Magiczny Kraków NEWSLETTER
259 fb  yt
Kraków na wyciągnięcie ręki
Kraków na wyciągnięcie ręki

W punkcie InfoKraków przy ul. Powiśle 11 udostępniona została makieta centrum Krakowa. Jej prezentacji dokonał Jerzy Muzyk - zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju. Odwiedzający będą mieli okazję spojrzeć z perspektywy lotu ptaka na wykonane w skali 1:600 Stare Miasto i Kazimierz. Makieta, obejmująca teren o powierzchni 315 ha, stanowi bowiem wierne odwzorowanie tej zabytkowej części współczesnego Krakowa.

Od soboty remont torowiska na rondzie Mogilskim
Od soboty remont torowiska na rondzie Mogilskim

Od soboty, 9 marca, do piątku, 22 marca, prowadzone będą prace przy naprawie torowiska łączącego dolny poziom ronda Mogilskiego z ulicą Lubicz. Wyłączony zostanie w tym miejscu ruch linii tramwajowych oraz nocnych linii autobusowych.

Nowe miejsca postojowe na ulicy Dietla
Nowe miejsca postojowe na ulicy Dietla

Na ulicy Dietla pojawią się nowe całodobowe miejsca do parkowania. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, przez najbliższe dwie noce wykonywane będzie oznakowanie, które w efekcie pozwoli kierowcom na parkowanie na zewnętrznych pasach tej ulicy na odcinku między ul. św. Sebastiana a ul. Bożego Ciała.

Wesoła bardziej zielona
Wesoła bardziej zielona

Blisko 100 osób wzięło udział w drugim spotkaniu konsultacyjnym, którego tematem była prezentacja koncepcji miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Wesoła – rejon ulicy Kopernika”. Projekt dokumentu, nad którym prace trwają od ubiegłego roku, zakłada m.in. powstanie placu miejskiego i ogrodów renesansowych, ścieżki rowerowej łączącej centrum z Grzegórzkami, a przede wszystkim dużego terenu zarezerwowanego pod zieleń parkową i rekreację.

Skorzystaj z bezpłatnych badań na jaskrę
Skorzystaj z bezpłatnych badań na jaskrę

W dniach 10-16 marca przypada Światowy Tydzień Jaskry. Z tej okazji w wybranych placówkach okulistycznych w całej Polsce – w tym trzech w Krakowie – odbędą się bezpłatne badania w kierunku jaskry.

Kulturalne propozycje na weekend! [KONKURS]
Kulturalne propozycje na weekend! [KONKURS]

Czujecie powiew wiosny? My też! Dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam mnóstwo przekonujących powodów, aby wyjść z domu. Koncertów w ten weekend będzie bez liku - Marcelina, Lao Che, Grzegorz Turnau - to dopiero początek listy! Kinomani zobaczą najnowsze filmy Clinta Eastwooda i Asghara Farhadiego przedpremierowo. A nie zapominajmy jeszcze o premierach i widowiskach teatralnych, m.in. w TAURON Arenie Kraków. Sprawdźcie, co będzie się działo w weekend!

Prawdziwie Filmowy Kraków… zacznie się od wystawy WAJDA
Prawdziwie Filmowy Kraków… zacznie się od wystawy WAJDA

Najlepsze filmowe produkcje, intrygujące dokumenty z całego świata, najpiękniejsza muzyka z dużego ekranu i monograficzna wystawa Andrzeja Wajdy – to wszystko już w najbliższych miesiącach w Krakowie! Kwiecień, maj i czerwiec zaoferują wielbicielom kina długą listę atrakcji. Filmowe świętowanie zaczniemy od wystawy WAJDA w Muzeum Narodowym Krakowie. Zaprosimy na majowy weekend z OFF CAMERA, dźwięki 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie i zakończymy wydarzeniami 59. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

70 ulic na 70-lecie Nowej Huty – ponad 1000 zgłoszeń
70 ulic na 70-lecie Nowej Huty – ponad 1000 zgłoszeń

Ogromne zainteresowanie wzbudził specjalny program Zarządu Dróg Miasta Krakowa z okazji okrągłych urodzin Nowej Huty. W ramach akcji „70 ulic na 70-lecie Nowej Huty” mieszkańcy zgłosili ponad 1000 propozycji modernizacji ulic. W sumie głosujący wskazali ponad 160 lokalizacji wymagających remontu.

Specjalny tramwaj na Dzień Kobiet
Specjalny tramwaj na Dzień Kobiet

W najbliższy piątek, 8 marca na ulice Krakowa wyjedzie zabytkowy tramwaj MPK specjalnie dla kobiet. Będzie to wagon SN2 z przyczepą PN2, który punktualnie o godzinie 12.00 wyjedzie z zajezdni tramwajowej Podgórze i ulicami Wadowicką, Kalwaryjską i Krakowską pojedzie do centrum miasta, gdzie do godz. 14.00 będzie kursował wokół Plant.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Siostrzana miłość, siła wyobraźni, dziewczęca odwaga i walka o niezależność... Jessie Burton, autorka światowych bestsellerów: „Miniaturzystka" oraz „Muza", powraca z zachwycającą i przepięknie ilustrowaną baśnią dla tych, w których drzemie dziecko. Przedstawiamy Wam „Marzycielki"!

ZOBACZ TAKŻE:
Ruszyła rekrutacja do przedszkoli i szkół podstawowych Sobotni spacer szlakiem rzeźb nowohuckich
Zbliża się Cracow Fashion Week 2019 Iberyjska uczta w Kinie Pod Baranami
Rozrysuj rodzinę i wygraj! KS AGH Korona Oknoplast Kraków mistrzem Polski U20
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL