Aktualności

Nowy Ambasador Finlandii z wizytą w Krakowie

W środę, 17 października nowy Ambasador Finlandii w Polsce JE Juha Ottman złożył wizytę kurtuazyjną Prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Life Science Open Space 2018 już za nami!

Tegoroczna edycja Life Science Open Space - wydarzenia, którego celem jest promocja współpracy dla innowacji dla Zdrowia i Jakości Życia – już za nami. Formuła LSOS umożliwia wszystkim uczestnikom czynny udział i zaangażowanie poprzez indywidualne spotkania w z innymi uczestnikami oraz zaprezentowanie siebie i swojej oferty w trwających równolegle trzech sesjach tematycznych, obejmujących: MedTech, Digital Health, Aktywne i zdrowe życie, Nanotechnologie, Badania nad rozwojem leków, Kosmetologia, Biogospodarka, Żywność, Zdrowy dom i biuro, Innowacyjny Szpital.

Międzynarodowa Konferencja „Roman Ingarden i jego czasy”

W dniach 25-27 października 2018 r. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie będzie gospodarzem Międzynarodowej Konferencji Fenomenologicznej „Roman Ingarden and His Times”.

Climathon po raz 3. w Krakowie!

Kilkaset miast, kilkadziesiąt krajów, różne kontynenty – wszyscy spotykają się na 24 godziny, aby pracować na rzecz ochrony klimatu. Będą inspirujące wykłady, ciekawe prezentacje, burzliwa praca w grupach, cenny coaching i mentoring oraz rozrywka i konkurs z nagrodami. Rusza 3. edycja Climathonu w Krakowie!

Kraków na targach EXPO REAL 2018 w Monachium

Od 8 do 10 października Kraków bierze udział w kolejnej edycji Targów Expo Real. Miasto od kilkunastu lat prezentuje swoją ofertę podczas tej imprezy. Podobnie jak w zeszłym roku, zakup powierzchni z usługami pakietowymi sfinansowany został ze środków europejskich (MRPO 2014–2020) w ramach projektu „Growing Internationally – Krakow’s Economy on the Rise”.

Dni Kijowa w Krakowie

Za nami Dni Kijowa w Krakowie! Z okazji 25-lecia współpracy partnerskiej Krakowa i Kijowa, po kilkunastu latach przerwy, stolica Ukrainy powróciła do serca Małopolski z projektem wielkoformatowej miejskiej prezentacji. Od 5 do 7 października 2018 r. w Krakowie były prezentowane ukraińskie kino, sztuki wizualne, poezja i teatr. W ramach swoich Dni Kijów zaprezentował także swój potencjał turystyczny i biznesowy oraz podarował nam niezwykły prezent - posąg Anny Kijowskiej (Jarosławówny). Kraków odwiedziła także oficjalna delegacja na czele z Wicemerem Kijowa Wałentynem Mondrijiwskim.

Sonda
Dni Kijowa w Krakowie (5-7.10.2018 r.) oceniasz jako:
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie