Magiczny Kraków NEWSLETTER
416 fb  yt
Punkt rejestracji uchodźców w TAURON Arenie Kraków / Місце реєстрації для біженців у TAURON Arena Kraków
Punkt rejestracji uchodźców w TAURON Arenie Kraków / Місце реєстрації для біженців у TAURON Arena Kraków

Rozpoczął się proces rejestracji obywateli Ukrainy, którzy przekroczyli granicę od 24 lutego. W Krakowie zorganizowany został jeden, centralny punkt nadawania numeru PESEL – w TAURON Arenie Kraków.

Potrzebna pomoc przy segregacji darów dla Ukrainy
Potrzebna pomoc przy segregacji darów dla Ukrainy

Po raz kolejny Urząd Miasta Krakowa prosi o włączenie się w pomoc dla Ukrainy. Aktualnie poszukiwani są chętni do pomocy w magazynach zlokalizowanych na ul. Bartników 10 i Półłanki 18. Praca na dwie zmiany w godz. 9.00-14.00 oraz 14.00-18.00. Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: pomocdlaukrainy@um.krakow.pl.

Konto miejskie na darowizny dla Ukrainy
Konto miejskie na darowizny dla Ukrainy

W pomoc dla Ukrainy od początku wojny zaangażowane są instytucje miejskie, mieszkańcy i wolontariusze. Teraz można wesprzeć potrzebujących nie tylko uczestnicząc w zbiórce darów, ale także przekazując darowiznę na specjalnie utworzone konto. Wpłat można dokonywać w różnych walutach, a w tytule przelewu należy wpisać „Pomoc dla obywateli Ukrainy”.

 

Pożegnanie Krzysztofa Pendereckiego
Pożegnanie Krzysztofa Pendereckiego

29 marca odbędzie się uroczystość przeniesienia i złożenia w Panteonie Narodowym prochów śp. Krzysztofa Pendereckiego, światowej sławy kompozytora, współtwórcy nowego oblicza polskiej muzyki w XX w., przez wiele lat związanego z Krakowem. Prochy kompozytora, zgodnie z decyzją Kapituły Panteonu Narodowego, zostaną złożone w krypcie kościoła Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a sama uroczystość będzie miała charakter państwowy.

Odwodnienie os. Kabel – umowa podpisana
Odwodnienie os. Kabel – umowa podpisana

Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna podpisała umowę z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy kanałów opadowych w rejonie ul. Prokocimskiej.

Dowiedz się więcej o programie „Czyste powietrze”
Dowiedz się więcej o programie „Czyste powietrze”

Planujesz przeprowadzić termomodernizację budynku? Skorzystaj ze szkolenia przygotowanego przez Krakowskie Centrum Doradztwa Energetycznego, które odbędzie się we wtorek, 29 marca, o godz. 16.00.

Rusza remont ul. Prądnickiej, tak pojadą autobusy
Rusza remont ul. Prądnickiej, tak pojadą autobusy

Już w najbliższą sobotę, 19 marca, rozpocznie się pierwszy etap remontu ulicy Prądnickiej. Na odcinku od wiaduktu kolejowego do pętli autobusowej „Nowy Kleparz” zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy – w kierunku al. Słowackiego. W związku z tym swoje trasy zmienią linie autobusowe nr 140, 164, 337 i 669.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Nowa książka autorki „Dziewczynki z atramentu i gwiazd” zabierze młodych czytelników do tajemniczych podziemi toskańskiego miasta. Razem z odważną Sofią wyruszą na poszukiwanie matki dziewczynki, artystki rzeźbiącej w kości. Kiran Millwood Hargrave w „Sofii, dziewczyny z kościanego domu” zmienia piękne Włochy w niezwykły świat zbudowany z połyskujących piszczeli i mrocznych zakamarków.

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Meek Oh Why!

Klub Studio zaprasza na koncert Zespołu Meek Oh Why w najbliższy piątek, 18 marca o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Teatralne widowisko dla dzieci w Kinie Kijów [KONKURS]

W najbliższą niedzielę, 20 marca o godz. 12.00 i 15.00 odbędzie się widowisko dla dzieci „Pieski na tropie przygody”. Organizator zaprasza dzieci w wieku 1-10 lat na 1,5 godz. wyśmienitej zabawy!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

„Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać” Jerzego Zonia to propozycja Teatru KTO na najbliższą sobotę, 19 marca o godz. 19.00. Teatr zaprasza również na niezwykły spektakl inspirowany „Małą Syrenką” H.C. Andersena, czyli „Serena - traktat o samogłoskach” we wtorek, 22 marca o godz. 19.00.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą sobotę, 19 marca o godz. 19.00 Teatr Groteska zaprasza na spektakl dla dorosłych pt. „Skąpiec” Moliera, w reżyserii Włodzimierza Nurkowskiego. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Młodzi dla klimatu: żywienie roślinne Znamy projekt 7-hektarowego parku przy Łąkach Nowohuckich
Co w planie zagospodarowania obszaru „Piasta Kołodzieja”? XIX Memoriał Wagnera w Krakowie z Argentyną, Serbią i Iranem!
Rusza nabór do Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO Dzień dobry Ukraino! Rodzinny piknik powraca do ICE Kraków i to w wyjątkowej odsłonie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL