Magiczny Kraków NEWSLETTER
141 fb  yt
Drony pomogą mierzyć zanieczyszczenie powietrza w Krakowie?
Drony pomogą mierzyć zanieczyszczenie powietrza w Krakowie?

Czy drony pomogą uporać się ze smogiem? Taką propozycję mają krakowscy radni, którzy przygotowali projekt uchwały kierunkowej zakładający wykorzystanie dronów do walki z paleniem różnego rodzaju odpadów i śmieci w piecach węglowych.

Ruszyły prace zespołu zadaniowego ds. sieci szkół
Ruszyły prace zespołu zadaniowego ds. sieci szkół

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zainaugurował prace zespołu zadaniowego ds. wdrażania reformy oświaty samorządowej w Gminie Miejskiej Kraków. – Jeszcze nigdy w tak krótkim czasie nie musieliśmy się dostosować do zmian w systemie edukacji, dlatego niezależnie od tego, jak oceniamy samą reformę, przygotowaliśmy na podstawie znanych nam już informacji pewną propozycję sieci szkół, która będzie dyskutowana na rozpoczynających się dziś posiedzeniach zespołu zadaniowego – powiedział prezydent.

Aplikacja SMOGO BILETY KRAKÓW poinformuje o darmowej komunikacji
Aplikacja SMOGO BILETY KRAKÓW poinformuje o darmowej komunikacji

Nie musimy sprawdzać pomiarów stężeń, przeliczać wyników i przypominać sobie progów koniecznych do spełnienia warunków wprowadzenia darmowej komunikacji w przypadku złego stanu powietrza Krakowie. Aplikacja „Smogo bilety Kraków” ułatwi życie mieszkańcom miasta oraz kierowcom przesiadającym się do tramwajów i autobusów.

Aleja 29 Listopada będzie rozbudowana
Aleja 29 Listopada będzie rozbudowana

We wtorek, 29 listopada została podpisana umowa na dofinansowanie rozbudowy jednej z najważniejszych arterii, prowadzących do centrum Krakowa – al. 29 Listopada. Już od przełomu 2019 i 2020 roku kierowcy pojadą poszerzonym odcinkiem tej drogi. Zadanie w dużej części zostanie dofinansowane ze środków UE kwotą ok. 150 mln zł.

Jak zmienia się Kraków - zobacz siódmy odcinek programu
Jak zmienia się Kraków - zobacz siódmy odcinek programu

Przez ostatnie kilkanaście lat w wielu dziedzinach Kraków zmienił się prawie nie do poznania. Muzea, sztuka i czysta woda w kranach! To nas wyróżnia pośród innych miast.

Razem z Małgorzatą Broszewską-Palenik możemy zobaczyć nie tylko to, co już się zmieniło - poznamy także plany na kolejne inwestycje i udogodnienia.

Sprawdzamy, jak zmienia się Kraków!

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Weekend w Krakowie zapowiada się tak aktywnie, że już nie możemy się zdecydować, co wybrać! Nie będzie łatwo - festiwal Jazz Juniors, Pidżama Porno w Klubie Kwadrat, filmy o tematyce górskiej i maraton z Władcą Pierścieni. A do tego mnóstwo ciekawych spektakli! Jak żyć? Radą służy weekendowy rozkład jazdy. Nie zapomnijcie też wziąć udziału w naszych konkursach!

Startuje Festiwal Filmu Niemego w Kinie pod Baranami [KONKURS]
Startuje Festiwal Filmu Niemego w Kinie pod Baranami [KONKURS]

W dniach 1-4 grudnia Kino Pod Baranami oraz Fundacja Dla Kina zapraszają na 17. Festiwal Filmu Niemego. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, podczas którego widzowie mogą doświadczyć magii kina w sposób możliwie najbliższy temu sprzed stu lat. Pokazom filmów niemych, tych kultowych i tych mniej znanych, towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu utalentowanych artystów współczesnej sceny muzycznej.

Słynny tenor wykona utwory Verdiego w ICE Kraków! [KONKURS]
Słynny tenor wykona utwory Verdiego w ICE Kraków! [KONKURS]

Już w piątek, 2 grudnia wnuk światowej sławy tenora i gwiazdy kina hollywoodzkiego Mario Lanzy wystąpi w ICE Kraków Congress Centre w koncercie "Verdi i kobiety". Będzie to pierwsze spotkanie Cristiana Lanzy z polską widownią po wielkim sukcesie w najsłynniejszych filharmoniach Europy. Mamy dla Was zaproszenia na to wydarzenie!

Zapraszamy na filmową Arkę  [KONKURS]
Zapraszamy na filmową Arkę [KONKURS]

Już od 7 do 10 grudnia w Krakowie odbędzie się Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA. To wydarzenie dedykowane promocji światowej kinematografii o wysokich walorach etycznych, artystycznych i filmowych.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Dlaczego bywamy kłótliwi, wścibscy i nieokrzesani? Dlaczego tak trudno znosimy przywary innych ludzi? Czy złych nawyków można się oduczyć? W swojej książce pt. "Ludzie, ludzie..." na te pytania próbuje odpowiedzieć psycholog Ewa Woydyłło.

ZOBACZ TAKŻE:
W Mikołajki o turystyce religijnej Otwarte warsztaty podczas T-Mobile Electronic Beats IDA World DJ Championships 2016
Kraków atrakcyjny dla Holendrów Długi weekend dla miłośników pociągów
Wokół Szopki - spacerem po Krakowie Spędź Sylwestra na sportowo
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL