Aktualności

Rada Dyrektorów OWHC na spotkaniu w Krakowie

49. Posiedzenie Rady Dyrektorów Organizacji Miasta Światowego Dziedzictwa (OWHC) odbyło się w Krakowie w dniach 11-13 grudnia 2019 r. Od czerwca br. Prezydent Krakowa jest także prezydentem OWHC. 

Prezydent Krakowa z Nagrodą „Rzeczpospolitej” im. Giedroycia

Za wieloletnie pielęgnowanie relacji między Polską i Ukrainą, w szczególności zaś między Krakowem i Lwowem – tak kapituła Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia uzasadniła przyznanie w tym roku wyróżnienia prezydentowi Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Krakowskie targi bożonarodzeniowe wyróżnione na świecie

Targi bożonarodzeniowe na Rynku Głównym od ponad ćwierćwiecza na stale wpisały się w pejzaż przedświątecznego Krakowa, ciesząc się niezmiennym powodzeniem krakowian i turystów. W tegorocznym zestawieniu najpiękniejszych bożonarodzeniowych jarmarków na świecie, przygotowanym przez CNN, Kraków znalazł się obok Wiednia, Nowego Jorku i Brukseli, w zaszczytnym gronie najlepszych.

„Mój Hoover”. Znamy laureatów konkursu

Za nami druga edycja akcji Hoover Table. W tym roku zorganizowaliśmy konkurs pod tytułem „Mój Hoover”, który obejmował prezentację – w formie literackiej, plastycznej czy filmowej – sylwetki kogoś, kto dla uczestnika jest współczesnym bohaterem na miarę 31. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Herberta Hoovera ze względu na współczucie, dobroczynność i hojność.

Kijów pod wrażeniem gospodarki odpadami w Krakowie

We wtorek, 3 grudnia 2019 r., z wizytą w Krakowie przebywała kilkunastoosobowa delegacja ukraińskich ekspertów na czele z Wicemerem Kijowa ds. Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Petro Pantelejewem. Intensywny program wyjazdu studyjnego poświęcony był zapoznaniu się z krakowskim systemem gospodarki odpadami i gospodarki komunalnej w obiegu zamkniętym.

Anna Kijowska zamieszkała w krakowskim magistracie

We wtorek, 19 listopada 2019 r. na dziedzińcu krakowskiego magistratu została odsłonięta rzeźba Anny Kijowskiej. Uroczystość była kulminacją serii projektów, mających na celu zacieśnianie współpracy i przyjaźni Krakowa i Kijowa. W wydarzeniu wzięła udział oficjalna delegacja Kijowa, na czele z wicemerem miasta Wałentynem Mondryjiwskim, oraz zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider.

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie