Aktualności

IV Krakowskie Spotkania Italianistyczne i Konkurs

W dniach 1-2 marca 2018 Pracownia Literatury Włoskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie organizuje kolejną już edycję Krakowskich Spotkań Italianistycznych, imprezy naukowo-kulturalnej, skierowanej zarówno do środowiska akademickiego,  jak i do szerszego grona odbiorców zainteresowanych tematyką kultury Italii i relacji włosko-polskich.  Zachęcamy do zapoznania się z załączonym programem wydarzenia.

Holenderska Smog Free Tower w krakowskim parku!

W czwartek, 15 lutego 2018 r. w parku Jordana odsłonięto unikalną na skalę światową instalację. W ramach Smog Free Project została zaprezentowana wieża – czasowa ekspozycja plenerowa – przyczyniająca się do oczyszczenia powietrza, autorstwa holenderskiego projektanta Daana Roosegaarde’a. Budowę Smog Free Tower zainicjował ING Bank Śląski.

Prawdziwie filmowy Kraków na festiwalu w Berlinie

Po raz pierwszy w historii trzy krakowskie festiwale filmowe - znane publiczności na całym świecie – będą wspólnie promować się podczas 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Projekt Filmowy Kraków to efekt współpracy trzech różnych ale doskonale uzupełniających się wydarzeń: Off Camery, Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Warto dodać, że o Złotego Niedźwiedzia walczyć będzie „Twarz” w reż. Małgorzaty Szumowskiej - produkcja wspierana przez miasto.

Wygraj wyjazd do Rzymu w Konkursie Papieskim

Czy pokój na świecie jest jeszcze możliwy? Czy Jan Paweł II miał wpływ na rozwiązywanie światowych konfliktów i odzyskanie pełnej niepodległości w Polsce? Jaki był cel tylu pielgrzymek Papieża Polaka? Czy możemy tworzyć społeczeństwo, które będzie dbało o pokój we własnej ojczyźnie przy jednoczesnej trosce o inne narody? – do szukania odpowiedzi na te i wiele innych pytań zachęcają młodych ludzi, organizatorzy tegorocznej edycji Konkursu Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II – Pielgrzym pokoju”.

Order Wschodzącego Słońca dla Krzysztofa Ingardena

W piątek, 9 lutego 2018 r. w Galerii Europa-Daleki Wschód w Krakowie odbyła się uroczystość wręczenia orderu Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą, jednego z najważniejszych odznaczeń państwowych Kraju Kwitnącej Wiśni, Konsulowi Honorowemu Japonii w Polsce Krzysztofowi Ingardenowi. 

Jak pogodzić potrzeby mieszkańców i turystów?

Wymiana doświadczeń, dobrych praktyk stosowanych w miastach o charakterze historycznym i poszukiwanie rozwiązań w aspekcie rozwoju ruchu turystycznego – takie zagadnienia będą poruszane podczas pierwszej edycji konferencji MIASTA HISTORYCZNE 3.0, która odbędzie się 1-2 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie