Aktualności

Spacer po cmentarzu Rakowickim dla osób z dysfunkcjami wzroku

W najbliższą sobotę, 16 listopada Muzeum Krakowa zaprasza na spacer pt.: „Cmentarz Rakowicki – historia miasta zapisana w kamieniu”. Program spaceru został przygotowany specjalnie z myślą o osobach z dysfunkcjami wzroku. Przewodnikami będą Elżbieta Lang i Katarzyna Bury. Spacer organizowany jest w ramach akcji „Muzeomania” pod hasłem „Kraków naprawdę dla wszystkich”.

Open Eyes Economy Summit czwarty raz w Krakowie

W dniach 19-20 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się czwarta edycja Open Eyes Economy Summit. Kongres jest prawdziwym tyglem nowych idei – rodzajem współczesnej agory gromadzącej wszystkich otwartych na dialog. To niepowtarzalna okazja, by zetknąć się z najważniejszymi i najgorętszymi trendami we współczesnej myśli społecznej i ekonomicznej oraz spotkać inspirujących ludzi ze świata biznesu, nauki, kultury i sztuki.

Darmowe zwiedzanie Wawelu

Zamek Królewski na Wawelu zaprasza do udziału w akcji „Darmowy listopad”, podczas której można bezpłatnie zwiedzić wybrane wystawy oraz wziąć udział w lekcjach muzealnych. Jest to już ósma edycja wspólnej akcji dawnych rezydencji królewskich: Zamku Królewskiego na Wawelu, Muzeum w Łazienkach Królewskich, Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Królewski splendor”.

Świadczysz usługi noclegowe? Przeczytaj!

Świadczysz usługi noclegowe? Popularnie zwane są turystycznym najmem krótkoterminowym. Poniżej przedstawiamy skrótowo informacje dla właścicieli obiektów innych, niż hotele, motele, pensjonaty, kempingi, domy wycieczkowe, schroniska młodzieżowe i schroniska.

Transport meleksami po Starym Mieście

Miasto Kraków dba o stałe podnoszenie standardów jakości przestrzeni publicznej historycznego centrum oraz bezpieczeństwa turystów. Od 2018 r. zaczęły obowiązywać regulacje dotyczące przewozów świadczonych przy wykorzystaniu pojazdów wolnobieżnych z napędem elektrycznym. Usługi te na terenie Starego Miasta mogą być świadczone tylko przy wykorzystaniu pojazdów o ustalonej kolorystyce (karoseria w kolorze ciemnego beżu, zaś pozostałe elementy czarne lub przezroczyste), dla których wydano identyfikatory. Identyfikatory w formie prostokątnej naklejki z bordową obwódką, są umieszczone w prawym dolnym rogu przedniej szyby pojazdu, podają nazwę firmy i numer identyfikacyjny pojazdu oraz są zabezpieczone przed podrobieniem specjalnym hologramem.

Przewodnik z aplikacją dla niepełnosprawnego turysty

Zwiedzanie miasta dla turystów niepełnosprawnych nie musi być utrudnieniem. W Krakowie takie osoby mogą w łatwiejszy sposób poznawać okolice, sięgając po „Przewodnik po Krakowie dla niepełnosprawnego turysty” wraz aplikacją mobilną.

Te miejsca w Krakowie warto odwiedzić

Kraków jak magnes przyciąga turystów z całego świata i daje praktycznie nieograniczone możliwości dobrego spędzenia wolnego czasu. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Stare Miasto, żydowski Kazimierz, Stare Podgórze czy Nowa Huta – to tylko część wartych poznania części miasta. Kraków to również miasto kościołów, których jest ponad 120, a także miasto młodości papieża Polaka, św. Jana Pawła II.

Witaj w Polsce – informator dla cudzoziemców

Centrum Pomocy Prawnej im.Haliny Nieć, na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa, opracowało broszurę „Witaj w Polsce – pakiet powitalny dla cudzoziemców mieszkających w Krakowie”. Dokument w języku angielskim i ukraińskim ma zapewnić cudzoziemcom mieszkającym w naszym mieście dostęp do kompleksowych informacji związanych z ich pobytem w Polsce.