Aktualności

Kolejna zmiana warty w krakowskim korpusie konsularnym

Od 2 sierpnia 2018 r. nowym Konsulem Generalnym Słowacji w Krakowie jest Tomáš Kašaj, który wczoraj, 13 sierpnia złożył swą pierwszą oficjalną wizytę Prezydentowi Miasta Krakowa Jackowi Majchrowskiemu.

Kraków gospodarzem najważniejszego spotkania wspólnoty luterańskiej w 2023?

W poniedziałek 13 sierpnia 2018 Prezeydent Jacek Majchrowski spotkał się z przedstawicielami komitetu organizacyjnego Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej.

Goście z Nyíregyházy ponownie w Krakowie

W piątek 10 sierpnia Prezydent Jacek Majchrowski już po raz drugi spotkał się z Burmistrzem węgierskiej Nyíregyházy.

„Piknik Krakowski” po węgiersku

W niedzielę, 12 sierpnia, „Piknik Krakowski” zdominowały smaki i kultura naszych węgierskich bratanków! Dzięki współpracy Miasta Krakowa i węgierskiej Nyíregyházy oraz wsparciu Konsulatu Generalnego Węgier w Krakowie park Decjusza rozbrzmiewał węgierską mową, pachniał langoszami i zachwycał kolorytem węgierskiego folkloru.

New Ideas Chamber Orchestra wystąpi w Krakowie

Już 15 sierpnia o godz. 19.00, w ramach Nocy Cracovia Sacra w Kościele Św. Katarzyny Aleksandryjskiej wystąpi New Ideas Chamber Orchestra z Wilna. Koncert jest realizowany w ramach współpracy partnerskiej Krakowa za stolicą Litwy. Zapraszamy!

Kino na trawie po francusku

Wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej i Konsulatem Generalnym Francji zapraszamy na kolejny pokaz filmowy w ramach projektu "Kino na trawie. Kino wielu kultur". W czwartek, 23 sierpnia, zobaczymy francuską komedię "Camille powtarza rok".

Bratysława w Europie - Europa w Bratysławie. Nowa wystawa

W czwartek, 16 sierpnia, o godz. 15.00 Biblioteka Kraków zaprasza do swojej filii na os. Zgody 7 na otwarcie wystawy fotograficznej „Bratysława w Europie – Europa w Bratysławie”, zorganizowanej we współpracy  z Instytutem Słowackim w Warszawie oraz Konsulatem Republiki Słowackiej w Krakowie w ramach wakacyjnego projektu „Wyszehradzkie lato w Bibliotece Kraków”.

Brama do Słowackiego Raju w krakowskim magistracie

We wtorek, 7 sierpnia w krakowskim magistracie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Spišská Nová Ves – brama do Słowackiego Raju”. Wystawę otworzyli dyrektor Biblioteki Kraków Stanisław Dziedzic oraz Jela Bednárová dyrektor Urzędu Miasta Spiska Nowa Wieś. W wydarzeniu wziął udział nowy Konsul Generalny Republiki Słowackiej w Krakowie Tomáš Kašaj.

 

Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie