Magiczny Kraków NEWSLETTER
210 fb  yt
Komunikacja miejska w święta
Komunikacja miejska w święta

W związku ze zbliżającym się okresem świąt Wielkanocy i odpustu Emaus, warto zapoznać się organizacją komunikacji miejskiej od 29 marca do 3 kwietnia.

Przystanek Emaus 2018. Najpiękniejsze tradycje na Zwierzyńcu
Przystanek Emaus 2018. Najpiękniejsze tradycje na Zwierzyńcu

Emaus to jedna z najstarszych i najbarwniejszych krakowskich tradycji. W Wielkanocny Poniedziałek kolorowy jarmark wzdłuż ulicy Kościuszki, u stóp klasztoru ss. Norbertanek, znów przyciągnie tłumy zwiedzających.

Tradycyjne Święto Rękawki w Krakowie
Tradycyjne Święto Rękawki w Krakowie

Ponad 1000-letnia tradycja, około 300 wojów i białek, starcie dwóch wielkich armii i jeden kopiec – przed nami Święto Rękawki na Kopcu Krakusa. Podczas tegorocznych obchodów we wtorek, 3 kwietnia, w godz. 11.30-18.00, poza rekonstrukcjami wydarzeń i zwyczajów średniowiecznych nie zabraknie również odwołań do mitologii – motywem przewodnim będą „Słowiańskie zaświaty“. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Świąteczna opieka medyczna w Krakowie
Świąteczna opieka medyczna w Krakowie

Wszystkim życzymy zdrowia w okresie Świąt Wielkanocy, ale na wszelki wypadek warto sprawdzić, gdzie można uzyskać pomoc medyczną oraz jakie apteki mają całodobowe dyżury. 

Oddaj krew – pomóż potrzebującym
Oddaj krew – pomóż potrzebującym

Zarząd Pierwszego Klubu Honorowych Dawców Cracovia Pasy zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się na Małym Rynku we wtorek, 3 kwietnia, w godz. 11.00–14.00.

Wielkanocny kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Wielkanocny kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Ten weekend będzie szczególny - w końcu będziemy świętować Wielkanoc! W przerwie między mazurkiem a kolejnym kawałkiem babki możemy jednak zażyć trochę kultury. Mamy dla Was kilka propozycji na ten świąteczny czas. Kino czy koncert? Zdecydujcie sami.

Wystawa, dzięki której żyjemy zdrowiej [KONKURS]
Wystawa, dzięki której żyjemy zdrowiej [KONKURS]

Do 6 maja w Galerii Bonarka można oglądać wystawę „Body Worlds”. Ta edukacyjna, oryginalna wystawa przygotowana została dzięki oryginalnej metodzie plastynacji, stworzonej przez Gunthera von Hagensa. Według badań przeprowadzonych wśród osób, które zobaczyły ekspozycję, 87% znacznie wzbogaciło swoją wiedzę na temat ciała człowieka, a 68% zaczęło prowadzić zdrowy tryb życia – uświadomili sobie, jak ważna jest zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne, a jak szkodliwe palenie tytoniu.

Budżet obywatelski: tak Bronowice promują sporty drużynowe
Budżet obywatelski: tak Bronowice promują sporty drużynowe

W marcu ruszyły bezpłatne ogólnorozwojowe zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w Bronowicach – tzw. sportowe soboty. Projekt będzie realizowany do końca roku dzięki środkom z budżetu obywatelskiego Krakowa. Najmłodsi mieszkańcy dzielnicy VI, w wieku od 6 do18 lat, pod okiem trenerów, biorą udział w zajęciach sportowych z elementami różnych sportów drużynowych.

Budżet obywatelski: „płuca Czyżyn” już po metamorfozie
Budżet obywatelski: „płuca Czyżyn” już po metamorfozie

Bezpieczna nawierzchnia z drobnego żwiru, roślinny labirynt, drewniany taras z piaskownicą, huśtawka i inne urządzenia do aktywnego wypoczynku – czekają już na mieszkańców Czyżyn, którzy wraz z nadejściem wiosny coraz tłumniej odwiedzają park Skalskiego na os. Dywizjonu 303. Tamtejszy plac zabaw zmienił się w przytulny zielony zakątek dzięki projektowi złożonemu w III edycji budżetu obywatelskiego Krakowa. 27 marca oficjalnie oddano go do użytku.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Hiperpodróż autora „Głodu" śladami wykluczenia, biedy i cierpienia. „Księżyc od nowiu do nowiu" to wstrząsająca – i jak zawsze w przypadku Martina Caparrósa – bardzo potrzebna książka. Polecamy Wam ją w tym świątecznym tygodniu!

ZOBACZ TAKŻE:
Na niebiesko dla autyzmu Krakowskie szkoły z dotacją na zajęcia edukacyjne
Już 31 marca wiosenna „Nowa Huta w czterech smakach” Michał Zabłocki laureatem Nagrody Krakowska Książka Miesiąca
Trwa II edycja literackiej Nagrody Żółtej Ciżemki W zoo budzi się wiosna
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL