Magiczny Kraków NEWSLETTER
493 fb  yt
Tramwaj do Mistrzejowic: drugi miesiąc prac za nami
Tramwaj do Mistrzejowic: drugi miesiąc prac za nami

Budowa tramwaju do Mistrzejowic nabiera tempa. Teren inwestycji przygotowywany jest pod roboty zasadnicze. Jakie postępy udało się osiągnąć w drugim miesiącu od rozpoczęcia prac?

Tramwaj do Górki Narodowej – rozpoczęły się nasadzenia
Tramwaj do Górki Narodowej – rozpoczęły się nasadzenia

Rozpoczęły się pierwsze roboty przygotowawcze do nasadzeń roślin w ramach budowy Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. W terenie wykopywane są dołki – mniejsze na krzewy, większe na drzewa.

Przed nami Europejski Tydzień Mobilności
Przed nami Europejski Tydzień Mobilności

Już 16 września rozpocznie się Europejski Tydzień Mobilności. Motywem przewodnim tegorocznej kampanii jest hasło „Oszczędzaj energię”. W tym roku Kraków chce się skoncentrować na zachęcaniu mieszkańców do wyboru niskoemisyjnych środków transportu. Podczas wydarzenia, trwającego do 22 września, będzie miał również swoją premierę bilet KKM odzwierciedlający ślad węglowy podróży.

Zapraszamy na miejskie kontrole rowerowe
Zapraszamy na miejskie kontrole rowerowe

Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności Urzędu Miasta Krakowa powraca z jesienną odsłoną miejskich kontroli rowerowych. Kontrole organizowane są od kilku lat z myślą o bezpieczeństwie krakowskich rowerzystów i ich ekologicznych jednośladów.

Nowe przystanki kolejowe w Nowej Hucie
Nowe przystanki kolejowe w Nowej Hucie

W lutym 2025 roku w Krakowie powstaną nowe przystanki kolejowe: Kraków Kościelniki (przy ulicy Pysocice) oraz Kraków Przylasek (nieopodal ulicy Rzepakowej).

Kraków w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej będzie budował mieszkania czynszowe
Kraków w Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej będzie budował mieszkania czynszowe

Gmina Miejska Kraków wspólnie z 11 gminami Małopolski i Krajowym Zasobem Nieruchomości tworzy Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową KZN SIM Ziemi Krakowskiej sp. z o.o. i buduje mieszkania czynszowe na potrzeby mieszkańców Krakowa.

Nowoczesny sprzęt w szpitalu im. Narutowicza
Nowoczesny sprzęt w szpitalu im. Narutowicza

Oddział Urologii z Onkologią Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie wzbogacił się o nowy sprzęt, który będzie służył zarówno do diagnozy, jak i leczenia schorzeń układu moczowego.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa HarperCollins!

„Tęcza nad doliną” Robyn Car to kolejna powieść, której akcja rozgrywa się w kalifornijskim miasteczku Virgin River. Osada leży u podnóża gór a życzliwi mieszkańcy, spokojne życie i piękna przyroda sprawiają, że ci, którzy przyjechali tu na chwilę, chcąc zapomnieć o złym losie, decydują się zostać na zawsze.

KONKURS !
Wielka Gala Muzyki Filmowej – wygraj bilety!

Podróż przez świat filmowych hitów: „Gwiezdne Wojny, „Gladiator,” „Braveheart”, „Titanic”, „Władca Pierścieni”, „Życie jest piękne” – Nowohuckie Centrum Kultury zaprasza w najbliższą niedzielę, 17 września, o godz. 19.00!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę 17 września, o godz. 13.30 Teatr Groteska zaprasza na „Czerwonego Kapturka”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Rozwój technologii pędzi naprzód, nie czekając na tych, którzy nie potrafią za nim nadążyć. Nie wszyscy mogą przystosować się do tak gwałtownych zmian. Wielu z nas coraz częściej zadaje sobie pytanie, czy technologia, a szczególnie sztuczna inteligencja może być zagrożeniem dla naszej cywilizacji?

ZOBACZ TAKŻE:
Twierdza Kraków Turystycznym Produktem Roku 2023 Wybierz Najlepszy Klub Rodziców z dziećmi do lat 3
Zapraszamy na zajęcia rowerowe dla dzieci i młodzieży oraz nordic walking dla dorosłych Wkrótce kolejna Wielka Lekcja Ekologii
Rozpoczyna się remont fragmentu ul. Opolskiej Luteranie z całego świata w Krakowie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL