Magiczny Kraków NEWSLETTER
283 fb  yt
Budżet obywatelski: ponad 500 projektów z pozytywną oceną
Budżet obywatelski: ponad 500 projektów z pozytywną oceną

Zakończyła się weryfikacja formalno-prawna wniosków złożonych w ramach VI edycji budżetu obywatelskiego. Pozytywnie zweryfikowano 537 projektów – 114 ogólnomiejskich i 423 dzielnicowe. Teraz wnioskodawcy, których propozycje nie przeszły do kolejnego etapu, mają czas na odwołanie się od tej decyzji. Ostateczną listę projektów poddanych pod głosowanie poznamy 10 września.

Od soboty zmiany w komunikacji do Borku Fałęckiego
Od soboty zmiany w komunikacji do Borku Fałęckiego

W związku z przełożeniem rozjazdów na ul. Zakopiańskiej, mającym na celu skierowanie ruchu na nowy tor na odcinku jednotorowym, od soboty, 24 sierpnia, do wtorku, 27 sierpnia, zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku „Łagiewniki”„Borek Fałęcki”.

Tak zmienia się torowisko do Bronowic
Tak zmienia się torowisko do Bronowic

Dobiegają końca prace związane z modernizacją układu torowego w ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą tramwajową. Zarząd Dróg Miasta Krakowa na zrealizowanym przez siebie filmie przedstawia postęp prac na placu budowy.

Jak bezpiecznie jeździć na hulajnodze?
Jak bezpiecznie jeździć na hulajnodze?

Hulajnoga w ostatnim czasie stała się realną alternatywą przy poruszaniu się po mieście. Trzeba jednak nauczyć się z niej korzystać. Przede wszystkim należy zachować bezpieczeństwo. Hulajnogi nie można zostawiać w przypadkowych miejscach, należy też pamiętać o pieszych, oni bowiem poruszają się wolniej.

Pomoc w zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego
Pomoc w zakupie elektrycznego wózka inwalidzkiego

Jeszcze do 31 sierpnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje wnioski mieszkańców o dofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. Środki na to zadanie uruchomił Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem jest niwelowanie barier wynikających z ograniczonej mobilności – wózek elektryczny to szansa na samodzielne poruszanie się dla osób, które nie mogą korzystać ze sprzętu napędzanego ręcznie.

Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy na lato [KONKURS]

Koniec wakacji zbliża się wielkimi krokami, ale my wciąż żyjemy letnimi wydarzeniami kulturalnymi. W tym tygodniu polecamy Wam kilka ciekawych inicjatyw w Nowej Hucie, plenerowe seanse filmowe, a także - tradycyjnie już w wakacje - wycieczkę do Historylandu lub Ogrodu Doświadczeń. Zapraszamy na nasz weekendowy przewodnik!

Festiwal Conrada - program wydarzeń w księgarniach
Festiwal Conrada - program wydarzeń w księgarniach

Debata blogerów i wydawców, dyskusje na gorące tematy: o marnowaniu żywności i o stanie transportu publicznego w Polsce, spotkanie z literaturą japońską, performatywne czytanie, a nawet... pokaz filmu grawitacyjnego! Krakowskie księgarnie po raz kolejny przygotowały na Festiwal Conrada liczne wydarzenia towarzyszące. Oto program „Conrad w księgarniach 2019”!

Mistrzowskie zmagania seniorów już we wrześniu
Mistrzowskie zmagania seniorów już we wrześniu

Trwają zapisy na V Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+ o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Zawody w kategoriach 60+, 70+ i 80+ odbędą się 17 i 18 września na obiektach Klubu Sportowego „Bronowianka” na ul. Zarzecze 124a. Rejestracja chętnych będzie prowadzona do 13 września.

Kraków ma prawie 2,5 tys. wolno żyjących kotów
Kraków ma prawie 2,5 tys. wolno żyjących kotów

6 rachmistrzów, 3 miesiące ich pracy, tysiące rozmów z mieszkańcami i mamy wyniki liczenia kotów wolno żyjących w Krakowie. Jest ich prawie 2,5 tysiąca – najwięcej w starej części Nowej Huty, starym Podgórzu, na Zwierzyńcu i Dębnikach. Wyniki badań potwierdzają, że populacja tych zwierząt zmniejsza się mimo opieki, jaką zapewniają im mieszkańcy i organizacje działające na ich rzecz.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Niebo jest właśnie tu, gdzie mieszkasz. Niebo to twoja rodzina, przyjaciele, sąsiedzi. Codzienne troski, małe radości, cuda zwykłego dnia... "Nie mogę się doczekać, kiedy wreszcie pójdę do nieba" Fannie Flag to bestseller "The New York Times". W tym tygodniu polecamy Wam tą lekturę w newsletterze!

KONKURS !
Wygraj książkę Krytyki Politycznej!

"Jak u Barei, czyli kto to powiedział" to książka, która zadowoli nie tylko miłośników filmografii kultowego reżysera. To też niezwykłe źródło anegdot i kulis powstawania polskich filmów. Rozdajemy kilka egzemplarzy tej niezwykłej lektury!

ZOBACZ TAKŻE:
Spotkanie z nowohuckimi wędrowcami Piąta edycja konkursu „Działajmy razem”
Remont jezdni na al. Pokoju i ul. Nowohuckiej Teatr KTO opanuje Rynek Podgórski
O Andrzeju Wajdzie na Jubileusz 70-lecia Nowej Huty Literacko-filmowy początek weekendu
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL