Magiczny Kraków NEWSLETTER
174 fb  yt
Krakowianie pojadą 77 nowymi ekologicznymi autobusami
Krakowianie pojadą 77 nowymi ekologicznymi autobusami

W środę 19 lipca podczas oficjalnej prezentacji kierowcy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA otrzymali od prezydenta Jacka Majchrowskiego kluczyki do 77 ekologicznych autobusów przegubowych, wyposażonych w silniki Euro 6. Nowe autobusy od razu wyjechały w trasę na kilkunastu liniach, m.in. 105, 129, 144, 164, 169, 173, 179, 184, 194, 501 i 503.

Inwestycja PKP: ul. Grzegórzecka zamknięta dla tramwajów
Inwestycja PKP: ul. Grzegórzecka zamknięta dla tramwajów

Od 15 lipca, z powodu przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką, prowadzonej w ramach modernizacji linii kolejowej E30, zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od ronda Grzegórzeckiego do skrzyżowania ulic Dietla i Starowiślnej.

Rusza budowa parkingu P+R Bieżanów
Rusza budowa parkingu P+R Bieżanów

Jest ostateczna decyzja pozwolenia na budowę dla parkingu P+R Bieżanów. Oznacza to, że wkrótce wykonawca wejdzie na plac budowy. Spółka Miejska Infrastruktura przygotowuje też przetarg na realizację parkingu P+R Mały Płaszów.

Badanie satysfakcji klientów Urzędu Miasta [ANKIETA]
Badanie satysfakcji klientów Urzędu Miasta [ANKIETA]

Nie lubisz czekać w kolejkach i tracić czasu na zbędne formalności? Chcesz być obsłużony szybko i kompetentnie? Wypełnij ankietę. Twoje uwagi pomogą nam w zorganizowaniu lepszej pracy wydziałów UMK.

Ronda turbinowe usprawnią ruch przy Dworcu Głównym
Ronda turbinowe usprawnią ruch przy Dworcu Głównym

W ciągu najbliższych dni Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zmieni organizację ruchu na rondach pod estakadą Wita Stwosza. Powstaną tam tzw. ronda turbinowe. Dzięki nim w tych miejscach będzie bezpieczniej, a kolejki do przejazdu przez te skrzyżowania powinny się zmniejszyć.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

W Krakowie lato w pełni! A jak lato i wakacje to mnóstwo ciekawych wydarzeń kulturalnych, również w plenerze! Jak zwykle zebraliśmy dla Was najciekawsze filmowe seanse plenerowe. Poza tym polecamy koncert w ramach trasy Spragnieni Lata, koncerty na letnich scenach NCK i Dworku Białoprądnickiego, a także wymianę książek.

Krakowski Teatr KTO wystąpi na rynku w Lipsku
Krakowski Teatr KTO wystąpi na rynku w Lipsku

Krakowski Teatr KTO, jeden z najbardziej cenionych teatrów ulicznych w Europie, zaprezentuje jutro, 20 lipca 2017 r., na rynku w Lipsku spektakl „Peregrinus”. W realizacji projektu uczestniczą lipska spółka turystyczna i marketingowa Leipzig Tourismus und Marketing GmbH, Holding Środkowoniemieckich Portów Lotniczych, Instytut Polski w Berlinie – Filia w Lipsku i Referat Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Lipska.

Wsiądź w Parkobus i odwiedź park Bednarskiego
Wsiądź w Parkobus i odwiedź park Bednarskiego

Nie masz planów na najbliższą sobotę? Spędź ją w zieleni! Zarząd Zieleni Miejskiej zaprasza wszystkich krakowian na wycieczkę Parkobusem do parku Bednarskiego. Bezpłatny kurs specjalnie oznakowanym autobusem rozpocznie się o godzinie 10.00 na przystanku DH Wanda. Powrót zaplanowano na godzinę 14.00. Do wycieczki, jak w każdą sobotę, dołączy tajemniczy gość specjalny.

W krakowskich parkach będzie jaśniej
W krakowskich parkach będzie jaśniej

W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przeprowadzi wymianę oświetlenia i szaf zasilających na terenie Plant Bieńczyckich i parku Krowoderskiego. Prace mają trwać do 15 listopada. Zakończył się przetarg na to zadanie, wkrótce zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Refleksyjna i znakomicie napisana powieść o szukaniu własnych korzeni, przemilczanych krzywdach, a także o świecie teatru, głośnej i modnej Warszawie, o spokojnej prowincji, która jak każde miejsce na świecie ma też swoje sekrety. Taka właśnie jest najnowsza książka Hanny Kowalewskiej pt. "Góra śpiących węży", którą polecamy Wam jako wakacyjną lekturę.

ZOBACZ TAKŻE:
Mnóstwo atrakcji na Krakowskim Forum Sportu Kraków Business Run: nowa trasa, więcej biegaczy
Philharmonic Music Summer, czyli muzyczna podróż w czasie Życie jest muzyką, czyli 4. tydzień Letniego Taniego Kinobrania
Średniowiecze da się lubić Krakowski Szlak Techniki na rowerze
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL