Magiczny Kraków NEWSLETTER
439 fb  yt
W sobotę otwarcie Trasy Łagiewnickiej
W sobotę otwarcie Trasy Łagiewnickiej

W sobotę, 27 sierpnia, pierwsi kierowcy będą mogli przejechać Trasą Łagiewnicką. Z kolei w poniedziałek, 29 sierpnia, uruchomiona zostanie linia tramwajowa, łącząca Kurdwanów z Łagiewnikami.

Warto pamiętać, że prawo obowiązuje wszystkich
Warto pamiętać, że prawo obowiązuje wszystkich

W Cichym Kąciku buduje się Krakowskie Centrum Muzyki. Na początku maja ruszyła budowa parkingu, budynek samego kompleksu muzycznego ma być gotowy w 2024 r. Na części terenu, na którym powstaje obiekt, nadal jednak działa, niezgodnie z prawem, ogródek piwny „Osada 2000”.

Rusza budowa ronda na ul. Fieldorfa-Nila: zmiany w organizacji ruchu
Rusza budowa ronda na ul. Fieldorfa-Nila: zmiany w organizacji ruchu

26 sierpnia rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Krowoderskich Zuchów i Fieldorfa-Nila. Spowoduje to zmiany w organizacji ruchu – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie.

Nowe tereny rekreacji w Łagiewnikach i Borku Fałęckim
Nowe tereny rekreacji w Łagiewnikach i Borku Fałęckim

W ramach realizacji Trasy Łagiewnickiej na terenie Łagiewnik i Borku Fałęckiego, między sanktuariami Bożego Miłosierdzia i Jana Pawła II oraz w rejonie ulicy Zbrojarzy, powstały nowe miejsca do aktywnego wypoczynku dla krakowian. Wszystko zgodnie z ustaleniami dokonanymi z mieszkańcami dzielnicy IX w trakcie przeprowadzonych konsultacji społecznych związanych z przygotowaniem do realizacji inwestycji.

Co Kraków zawdzięcza mieszkańcom pochodzącym z Włoch?
Co Kraków zawdzięcza mieszkańcom pochodzącym z Włoch?

Dlaczego Kraków nazywany był drugim Rzymem? Co przyciągało do naszego miasta włoskich przedsiębiorców i artystów na długo przed przybyciem do miasta królowej Bony? Co zawdzięczamy wspomnianej królowej czy Kallimachowi? Jakie dzieła czy „pamiątki” pozostawili artyści, tacy jak Gucci, Padovano czy Dolabella, a także przedsiębiorcy Provana czy Montelupi? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych ciekawostek związanych z wielowiekową obecnością Włochów w Krakowie można znaleźć w pierwszym z czterech filmów z cyklu „Gościnny Kraków”.

Zwiedzasz Kraków? Parkuj wygodnie i blisko centrum
Zwiedzasz Kraków? Parkuj wygodnie i blisko centrum

Mieszkańcom oraz turystom odwiedzającym Kraków miasto oferuje miejsca postojowe w obszarze płatnego parkowania. Są one ogólnodostępne, ale ze względu na historyczny charakter centrum, ich liczba jest ograniczona. Znakomitą alternatywą są tzw. parkingi kubaturowe.

Ruszyła kampania „Bezpiecznie jednośladem”
Ruszyła kampania „Bezpiecznie jednośladem”

18 sierpnia zainaugurowano kampanię „Bezpiecznie jednośladem”. Wspólne przedsięwzięcie Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Zarządu Transportu Publicznego i Akademii Sztuk Pięknych, dotyczy zasad poruszania się elektrycznych hulajnóg oraz rowerów w ruchu drogowym.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Replika

„Nowe czasy” Edyty Świętek to kontynuacja rodzinnej sagi „Spacer Aleją Róż” oraz niesamowita, sentymentalna podróż po Krakowie i Nowej Hucie! Autorka urodziła się i wychowała w najmłodszej dzielnicy Krakowa, więc bez problemu przenosi nas w realia tej dzielnicy. Dwutomową kontynuację sagi – „Przeminą smutne dni” i „Nie pora na łzy” można czytać nie znając pierwszych książek cyklu.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Mumerus!

Już w najbliższy poniedziałek, 29 sierpnia, o godz. 19.00, Teatr Mumerus zaprasza na spektakl „Manelle”. Pokaz odbędzie się na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Kina Pod Baranami!

W Kinie Pod Baranami dobiega końca 16. odsłona wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na jeden z pokazów!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Porównywanie się do innych przychodzi nam tak naturalnie jak zaczerpnięcie kolejnego oddechu. Czy można zapanować nad tak silnym nawykiem? Odpowiedź znajdziecie w wyjątkowym poradniku Mai Günther „Jesteś wystarczająca. Jak przestać się porównywać i być sobą”.

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

Już w najbliższy piątek, o godz. 18.00, Łaźnia Nowa zaprasza na spektakl „Kreszany/ КРЕШАНИ”. Pokaz odbędzie się z napisami w języku ukraińskim/ Нижче український текст. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Od czwartku nocne prace na ul. Armii Krajowej W ostatnią sobotę sierpnia trening wyjazdowy i ogólnorozwojowy dla dzieci i młodzieży
Kossakówka bierze udział w konkursie „Nasz Zabytek” Przetarg na pawilon w parku Lotników Polskich
Przyjdź na piknik sąsiedzki na plac Axentowicza Posłuchaj podkastu o klimacie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL