Magiczny Kraków NEWSLETTER
459 fb  yt
Kolejne miliony złotych na wykupy terenów zielonych
Kolejne miliony złotych na wykupy terenów zielonych

W budżecie na 2023 r. miasto zarezerwowało 5,5 mln zł na wykup terenów zielonych, przeznaczonych na utworzenie parków oraz miejsc do rekreacji i odpoczynku dla krakowian.

Porozmawiajmy o Krakowie... w dzielnicach I-VII. Wypełnij ankietę!
Porozmawiajmy o Krakowie... w dzielnicach I-VII. Wypełnij ankietę!

Zapraszamy do wypełnienia ankiety w ramach akcji „Porozmawiajmy o Krakowie... – w dzielnicach I-VII”. Anonimowy formularz skierowany jest do mieszkańców Starego Miasta, Grzegórzek, Prądnika Czerwonego, Prądnika Białego, Krowodrzy, Bronowic i Zwierzyńca. Jego celem jest spisanie potrzeb i pomysłów na rzecz poprawy jakości w ich najbliższym otoczeniu.

Krakowski Panel Transportowy – w czwartek ruszają konsultacje
Krakowski Panel Transportowy – w czwartek ruszają konsultacje

Od 12 stycznia do 3 lutego odbędą się konsultacje społeczne w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego dotyczące tego, jak miasto Kraków i mieszkańcy mogą wpływać na dalszy rozwój działań na rzecz zrównoważonego transportu.

Inwestycje w obszarze edukacji w 2023 r.
Inwestycje w obszarze edukacji w 2023 r.

W tym roku zakończą się trwające już inwestycje oświatowe, które poprawią warunki funkcjonowania kolejnych jednostek. Zaplanowane są otwarcia nowych obiektów: szkoły podstawowej na os. Złocień oraz przedszkolnego w Bronowicach. Do użytku oddane zostaną nowe skrzydła dydaktyczne przy Szkole Podstawowej nr 67 (Tonie) oraz przy Szkole Podstawowej nr 72 (Wola Justowska). Zakończy się także adaptacja dawnego budynku szkolnego na os. Willowym na potrzeby Specjalistycznej Poradni Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, której obecna siedziba mieści się w Szkole Podstawowej nr 18.

Bliżej przebudowy ulicy Kościuszki
Bliżej przebudowy ulicy Kościuszki

Zadanie polegające na opracowaniu dokumentacji projektowej dla przebudowy torowiska tramwajowego w ciągu ulic Zwierzynieckiej i Kościuszki zostało ujęte w tegorocznym budżecie miasta. W ciągu najbliższych miesięcy spodziewane jest uzyskanie pozwolenia na budowę, a następnie rozpoczęcie robót budowlanych.

Bezpłatna rehabilitacja dla krakowian w Miejskim Centrum Opieki
Bezpłatna rehabilitacja dla krakowian w Miejskim Centrum Opieki

Mieszkańcy Krakowa mogą już korzystać z rehabilitacji ruchowej oraz medycznej w Miejskim Centrum Opieki przy ul. Wielickiej. Ta usługa nie wymaga skierowania i jest bezpłatna dzięki finansowaniu przez samorząd miasta nowego „Programu profilaktyki i rehabilitacji dysfunkcji narządów ruchu”. Do jego realizacji miejska jednostka posiada nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny.

Zapłać ratę za zezwolenie na sprzedaż alkoholu
Zapłać ratę za zezwolenie na sprzedaż alkoholu

Urząd Miasta Krakowa przypomina przedsiębiorcom prowadzącym sprzedaż napojów alkoholowych, że do 31 stycznia zobowiązani są do złożenia oświadczenia o wartości sprzedanego alkoholu w roku 2022 i dokonania opłaty za korzystanie z posiadanych zezwoleń w 2023 r.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa HarperCollins!

„Czerwony śnieg” Alex Kavy to kolejny sprawnie napisany thriller. Opowiada o poszukiwaniach seryjnego mordercy. Bohaterem jest Ryder Creed, znany nam z innych powieści Kavy.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Kim są „Bałtyckie dusze”? Holenderski podróżnik i dziennikarz Jan Brokken wyruszył do Europy północno-wschodniej, by znaleźć odpowiedź na to pytanie.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Ludowego!

„Don Kichot i rzewne pieśni kobiety popularne seriale i rycerze” to spektakl na który w niedzielę, 15 stycznia o godz. 17.00 zaprasza Teatr Ludowy. Wygraj w naszym konkursie bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Bagatela!

W środę, 18 stycznia, o godz. 19.15 Teatr Bagatela zaprasza na „Wesele Figara”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Kazika!

Kazik wystąpi w Krakowie w Klubie Studio już 13 stycznia! Weź udział w konkursie i wygraj bilety na koncert!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

„Kot w butach” i „Kandyd” to spektakle na które w najbliższą niedzielę, 15 stycznia, zaprasza Teatr Groteska. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Prezydent Krakowa przekazuje na WOŚP rękawice bokserskie Kliczki Kraków areną mistrzostw świata w piłce ręcznej
90 lat mostu im. Piłsudskiego Neon „Ludwik” znów świeci!
Kraków jednym z najpiękniejszych zimą miast Europy Jak zameldować się w Krakowie?
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL