Magiczny Kraków NEWSLETTER
472 fb  yt
Dopraw miasto zielenią, zasiej swoją łąkę kwietną
Dopraw miasto zielenią, zasiej swoją łąkę kwietną

W ramach programu „Jadalny Kraków” Zarząd Zieleni Miejskiej wprowadza jadalno-kwietne urozmaicenie. „Dopraw miasto zielenią” to projekt mający zachęcić mieszkańców do wysiewania łąk kwietnych na balkonach, rabatach oraz w swojej okolicy.

Jaki będzie plan dla obszaru „Soboniowice II”?
Jaki będzie plan dla obszaru „Soboniowice II”?

Od 18 kwietnia zostanie udostępniony projekt planu dla obszaru „Soboniowice II”, znajdującego się w dzielnicy Swoszowice. Granice projektowanego planu to teren 177 hektarów.

Rodzinne rajdy „w dobrym klimacie” opanują Kraków
Rodzinne rajdy „w dobrym klimacie” opanują Kraków

Czy można dobrze się bawić i dbać o środowisko? Można! W ramach tegorocznej odsłony kampanii „Kraków w dobrym klimacie” ruszamy z projektem rodzinnych rajdów, czyli ekologicznych zawodów, w ramach których uczestnicy sprzątają wyznaczony teren i odpowiadają na pytania z tematyki recyklingu, ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym. 12 kwietnia rozpoczynamy zapisy!

Konkurs na uruchomienie centrum edukacji i wsparcia dla uchodźców
Konkurs na uruchomienie centrum edukacji i wsparcia dla uchodźców

1,4 mln złotych przeznaczy firma Shell na uruchomienie krakowskiego centrum edukacji i wsparcia dla osób uchodźczych z Ukrainy. W tym celu wspólnie z Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia UMK realizowany jest konkurs, aby wyłonić organizację, która zrealizuje ten projekt.

Zmiana godzin obsługi mieszkańców w magistracie
Zmiana godzin obsługi mieszkańców w magistracie

Urząd Miasta Krakowa przywrócił popołudniową obsługę mieszkańców. Magistrat przyjmuje mieszkańców w godzinach od 7.40 do 18.00. Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych są otwarte od poniedziałku do soboty w godz. 10.00–18.00.

Park Bednarskiego otworzy się 27 kwietnia
Park Bednarskiego otworzy się 27 kwietnia

Postępy prac rewitalizacyjnych w parku Bednarskiego widać gołym okiem, ale na razie możemy je obserwować tylko z daleka. Oficjalne otwarcie parku zaplanowano na czwartek, 27 kwietnia. Należy pamiętać, że do tego czasu jest to teren budowy, o czym informują tablice i ogrodzenie. Urządzanie tam wycieczek to nie tylko łamanie prawa, ale też narażanie się na niebezpieczeństwo – przypomina Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Radni przyjęli bilet metropolitalny
Radni przyjęli bilet metropolitalny

5 kwietnia na sesji Rady Miasta Krakowa radni przegłosowali uchwałę o wprowadzeniu biletów metropolitalnych. Od 1 sierpnia na jednym bilecie będzie można podróżować pociągiem, autobusem i tramwajem w Krakowie oraz w gminach, które podpisały porozumienie i dojeżdżają tam miejskie autobusy.

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Golec uOrkiestry!

W piątek, 21 kwietnia, o godz. 20.00 Klub Studio zaprasza na koncert Golec uOrkiestry. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą sobotę, 15 kwietnia, o godz. 16.00 Teatr Groteska zaprasza na spektakl „Czerwony Kapturek”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

– Geopolityką, bezpieczeństwem i wojną zajmuję się od wielu lat. Od lutego 2022 roku za polską wschodnią granicą trwają działania wojenne, które fundamentalnie zmieniają świat i nasz region oraz wprost wpływają na nasze bezpieczeństwo. Potrzeba nam pilnie strategii dla Polski na nowe, bardzo niespokojne czasy. Ponadto potrzebujemy refleksji na temat jakości kultury strategicznej w naszym kraju. O tym jest ta książka – najbardziej osobista, jaką dotychczas napisałem – mówi Jacek Bartosiak.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Insignis!

„Wspomnienia i dezinformacja” Jima Carrey*a i Dany Vachon to odważna, na wpół autobiograficzna powieść z bezpardonową dekonstrukcją występujących w niej słynnych postaci i równocześnie hollywoodzka parodia. – Nic tu nie jest prawdą i wszystko tu jest prawdą – wyjaśnia Carrey…

ZOBACZ TAKŻE:
Zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi Na linii nr 8 kursują dłuższe tramwaje
Złóż wniosek w II edycji „Mieszkania za remont” Weź udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą” [PL/UA]
Powstaje park na terenie po motelu Krak Zaproszeniem do kin studyjnych rozpoczyna się tegoroczny cykl Krakowskich Nocy
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL