Magiczny Kraków NEWSLETTER
133 fb  yt
Jesienne porządki w Krakowie. Zapakuj liście i gałęzie do worków
Jesienne porządki w Krakowie. Zapakuj liście i gałęzie do worków

Do 9 grudnia trwa w Krakowie program odbioru odpadów zielonych – traw, liści, rozdrobnionych gałęzi, ściętych zielonych części roślin. Przypominamy, że udział w programie nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

Krakowska rewolucja komunikacyjna nagrodzona
Krakowska rewolucja komunikacyjna nagrodzona

Kraków lepszy od włoskiej Parmy, hiszpańskiej Palmy de Mallorca, szwedzkiego Göteborga i duńskiej Odense w konkursie na najbardziej spektakularną transformację w dziedzinie zrównoważonego transportu, przeprowadzoną w centrum miasta.

Oszczędna jazda z komunikacją miejską w Krakowie
Oszczędna jazda z komunikacją miejską w Krakowie

Jednorazowy, czasowy, a może okresowy? Jaki bilet powinni wybrać użytkownicy komunikacji miejskiej w Krakowie? Miejski przewoźnik zachęca do zakupu biletu okresowego, który jest tańszy i bardziej praktyczny niż bilety do kasowania. Takie oszczędności przydadzą się każdemu, w szczególności zaś studentom, którzy kupując bilet semestralny w Krakowie zapłacą najmniej w Polsce.

Lampy ledowe zastąpią sodowe
Lampy ledowe zastąpią sodowe

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jeszcze tej jesieni planuje wymianę oświetlenia na kolejnych ulicach Krakowa. Stare lampy często się psują, a ich utrzymanie  i eksploatacja są kosztowne. Stąd stare i nieestetyczne lampy sodowe zostaną zastąpione nowoczesnymi ledowymi.

Kliknij i oddaj swój głos ws. parku Zakrzówek
Kliknij i oddaj swój głos ws. parku Zakrzówek

Od 1 do 15 października mieszkańcy Krakowa mogą wziąć udział w internetowym głosowaniu na temat zagospodarowania parku Zakrzówek. Wśród propozycji są cztery zwycięskie prace, wybrane w międzynarodowym konkursie urbanistyczno-architektonicznym, którego wyniki poznaliśmy na początku września. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony internetowej Zarządu Zieleni Miejskiej.

Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS!]
Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS!]

Kraków spokojnie można nazwać miastem festiwali. Kiedy jeden z nich dobiega końca (Sacrum Profanum), kolejny już się rozpoczyna (Krakowskie Reminiscencje Teatralne). Co wybrać? Jak zawsze wyselekcjonowaliśmy dla Was te najsmaczniejsze kulturalne kąski. Mamy też smakołyki w postaci biletów! Sprawdźcie nasz kulturalny rozkład jazdy!

41. Krakowskie Reminiscencje Teatralne nadchodzą! [KONKURS]
41. Krakowskie Reminiscencje Teatralne nadchodzą! [KONKURS]

Tegoroczna edycja festiwalu inspirowana jest kulturą i tradycją izraelską. Wychodząc od hasła „Kraina szczęścia”, zaczerpniętego z twórczości izraelskiego dramatopisarza Hanocha Levina, organizatorzy festiwalu stworzyli program, który pozwoli przenieść się w świat w przeróżne sposoby czerpiący z dawnego i obecnego Izraela. 41. Krakowskie Reminiscencje Teatralne trwać będą od 7 do 12 października. Na scenach Krakowa zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych, w tym dwanaście spektakli teatralnych, z czego trzy premierowe. Przed widzami wystąpi ponad stu artystów z całego świata.

Wenezuela jest… w kinie
Wenezuela jest… w kinie

Wiele twarzy Wenezueli, jeden festiwal – to zapowiedź Wenezuelskiego Festiwalu Filmowego (VEFF), który wkrótce zawita do Krakowa. Po raz pierwszy w tak dużym wyborze polscy widzowie zobaczą zróżnicowaną i poszukującą kinematografię wenezuelską. Od 8 do 13 października w Kinie pod Baranami wyświetlonych zostanie osiem filmów, które podbiły serca publiczności nie tylko w Wenezueli. Będą to zarówno duże produkcje i kasowe hity ostatnich lat, jak i kameralne kino artystyczne. Dla siedmiu z nich to debiut na polskich ekranach.

Kajakiem z Olimpijką
Kajakiem z Olimpijką

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie zaprasza na pierwszy spływ kajakowy po Wiśle pod hasłem ,,KAJAKIEM Z OLIMPIJKĄ- MOSTY OD SPODU”. O mostach widzianych z kajaku opowie dr inż. Mariusz Hebda z Politechniki Krakowskiej. Gościem honorowym wydarzenia będzie Maria Springwald, wioślarka, reprezentantka AZS-AWF Kraków, brązowa medalistka olimpijska z Rio de Janeiro.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Pięć lat po wydaniu świetnie przyjętej i szeroko dyskutowanej książki "Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła” Grzegorz Motyka powraca do mrocznej karty w historii dwóch narodów. "Wołyń '43" to niewielka, ale bardzo ważna książka.

ZOBACZ TAKŻE:
Zbliża się Międzynarodowy Festiwal Literacki Ha!wangarda 2016 Jesienne atrakcje w Muzeum Historycznym
W Muzeum Inżynierii Miejskiej modna kolaboracja Mistrz plakatu w Krakowie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL