Magiczny Kraków NEWSLETTER
475 fb  yt
Kraków rozpoczyna Kompleksowe Badania Ruchu 2023
Kraków rozpoczyna Kompleksowe Badania Ruchu 2023

Kraków rozpoczyna dziś realizację badań ankietowych w ramach Kompleksowych Badań Ruchu 2023. Zakresem objęty zostanie krakowski obszar metropolitalny – razem 36 gmin. Jednym z elementów kompleksowych badań ruchu są ankiety przeprowadzane wśród mieszkańców. Dotyczą one podróży krakowian oraz ich preferencji transportowych.

Porozmawialiśmy o Krowodrzy
Porozmawialiśmy o Krowodrzy

We wtorek, 9 maja odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Krakowie”. Tym razem rozmowy dotyczyły Dzielnicy V Krowodrza. O planach i celach do zrealizowania oraz pomysłach i postulatach na poprawę jakości życia dyskutowali z mieszkańcami zastępcy prezydenta Krakowa Andrzej Kulig i Jerzy Muzyk oraz przedstawiciele miejskich instytucji.

Przebudowa ul. Królowej Jadwigi coraz bliżej finału
Przebudowa ul. Królowej Jadwigi coraz bliżej finału

Prace na ul. Królowej Jadwigi zmierzają do finału. Ulica jest przebudowywana na odcinku od ul. Robla do ul. Jesionowej. Termin zakończenia remontu jest wyznaczony na 31 maja.

Tydzień Rewitalizacji w Krakowie – DziałaMY razem!
Tydzień Rewitalizacji w Krakowie – DziałaMY razem!

„DziałaMY razem!” to hasło tegorocznego Tygodnia Rewitalizacji zorganizowanego przez Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa. W ramach wydarzenia od 15 do 19 maja zapraszamy na spotkania dla mieszkańców, lokalnych liderów, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji.

Stawiamy na klimat, zieleń i nowoczesność!
Stawiamy na klimat, zieleń i nowoczesność!

W maju, w ramach kampanii „Kraków. Wszechświat możliwości”, pochylamy się nad tematem klimatu, zieleni i nowoczesności. Wszystko w duchu kopernikańskich wartości, takich jak troska o środowisko i zaufanie do nauki. To postawy, które każdy mieszkaniec może praktykować na co dzień, by nasze miasto stawało się jeszcze lepszym miejscem do życia.

Ulica Kamieńskiego: nocny remont dla wygody mieszkańców
Ulica Kamieńskiego: nocny remont dla wygody mieszkańców

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni na fragmencie ulicy Kamieńskiego (Dzielnica XIII Podgórze). Z myślą o wygodzie mieszkańców, są one realizowane nocami. Ruch na tej ruchliwej arterii w ciągu dnia pozostaje niezakłócony.

Krakowska Ekospalarnia nominowana do europejskich nagród
Krakowska Ekospalarnia nominowana do europejskich nagród

Europejskie Stowarzyszenie Operatorów Zakładów Przetwarzania Odpadów na Energię (CEWEP) ogłosiło nominacje do nagród w dziedzinach integracji, komunikacji i innowacji najnowocześniejszych tego typu zakładów w Europie. Ekospalarnia została nominowana w dwóch z trzech kategorii.

KONKURS !
Wygraj książkę „Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni”!

„Zanim wystygnie kawa. Opowieści z kawiarni” to 2. tom bestsellerowej powieści „Zanim wystygnie kawa”, autorstwa Toshikazu Kawaguchi. Tylko w Polsce w ciągu pół roku sprzedało się ponad 100 000 egzemplarzy książk. Na całym świecie to już ponad 3 miliony sprzedanych egzemplarzy. Kameralna i elegancka w swojej formie powieść podbiła serca milionów ludzi dzięki uniwersalnym prawdom o życiu, przemijaniu, miłości i marzeniach.

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert „Kwartet Pozytywny 3 po 3”!

Teatr Mumerus zaprasza w sobotę, 13 maja, o godz. 19.00 na koncert „Kwartet Pozytywny 3 po 3”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Marka Dyjaka!

W najbliższą sobotę, 13 maja, o godz. 20.00 w klubie Studio odbędzie się koncert Marka Dyjaka. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

13 maja o godz. 19.00 Teatr Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Agon”. Macie szansę wygrać bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z wydawnictwa Novae Res!

Czasem granica między snem a rzeczywistością jest bardzo cienka. Czy na pewno wiesz, w którym miejscu przebiega? Odpowiedź leży w zasięgu ręki. Wystarczy, że sięgniesz po książkę Marii Garbień i wkroczysz do zaczarowanego świata Minaris!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Odważna kobieta, ikona minionej epoki, utalentowana artystka, która spisała historię XX wieku na fotograficznej kliszy. „Światłoczuła. Kadry z życia Zofii Chomętowskiej” pióra Uli Ryciak to opowieść o wielkiej pasji i sile kobiecego charakteru.

ZOBACZ TAKŻE:
Jacek Majchrowski laureatem Nagrody im. Józefa Dietla Przed nami Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami
„Rytmy czcionki” to hasło Nocy Muzeów 2023 Trenuj w Krakowie! 13 maja zajęcia biegowe i nordic walking
Pięć firm chce budować kładkę między Kazimierzem a Ludwinowem Razem w plenerze! Przed nami Święto Rodziny Krakowskiej
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL