Magiczny Kraków NEWSLETTER
316 fb  yt
Strefa Płatnego Parkowania zawieszona do odwołania
Strefa Płatnego Parkowania zawieszona do odwołania

Władze miasta zdecydowały o niepobieraniu do odwołania opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania w związku z występowaniem koronawirusa SARS-Cov-2. Jednocześnie wydłużony zostanie czas obowiązywania wykupionych abonamentów postojowych na czas zawieszenia opłat. Opłaty za parkowanie nie są pobierane od 16 marca.

Urząd Miasta Krakowa on-line do końca kwietnia
Urząd Miasta Krakowa on-line do końca kwietnia

Do piątku, 30 kwietnia budynki Urzędu Miasta Krakowa są dostępne wyłącznie dla pracowników. Wszelkie dokumenty i wnioski można złożyć tylko elektronicznie lub w 13 wskazanych miejscach – wrzucając kopertę do specjalnego pojemnika.

Kraków dowozi personel szpitalny specjalnymi autobusami
Kraków dowozi personel szpitalny specjalnymi autobusami

Miasto uruchomiło specjalne linie autobusowe, które dowożą personel szpitalny oraz pracowników domów pomocy społecznej do najważniejszych ośrodków w Krakowie. Od poniedziałku, 6 kwietnia kursuje 10 specjalnych autobusów, które są przeznaczone wyłącznie dla tych pracowników.

Zmień urząd skarbowy – płać podatki w Krakowie
Zmień urząd skarbowy – płać podatki w Krakowie

Jeśli mieszkasz w Krakowie, ale płacisz podatek PIT w innej miejscowości, twoje pieniądze nie wpłyną na to, jak szybko – również dla Ciebie i twoich bliskich – będzie zmieniał się Kraków. Nie dołożysz się do zakupu nowych autobusów, ławek do parku, ani być może tak potrzebnego remontu ulicy przy której mieszkasz. A wystarczy prosta zmiana urzędu skarbowego, abyś pomógł rozwijać się miejscu, w którym żyjesz i z którego infrastruktury i oferty na co dzień korzystasz!

Bez święcenia pokarmów przed bazyliką Mariacką
Bez święcenia pokarmów przed bazyliką Mariacką

Ze względów bezpieczeństwa w Wielką Sobotę, 11 kwietnia nie będzie tradycyjne święcenia pokarmów przed bazyliką Mariacką na Rynku Głównym. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski podjął taką decyzję po konsultacji z proboszczem parafii mariackiej.

Porządkowanie grobów zostawmy na później
Porządkowanie grobów zostawmy na później

W okresie Wielkanocy zazwyczaj udajemy się na cmentarze, aby porządkować groby swoich bliskich. Ten rok jest jednak szczególny ze względu na zagrożenie epidemiczne. Dlatego Zarząd Cmentarzy Komunalnych w Krakowie apeluje do mieszkańców: stosujmy się do obowiązujących ograniczeń, odłóżmy odwiedziny grobów na później – na czas, kiedy będzie już bezpiecznie.

Pomoc dla bezdomnych w czasie epidemii
Pomoc dla bezdomnych w czasie epidemii

Otwarte schroniska, przytuliska i noclegownie, a także posiłki i pomoc medyczna – osoby w kryzysie bezdomności mogą liczyć na wsparcie miasta także w trakcie stanu epidemii.

Miasto pomaga – sprawdź, jak uzyskać potrzebne wsparcie
Miasto pomaga – sprawdź, jak uzyskać potrzebne wsparcie

Wsparcie w zakupach i innych sprawach wymagających wyjścia z domu dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami, pomoc objętym kwarantanną, a także telefoniczne wsparcie psychologiczne – sprawdź, jaką pomoc ze strony miasta możesz uzyskać w związku z aktualnym stanem epidemii.

Wielkanocny przewodnik kulturalny online
Wielkanocny przewodnik kulturalny online

Najbliższe święta wielu z nas spędzi z dala od swoich rodzin, bez możliwości wyjścia z domu. Dlatego przychodzimy z kilkoma propozycjami, jak kulturalnie umilić sobie ten specyficzny wielkanocny czas. Na swoje spektakle archiwalne zapraszają krakowskie teatry, a festiwal Misteria Paschalia przypomni koncerty z poprzednich edycji. Poza tym na kolejny koncert muzyki filmowej zaprasza FMF.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Słynna książka Magdy Dygat-Dudzińskiej. Historia rodzinna, a zarazem barwny obraz życia artystycznego lat 50., 60. i 70. XX wiek. Przedstawiamy Wam "Rozstania"!

 

ZOBACZ TAKŻE:
Bunkier w sieci zaprasza w kwietniu Rozrysuj rodzinę, zrób zdjęcie pracy i zgłoś do konkursu!
Bank pomysłów, czyli ciekawe zabawy z najmłodszymi Kamery z Politechniki Krakowskiej mierzą temperaturę w szpitalu
Festiwal Kwarantanny: wyniki II etapu konkursu Misteria Paschalia w wersji 2.0
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL