Magiczny Kraków NEWSLETTER
135 fb  yt
Jak reagować na zanieczyszczenie powietrza?
Jak reagować na zanieczyszczenie powietrza?

W środę w małej hali TAURON Areny odbyło się szkolenie poświęcone systemowi informowania krakowian w sytuacjach przekroczenia norm stężeń zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego w Krakowie. Szkolenie było przeznaczone dla przedstawicieli placówek oświatowych.

Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy rozkład jazdy [KONKURS]

Szykujcie się na dreszczyk emocji – czeka nas kryminalny weekend, dla dużych i małych – ale tylko dla ludzi o stalowych nerwach! Rusza bowiem IV Krakowski Festiwal Grozy KFASON, Dziecięce Biuro Detektywistyczne, a na scenie KTO na Kanoniczej scenariusz serialu kryminalnego niespodziewanie zacznie się realizować na żywo… A to nie koniec emocji!

Kraków żegna Andrzeja Wajdę
Kraków żegna Andrzeja Wajdę

W bazylice oo. Dominikanów przy ul. Stolarskiej odprawiona została msza pogrzebowa, której przewodniczył bp Grzegorz Ryś; homilię wygłosił o. prof. Jan Andrzej Kłoczowski OP. Zmarłego w bazylice pożegnali także: Dorota Segda, Jerzy Trela i Henryk Woźniakowski. Po mszy kondukt pogrzebowy udał się na Cmentarz Salwatorski. Według ostatniej woli, Andrzej Wajda życzył sobie spocząć w grobowcu rodzinnym.

98. rocznica wyzwolenia Krakowa
98. rocznica wyzwolenia Krakowa

W tym roku przypada 98. rocznica wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Z tej okazji w piątek 28 października odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. W programie znalazł się historyczny spacer po Cmentarzu Rakowickim pt. „Bohaterowie Legionów” oraz bieg sztafetowy o szablę kpt. Antoniego Stawarza. Zapraszamy do udziału w uroczystościach wszystkich mieszkańców Krakowa!

Informator krakowskiej rodziny - już jest dostępny!
Informator krakowskiej rodziny - już jest dostępny!

Kraków to miasto otwarte, aktywne i dynamiczne, miasto ludzi młodych. To jedno z niewielu polskich miast, w którym przybywa mieszkańców. Wybierają Kraków, bo uważają, że to dobre miejsce do życia – ze względu na zatrudnienie, edukację, wydarzenia kulturalne. Wielu młodych ludzi przyjeżdża tu za pracą, a w konsekwencji osiedla się i zakłada rodzinę. Wśród codziennych obowiązków dla rodziców cenna okazuje się kompleksowa informacja dotycząca dostępności do różnych form opieki nad dziećmi, świadczeń czy oferty kulturalnej. Pomóc w tym może najnowsza propozycja Urzędu Miasta „Informator krakowskiej rodziny” – kompendium wiedzy na temat dostępności różnych usług dla rodzin.

Miasto Twojego życia - tu mieszkasz, tu złóż PIT!
Miasto Twojego życia - tu mieszkasz, tu złóż PIT!
KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

W tym tygodniu klasyka: Wydawnictwo Literackie w Światowym Roku Williama Szekspira przedstawia trzytomową edycję dzieł genialnego dramaturga w wybitnym tłumaczeniu Macieja Słomczyńskiego. William Shakespeare, „Kroniki królewskie", przekład Maciej Słomczyński

ZOBACZ TAKŻE:
Komunikacja miejska bezpłatna dla miłośników książek! Wiemy, kto zbuduje parking P+R „Kurdwanów”
Film „Śpij Kochanie” powstaje w Krakowie! Konkurs plastyczny „Kolory zdrowych smaków
Jesienny sezon w MOCAK-u Wystawa prac Beksińskiego bije rekordy popularności
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL