Magiczny Kraków NEWSLETTER
179 fb  yt
Zieleń i zdrowie wygrały w budżecie obywatelskim
Zieleń i zdrowie wygrały w budżecie obywatelskim

Zarząd Zieleni Miejskiej i Biuro ds. Ochrony Zdrowia – to najwięksi realizatorzy zadań wybranych przez krakowian w IV edycji budżetu obywatelskiego. W sumie pod pieczą obu jednostek znajdą się aż 42 projekty. Ogółem w latach 2018 i 2019 zrealizowane zostaną 92 projekty, w tym 14 ogólnomiejskich i 78 dzielnicowych.

Jak dojechać na mecze siatkarskich mistrzostw Europy?
Jak dojechać na mecze siatkarskich mistrzostw Europy?

Od 24 sierpnia do 3 września Kraków będzie jednym z miast-gospodarzy Mistrzostw Europy w Siatkówce. Mecze odbywać się będą w TAURON Arenie Kraków 24, 26, 28, 30, 31 sierpnia oraz 2 i 3 września o godz. 17:30 i 20:30. Zachęcamy do podróży na mecze siatkarzy tramwajami i autobusami Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy

To już ostatni weekend wakacji! Warto wykorzystać go maksymalnie, szczególnie jeśli chodzi o kulturalne atrakcje. A możliwości jest sporo - w Variete zobaczycie Kabaret Hrabi, a w ICE Kraków zagra Marcin Wyrostek. Poza tym polecamy Wam wycieczkę po Nowej Hucie, a także festiwal dla miłośników reportażu. Szczegóły, jak zwykle, w naszym weekendowym rozkładzie jazdy!

Hokeiści Cracovii rozpoczynają walkę w europejskiej elicie!
Hokeiści Cracovii rozpoczynają walkę w europejskiej elicie!

Już 25 sierpnia najlepsza drużyna naszego kraju COMARCH Cracovia rozpocznie w Monachium rywalizację w Hokejowej Lidze Mistrzów (CHL). Dwa dni później wystąpi w Gävle, by 1 i 3 września zaprezentować się krakowskiej publiczności w rewanżowych meczach z niemieckim Red Bull i szwedzkim Brynäs IF. Z fińskim IFK Helsinki mistrzowie Polski zagrają 3 i 10 października.

Sławomir Idziak gościem konferencji Dźwigacze kultury!
Sławomir Idziak gościem konferencji Dźwigacze kultury!

Sławomir Idziak – jeden z najbardziej znanych i uznanych na świecie polskich filmowców, nominowany do Oscara za zdjęcia do filmu „Helikopter w ogniu” – weźmie udział w konferencji Dźwigacze kultury. Drugiego dnia, we wtorek, 5 października, wspólnie z zaproszonymi gośćmi porozmawia o kulturotwórczym i ekonomicznym potencjale przemysłów kreatywnych.

Pomóż zbadać potencjał kreatywności Krakowa
Pomóż zbadać potencjał kreatywności Krakowa

Bilbao, Helsinki, San Sebastian, Sewilla – to tylko kilka z 20 miast, które wzięły udział w badaniu Indeksu Kreatywnego. Do tego grona właśnie dołącza Kraków!

Pokaż urok łąki kwietnej i wygraj
Pokaż urok łąki kwietnej i wygraj

Masz smykałkę do robienia zdjęć? Potrafisz zainspirować się przyrodą i uchwycić moment? A może lepiej idzie ci rysowanie lub przygotowywanie kolaży? Jeśli tak, weź udział w konkursie fotograficzno-plastycznym, którego motywem przewodnim jest łąka kwietna. Prace można przesyłać do 5 września. Na zwycięzców czekają nasiona, które pozwolą stworzyć kolejne łąki kwietne w naszym mieście, a także książki przyrodnicze. Organizatorem konkursu jest Fundacja Łąka przy wsparciu Zarządu Zieleni Miejskiej.

Już we wrześniu IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie
Już we wrześniu IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

15 września  już po raz czwarty Stowarzyszenie MANKO  ̶  Głos Seniora organizuje Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie. W programie wydarzenia m.in. parada seniorów, która przejdzie ulicami miasta z Rynku Głównego do kina Kijów.Centrum.

Taneczne spotkania nie tylko dla seniorów w parku Jordana
Taneczne spotkania nie tylko dla seniorów w parku Jordana

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie oraz Zarząd Zieleni Miejskiej zapraszają seniorów oraz wszystkich, którzy lubią tańczyć na „Spotkania taneczne seniorów w Parku Jordana”.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Czy pierwsze miłosne doświadczenie określa całe późniejsze życie? A może to siła historii i legend wyznacza nasz los? W tej kameralnej historii, która łączy porażającą powieść rodzinną i płomienny romans, Orhan Pamuk sięga po motyw z antycznej tragedii, by opowiedzieć wstrząsający i zaskakujący dramat współczesny, skonfrontować Wschód i Zachód i odmalować sugestywny portret targanej skrajnościami Turcji. "Rudowłosa" kolejny popis prozatorski i wyraz geniuszu Noblisty.

ZOBACZ TAKŻE:
Przetarg na dostawę 50 tramwajów rozstrzygnięty Transport miejski dla każdego – wypełnij ankietę
Seniorze, zaplanuj czas na wrzesień! Targi edukacyjne w Dworku Białoprądnickim
Pobijmy rekord Guinnessa w podbijaniu piłki do siatkówki Wejście za kulisy świata SuperEnduro na wyciągnięcie ręki
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL