, którą jedynie okrążyłem (2012)

Nowa historia w sztuce. Kolekcja MOCAK-u w Wilnie

W dniach 7–10 czerwca odbędą się Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej ArtVilnius’18. Jest to największe wydarzenie tego rodzaju w krajach bałtyckich. Podobnie jak w poprzednich latach towarzyszy mu specjalny program wystawienniczy, w którego ramach MOCAK po raz trzeci został zaproszony do przygotowania ekspozycji dzieł ze swoich zbiorów.

Uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy Jerzego Turaszwilego

W środę, 23 maja, u zbiegu ulicy Tarłowskiej i Zwierzynieckiej Jacek Majchrowski – Prezydent Miasta Krakowa, odsłonił pamiątkową tablicę z nazwą skweru ku czci Jerzego Turaszwilego. W wydarzeniu wzięli udział: Ilia Darchiashvili – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Gruzji, Kornel Morawiecki - Marszałek Sejmu RP, Jarosław Szarek – Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa oraz Tamara Turaszwili – córka Jerzego Turaszwili.

Nowy zagraniczny partner Centrum Kultury Podgórza!

Centrum Kultury Podgórza i Biblioteka Centralna Urzędu Miasta Wilna działają w tym samym obszarze i stawiają sobie podobne cele. Zbliża je do siebie również fakt, że Kraków i Wilno są miastami partnerskimi i starają się zacieśniać wzajemne relacje w różnych dziedzinach – również kulturalnej. Teraz CKP i Biblioteka Centralna UMW będą ze sobą ściśle współdziałać – m.in. wymieniając się doświadczeniami i współorganizując wydarzenia kulturalno-edukacyjne. Dyrektorzy obydwu instytucji 21 maja 2018 r. podpisali list intencyjny o współpracy.

Uczniowie z Werner von Siemens-Schule odwiedzili Kraków

Od 19 do 26 maja 2018 r. Zespół Szkół Łączności w Krakowie po raz kolejny gości przedstawicieli średniej szkoły technicznej Werner von Siemens-Schule z Frankfurtu nad Menem. W poniedziałek, 21 maja, młodzież ze swoimi opiekunami odwiedziła krakowski magistrat.

Gospel na Skałce już po raz piąty!

W niedzielę 27 maja o godz. 15.00 na dziedzińcu klasztoru OO. Paulinów (ul. Skałeczna 15) już po raz piąty odbędzie się koncert „Gospel na Skałce”. Koncert finałowy warsztatów muzyki gospel pod tytułem „Gospel City” tradycyjnie gromadzi całe rodziny, młodzież, seniorów i turystów w wyjątkowej muzycznej atmosferze.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie