Magiczny Kraków NEWSLETTER
500 fb  yt
Rozbudowa al. 29 Listopada: ruch jednokierunkowy na ul. Dobrego Pasterza
Rozbudowa al. 29 Listopada: ruch jednokierunkowy na ul. Dobrego Pasterza

Od dzisiaj, 8 listopada, do środy, 22 listopada zmieniona jest organizacja ruchu na ul. Dobrego Pasterza, na odcinku od ul. Szklanej do al. 29 Listopada. Ruch pojazdów jest możliwy tylko w kierunku wylotówki na Warszawę. Zmienione zostały trasy autobusowe nr 105, 132, 139, 199, 405 i 610.

Przebudowa ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki – zaawansowanie prac
Przebudowa ul. Zwierzynieckiej i Kościuszki – zaawansowanie prac

Trwa przebudowa ulic Zwierzynieckiej i Tadeusza Kościuszki. Wykonawca robot podał najnowszy stan zaawansowania prac na obu ulicach, a także na skrzyżowaniu z al. Krasińskiego.

O rynku pracy w naszym mieście – wywiad z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim
O rynku pracy w naszym mieście – wywiad z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim

W najnowszym wydaniu opracowania pn. „Krakowskie Obserwatorium Rynku Pracy” zawarte zostały informacje związane z obecną sytuacją na lokalnym rynku pracy. Ważnym punktem publikacji jest wywiad z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim na temat krakowskiego rynku pracy oraz jego zmian w obliczu wyzwań wynikających z trendów metropolitalnych.

Mieszkanie w ramach społecznej agencji najmu – konsultacje
Mieszkanie w ramach społecznej agencji najmu – konsultacje

Do 17 listopada trwają konsultacje społeczne dotyczące zasad i kryteriów najmu mieszkań w ramach społecznej agencji najmu (SAN). Celem tych działań jest zebranie opinii krakowian, które pozwolą ustalić kryteria potrzebne do zawarcia umowy z agencją. Dziś, 8 listopada, w sali Obrad przy Rynku Podgórskim 1 odbędzie się spotkanie, na którym będzie można przedstawić swoje propozycje. Uwagi można też składać telefonicznie lub pocztą.

Uzyskaj dotację, pożegnaj się z kotłem i… smogiem
Uzyskaj dotację, pożegnaj się z kotłem i… smogiem

Nawet 53 tysiące zł na wymianę starych, ponad 10-letnich urządzeń grzewczych na ogrzewanie niskoemisyjne i termomodernizację budynku można uzyskać w ramach programu „Stop smog”. 6 listopada ruszył drugi nabór wniosków o dotację na inwestycje, które będą realizowane w 2024 r. Nie czekaj, złóż wniosek, uzyskaj dofinansowanie i przyczyń się do poprawy powietrza w naszym mieście! Nabór potrwa do 15 grudnia.

Powstaje ścieżka rowerowa na fragmencie al. 29 Listopada
Powstaje ścieżka rowerowa na fragmencie al. 29 Listopada

W poniedziałek, 6 listopada, ruszyły prace związane z budową ścieżki rowerowej na al. 29 Listopada, od ul. Żelaznej do ul. Woronicza – strona wschodnia. Wraz z rozpoczęciem robót wprowadzono zmiany w organizacji ruchu.

„Radosna niepodległości” – Krakowska Lekcja Śpiewania
„Radosna niepodległości” – Krakowska Lekcja Śpiewania

„Radosna niepodległości” – to tytuł 86. Krakowskiej Lekcji Śpiewania, która odbędzie się w sobotę, 11 listopada na Rynku Głównym. Podczas koncertu z udziałem artystów Teatru Loch Camelot i śpiewającej publiczności, zabrzmią pieśni związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Początek o godz. 17.00.

KONKURS !
Teatr Capitol w Kinie Kijów – wygraj bilety!

Warszawski Teatr Capitol zaprezentuje „Komedię odlotową, czyli lumbago” już 19 listopada o godz. 15.00 na scenie Kina Kijów! Gwiazdorska obsada gwarantuje ponad 2 godziny dobrego dowcipu, humoru i śmiechu do łez! Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Improfest – wygraj bilety!

W dniach 10-12 listopada Klub Studio zaprasza na XI Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Scenicznej. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Muzeum Archeologicznego!

W Muzeum Archeologicznym w Krakowie prezentowana jest wystawa „Jaćwieskie Eldorado” przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Suwałkach we współpracy z Państwowym Muzeum Archeologicznym w Warszawie. Jaćwieskie cmentarzysko w Krukówku to najbogatsze i najcenniejsze wczesnośredniowieczne ciałopalane cmentarzysko jaćwieskie, jakie udało się dotąd odkryć. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Barakah!

12 listopada Teatr Barakah zaprasza na prapremierę spektaklu „Rosemary” w reż. Michała Nowickiego. Film „Dziecko Rosemary” Romana Polańskiego z końca lat 60. staje się dla artystek i artystów teatru zapalnikiem do zgłębienia mechanizmów manipulacji, wykorzystywanych w celu kontrolowania jednostek.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

W najbliższą niedzielę, 12 listopada o godz. 19.00 Teatr Groteska zaprasza na „Mistrza i Małgorzatę”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Zamku Królewskiego na Wawelu!

Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na zwiedzanie Skarbca na Wawelu!

KONKURS !
Patrick the Pan – wygraj bilety!

Patrick the Pan będzie gościem tegorocznego cyklu „Koncertowa jesień w Variete”. Muzyk znany ze współpracy z Dawidem Podsiadło wystąpi w Krakowskim Teatrze Variete 15 listopada o godz. 19.00. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Historia sławi czyny Tadeusza Kościuszki jako zdolnego dowódcy walczącego o wolność dwóch narodów. Jaki był naprawdę? Poza legendą, którą obrósł przez lata, czasem w kontrze do popularnych opinii i portretu stworzonego przez popkulturę.

KONKURS !
Wygraj książki Wydawnictwa Powergraph!

„Agla. Aurora” Radka Raka to trzaskająca przejmującym mrozem, pełna oryginalnych i wielowymiarowych postaci historia o wolności i rewolucji, o micie założycielskim i o przeobrażeniu się.

ZOBACZ TAKŻE:
Biegaj w Krakowie! Już niedługo zajęcia halowe Ruszyły zapisy do 21. edycji Cracovia Maraton
Rak nie patrzy w pesel Boska Komedia już od 8 grudnia!
6 tysięcy krakowskich haseł w jednej encyklopedii „Miasto idealne” – fotograficzna historia pierwszych lat Nowej Huty
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL