Magiczny Kraków NEWSLETTER
178 fb  yt
Sprawdź, jakie zmiany czekają Strefę Płatnego Parkowania
Sprawdź, jakie zmiany czekają Strefę Płatnego Parkowania

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaprezentował program korekty Strefy Płatnego Parkowania, zgodnie z którym SPP zostanie dostosowana do wymogów ustawowych. Zmiany mają zostać wprowadzone do końca października tego roku.

Wieżę ratuszową i Sukiennice ogrzeje miejskie ciepło
Wieżę ratuszową i Sukiennice ogrzeje miejskie ciepło

Unikalna operacja inżynieryjna – tak można określić zbliżające się przebicie sieci ciepłowniczej pod płytą Rynku Głównego. Ciepłociąg poprowadzony zostanie od ul. Brackiej do ul. św. Jana – informuje MPEC Kraków. Dzięki zrealizowanemu przedsięwzięciu m.in. wieża ratuszowa i Sukiennice podłączone zostaną do miejskiej sieci ciepłowniczej, czyli zaopatrywane będą w efektywne, ekologiczne ciepło.

Ekologiczny odkurzacz na testach w MPO
Ekologiczny odkurzacz na testach w MPO

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania testuje nowoczesny i ekologiczny odkurzacz miejski do chodników i ulic.

Odwiedź Targi Sztuki Ludowej na Rynku Głównym
Odwiedź Targi Sztuki Ludowej na Rynku Głównym

Wszystkich miłośników folkloru zapraszamy na 41. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej. Wydarzenie, w którym udział bierze około 800 twórców ludowych i kupców z wyrobami rękodzieła ludowego i artystycznego oraz rzemiosła artystycznego, rozpoczęło się w czwartek, 10 sierpnia i potrwa do niedzieli, 27 sierpnia. W inauguracji targów wziął udział Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten weekend w Krakowie będzie należał do wielkich muzycznych gwiazd! Lana del Rey, Ellie Goulding, Wiz Khalifa - oni wszyscy pojawią się na Kraków Live Festival w piątek i sobotę! Szykuje się niezapomniana muzyczna impreza! Ale są też inne wydarzenia warte uwagi - w całym mieście zabrzmi Festiwal Muzyka w Starym Krakowie, teatralnie zapewni nam rozrywkę festiwal STeN, a kina plenerowe dostarczą nam niezapomnianych wrażeń podczas seansów pod chmurką. Najciekawsze propozycje jak zwykle znajdziecie w naszym weekendowym rozkładzie jazdy!

Kolejna część nowohuckiej sagi niedługo w księgarniach! [KONKURS]
Kolejna część nowohuckiej sagi niedługo w księgarniach! [KONKURS]

Już w październiku ukaże się trzeci tom sagi Spacer Aleją Róż, który będzie zatytułowany  "Spacer Aleją Róż Drzewa Szumiące Nadzieją". To epicka opowieść mocno osadzona na płaszczyźnie społeczno-obyczajowej. Fikcja literacka przeplata się z autentycznymi zdarzeniami, a postaci wykreowane przez pisarkę ocierają się o osoby, które dzisiaj spoglądają na nas z kart książek historycznych. Dla Was mamy poprzednie dwie części do wygrania!

Przedstawiamy kolejnych gości Festiwalu Conrada
Przedstawiamy kolejnych gości Festiwalu Conrada

Jacek Dukaj – jeden z najbardziej rozpoznawalnych na  świecie twórców literatury fantastycznonaukowej – turecka socjolożka Nilüfer Göle, dziennikarka i biografka Magdalena Grzebałkowska, irańska powieściopisarka Goli Taraghi, amerykański autor ponurych wizji przyszłości Hugh Howey, a także dziennikarz i biograf Wojciech Orliński, prozaiczka Dorota Masłowska oraz Maciej Zaremba Bielawski – reporter mieszkający w Szwecji i piszący po szwedzku – to kolejni twórcy, którzy odwiedzą Kraków i będą gośćmi tegorocznego Festiwalu Conrada. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-29 października.

Festiwal NON-FICTION odsłania karty!
Festiwal NON-FICTION odsłania karty!

Już za dwa tygodnie, w dniach 25-27 sierpnia w Krakowie druga edycja festiwalu reportażu NON-FICTION. Znamy już cały program wydarzenia, którego tematem jest w tym roku ZMIANA. Gośćmi festiwalu będą m.in. Artur Domosławski, Justyna Kopińska, Paweł Smoleński, Paweł P. Reszka, Dionisios Sturis czy Aleksandra Lipczak. Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO będzie współorganizatorem drugiej edycji festiwalu.

Odwiedź siatkarską strefę na placu Szczepańskim
Odwiedź siatkarską strefę na placu Szczepańskim

Do Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn pozostało już tylko osiem dni. Aby poczuć przedsmak tego turnieju, w najbliższą sobotę, 19 sierpnia, zapraszamy wszystkich krakowian do siatkarskiej strefy LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 na placu Szczepańskim. Przestrzeń będzie czynna od godz. 10.00 do 22.00.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Miała być czwartym Kossakiem i przejąć paletę po pradziadku Juliuszu, dziadku Wojciechu oraz ojcu Jerzym. Wybrała własną niezależną drogę. Nieakceptowana przez najbliższych, świadoma swej odrębności – krakowską Kossakówkę zamieniła na leśniczówkę w środku Puszczy Białowieskiej. Mówili o niej „czarownica” – bo gadała ze zwierzętami, miała kruka terrorystę, który kradł złoto i atakował rowerzystów, mieszkała z oswojonym dzikiem, przyjaźniła się z sarnami. My przedstawiamy Wam bestseller o Simonie Kossak w formie audiobooka. Książkę "Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak" autorstwa Anny Kamińskiej zinterpretowała Kinga Preis. Mamy dla Was kilka egzemplarzy!

ZOBACZ TAKŻE:
Liberator nad Zabłociem - już w środę kolejny spacer Ślady wojen w Nowej Hucie - zapraszamy na spacer
Parkobus zabierze krakowian na Zakrzówek Konieczny Wyspiańskiemu - koncert w ICE Kraków
Rozpoczął się Festiwal Muzyki Niezwykłej MPO w stałym kontakcie z mieszkańcami
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL