Magiczny Kraków NEWSLETTER
172 fb  yt
W Krakowie trwa 41. sesja UNESCO
W Krakowie trwa 41. sesja UNESCO

W niedzielę wieczorem rozpoczęła się 41. Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do naszego miasta zawitało 3000 gości z ponad 190 krajów. Sesja to 11 dni obrad, 130 oficjalnych delegacji i 200 decyzji do podjęcia.

Alternatywna Przestrzeń publiczna, czyli „Nowy Plac Nowy”
Alternatywna Przestrzeń publiczna, czyli „Nowy Plac Nowy”

Od 15 lipca do 6 sierpnia pl. Nowy zyska czasowo inne oblicze. Częściowo ograniczony zostanie ruch samochodowy, w otoczeniu placu pojawi się zieleń, ławki, więcej miejsca dla pieszych i rowerzystów. „Nowy Plac Nowy – Alternatywna Przestrzeń Publiczna” to próba pokazania innego sposobu zagospodarowania przestrzeni tej części Kazimierza.

Budżet obywatelski: trwa weryfikacja i liczenie głosów
Budżet obywatelski: trwa weryfikacja i liczenie głosów

30 czerwca zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Krakowa 2017. Krakowianie oddali 21 766 głosów drogą elektroniczną. Spora liczba głosów, bo ponad 10 tysięcy, została oddana do urn – trwa jeszcze liczenie i weryfikacja kart do głosowania.

Zatrać się w zieleni na Pikniku Krakowskim
Zatrać się w zieleni na Pikniku Krakowskim

27 pikników w pięciu parkach a do tego ćwiczenia na wolnym powietrzu, strefa relaksu i ekologiczne jedzenie z food trucków. Zapraszamy na Pikniki Krakowskie. W lipcu odbywać się będą: w soboty w parku Bednarskiego a w niedziele przy Zalewie Nowohuckim. Zawsze od godz. 10 do 16.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Latem Kraków jest pełen festiwali! Nie mogło ich zabraknąć również w ten weekend. Muzycznie rozgrzeje nas Festiwal EtnoKraków Rozstaje, a teatralnie jubileuszowa, 30. ULICA, czyli festiwal teatrów ulicznych. Poza tym trwają letnie festiwale filmowe w Kinie pod Baranami i Arsie, a także ten jazzowy pod Baranami. Jest co robić w Krakowie, sprawdźcie!

Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych
Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych

Już dziś o godz. 18.00 na Rynku Głównym parada grup teatralnych z Niemiec, Francji i Polski rozpocznie jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych 30. ULICA. Twórcy przedstawień będą nawiązywać do powieści Raya Bradbury'ego „Fahrenheit 451”.

Festiwal EtnoKraków / Rozstaje 2017
Festiwal EtnoKraków / Rozstaje 2017

Ponad 100 muzyków z całego świata, 20 koncertów, zabawy taneczne, warsztaty muzyczne i tradycyjnego rzemiosła. Dziś rozpoczął się Festiwal EtnoKraków / Rozstaje 2017. Festiwal rozpisany jest na dwie sceny: In Crudo oraz Inspiracje. Pierwsza to hołd dla dawnej muzyki, druga pokazuje szukanie własnego stylu, pozostającego jednak w tradycji.

Ruszają VIII Krakowskie Miniatury Teatralne
Ruszają VIII Krakowskie Miniatury Teatralne

Wakacje martwym sezonem teatralnym? Nie w Krakowie. Od dziś 5 lipca do 13 lipca na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego zobaczymy wybitnych aktorów m.in. Jerzego Stuhra, Katarzynę Ucherską, Piotra Fronczewskiego, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka i Katarzynę Żak. W tym roku publiczność obejrzy pięć spektakli: „Na czworakach”, „Demony Teatru czyli mniejsza o to”, „Lekcja Stepowania”, „Edukacja Rity”, „Kto nas odwiedzi”.

W sobotę rusza parkobus
W sobotę rusza parkobus

W sobotę, 8 lipca po raz pierwszy będzie się można wybrać w podróż parkobusem. Na początek za cel wyprawy obrany zostanie park Bednarskiego. Warto tam pojechać: w pojedynkę, z rodziną albo znajomymi i poznać krakowską zieleń od podszewki! Co ważne, parkobusy wpiszą się na stałe w wakacyjny rozkład jazdy i będą kursowały bezpłatnie w lipcu, sierpniu i wrześniu.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Nowa powieść autorki bestsellerowych „Kilku dni lata" to opowieść o tym, że nic nie jest nam dane na zawsze. O dziedzictwie, które nieświadomie w sobie nosimy, o przemijaniu i przebaczeniu. Polecamy Wam powieść „Drugi koniec świata" Małgorzaty Sobieszczańskiej i rozdajemy kilka egzemplarzy w naszym konkursie!

ZOBACZ TAKŻE:
Kino Letnie Powiśle 11 Czwarty tydzień Bulwar(t)u Sztuki przed nami
Jaki będzie nowy park w Czyżynach? Samoobrona niewidomych: zajęcia w czwartek
Spędź letni wypoczynek nad wodą Taneczne spotkania Seniorów w Parku Jordana
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL