Magiczny Kraków NEWSLETTER
334 fb  yt
Urząd przez internet: sprawnie i bezpiecznie
Urząd przez internet: sprawnie i bezpiecznie

Wydział Spraw Administracyjnych przypomina, że w każdym momencie dnia i nocy, przez siedem dni w tygodniu, można załatwić sprawy urzędowe nie ruszając się sprzed monitora komputera. To szybkie, bezpieczne, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie.

Wakacyjny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Wakacyjny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Kino plenerowe w Dworku Białoprądnickim lub Agrafce, Sorry Boys w Fortach Kleparz, a może teatralna Nowa Huta? Zaplanujcie ten weekend z naszym kulturalnym rozkładem jazdy!

Tramwaje wracają na ul. Krakowską i al. Jana Pawła II
Tramwaje wracają na ul. Krakowską i al. Jana Pawła II

W najbliższy poniedziałek, 17 sierpnia, zostanie przywrócony ruch tramwajowy na ul. Krakowskiej i Legionów Piłsudskiego oraz na al. Jana Pawła II, na odcinku TAURON Arena Kraków Wieczysta – rondo Czyżyńskie. 

           

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w autobusach i tramwajach
Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa w autobusach i tramwajach

Pomimo prowadzonych działań, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie otrzymuje sygnały, że część pasażerów nie stosuje się do nakazu zakrywania ust i nosa maseczką bądź fragmentem odzieży. Chcąc przypomnieć o tym obowiązku, z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców, policjanci wspólnie z inspektorami ruchu MPK kontynuują akcję i pouczają zapominalskich pasażerów.

15 sierpnia brak opłat za parkowanie w strefie
15 sierpnia brak opłat za parkowanie w strefie

W najbliższą sobotę, 15 sierpnia za postój pojazdów na Obszarze Płatnego Parkowania nie będą pobierane opłaty. Zgodnie z uchwałą opłaty nie są pobierane w dni świąteczne, jakim jest przypadające w sobotę święto Wojska Polskiego oraz uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Czyżyny mają swój park i najlepszy parkour w mieście
Czyżyny mają swój park i najlepszy parkour w mieście

Między ulicą Stella-Sawickiego a osiedlem Avia powstał trzyhektarowy park, który z kilku powodów jest wyjątkowy – strefa ciszy i relaksu, zatopiona w zieleni, sąsiaduje tu z bogatą ofertą rekreacyjną, m.in. wall-hollem i parkourem z prawdziwego zdarzenia. Nawierzchnie ozdobiono wizerunkami nawiązującymi do dawnej historii terenu, a specjalne nasypy pokryte roślinnością osłonią użytkowników przed ruchliwą ulicą i pozwolą w spokoju cieszyć się nową przestrzenią.

Balon wrócił nad Wisłę
Balon wrócił nad Wisłę

Charakterystyczny element nadwiślańskiej panoramy – biały balon widokowy – wrócił na bulwar Wołyński. We wtorek wieczorem, 11 sierpnia, czterdziestu ochotników wzięło udział w reinflacji, czyli ponownym napełnieniu helem nowej powłoki balonu. Przypomnijmy, w wyniku czerwcowej wichury, balon został rozerwany.

Rusza XVIII Festiwal Pierogów
Rusza XVIII Festiwal Pierogów

Ruskie, z owocami, serem i nie tylko. W dniach 12-16 sierpnia Mały Rynek wypełni się zapachem i smakiem najróżniejszych pierogów w ramach XVIII Festiwalu Pierogów.

Przed nami 44. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej
Przed nami 44. Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej

Międzynarodowe Targi Sztuki Ludowej organizowane są od 44 lat, jednak po raz pierwszy zdarzyło się organizatorom mierzyć z sytuacją, jaką jest pandemia koronawirusa. Ostatecznie udało się zorganizować coroczne święto szeroko pojętej sztuki ludowej, które rozpocznie się w najbliższy czwartek, 13 sierpnia i potrwa do niedzieli, 23 sierpnia na Rynku Głównym. Ze względów bezpieczeństwa w tym roku będzie jednak skromniej i zgodnie z obostrzeniami obowiązującymi w czasie pandemii.

KONKURS !
Wygraj najnowszy thriller Alex Kavy!

Francine "Frankie" Russo jest zirytowana, kiedy młody współpracownik Tayler Gates o piątej rano prosi ją o wideorozmowę. Jest tak zła, że ledwo zwraca uwagę, gdy naprzeciwko Taylera na ulicy wyrasta dwóch mężczyzn. W ciągu kilku sekund Frankie staje się świadkiem morderstwa. Kiedy zabójcy podnoszą telefon Taylera, widzą Frankie – wiedzą, jak wygląda, kim jest, gdzie pracuje i gdzie mieszka. Ona o nich nie wie nic. Ale jedno jest pewne – przyjdą po nią. Tak zaczyna się najnowszy thriller autorstwa Alex Kavy - "Złowrogie niebo".

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Zdążyć przed Panem Bogiem" Hanny Krall to klasyka polskiego reportażu. To książka o Marku Edelmanie – lekarzu, ostatnim dowódcy powstania w getcie warszawskim w kwietniu 1943 roku. To książka o ludziach, którzy mu w życiu towarzyszyli – o powstańcach, zakonnicach, dawnych akowcach, kobietach, które kochał, o lekarzach i pacjentach. Dziś przedstawiamy ją Wam jako audiobook w wyjątkowej interpretacji Doroty Landowskiej i Mariusza Bonaszewskiego.

ZOBACZ TAKŻE:
Spacerem po grodzie i ogrodzie „Ślady” w Fabryce Emalia Oskara Schindlera
„1920. Cud Wisły” – wystawa MNK w Kamienicy Szołayskich Zbliża się 13. Noc Cracovia Sacra
Wysokie temperatury a dorożki na Rynku Głównym Połączmy się na sport(n)owo: trening sztuk walki
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL