Magiczny Kraków NEWSLETTER
185 fb  yt
Od jutra zmiany na mapie remontów ulic. Będzie mniej utrudnień
Od jutra zmiany na mapie remontów ulic. Będzie mniej utrudnień

Przywrócenie od jutra przejazdu dla samochodów pod wiaduktem na ul. Kopernika, przesunięcie terminu zamknięcia wiaduktu na ul. Łokietka, poprawa oznakowania i wstrzymanie części drobniejszych remontów - to najważniejsze ustalenia po spotkaniu prezydenta Jacka Majchrowskiego z przedstawicielami Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, PKP PLK i firmy ZUE.

Inwestycja PKP: nowa organizacja ruchu na ulicy Grzegórzeckiej
Inwestycja PKP: nowa organizacja ruchu na ulicy Grzegórzeckiej

We wtorek, 3 października zmieniła się organizacja ruchu samochodowego na ul. Grzegórzeckiej. Ruch pojazdów pod remontowanym wiaduktem kolejowym odbywa się tylko jednym przejazdem. W stronę ronda Grzegórzeckiego dostępne są dwa pasy tak jak do tej pory, natomiast auta jadące w stronę ul. Dietla kierowane są na objazd przez ul. Starowiślną i Podgórską.

Komunikacja Miejska w Krakowie - poradnik dla studentów I roku
Komunikacja Miejska w Krakowie - poradnik dla studentów I roku

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował dla studentów pierwszego roku specjalny poradnik, w którym można znaleźć najważniejsze informacje o taryfie biletowej, zakupie biletu i funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Linia tramwajowa do Górki Narodowej z unijnym dofinansowaniem
Linia tramwajowa do Górki Narodowej z unijnym dofinansowaniem

Kraków otrzyma dofinansowanie budowy linii tramwajowej między Krowodrzą Górką a Górką Narodową wraz z budową dwupoziomowego skrzyżowania w ciągu ul. Opolskiej. Umowę w imieniu Gminy Miejskiej Kraków podpisał Andrzej Mikołajewski, dyrektor ZIKiT. Całkowita wartość tego projektu to blisko 379 milionów złotych. Unijne dofinansowanie wyniesie ponad 151 mln zł.

Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]
Weekendowy kulturalny rozkład jazdy [KONKURS]

Kulturalna jesień w pełni! W nadchodzący weekend czeka nas jedna z serii Krakowskich Nocy - tym razem Noc Poezji! Miłośnicy twórczości Tadeusza Różewicza czy Stanisława Wyspiańskiego niech szykują się na bezsenną sobotę. Poza tym Teatr Stary zaprasza na „Bitwę Warszawską 1920”, a Teatr Ludowy zdradzi „Wszystko o mężczyznach”. Nie zabraknie też koncertów - dla fanów rocka zagrają Strachy na Lachy i Kabanos, a dla tych bardziej spokojnych - Erith i George Dorn Screams. Kinomani też nie poczują się zawiedzeni - po prostu pełnia szczęścia!

Kraków.pl dodaj do ulubionych - zobacz nowy odcinek
Kraków.pl dodaj do ulubionych - zobacz nowy odcinek
Na co dzień dźwigają kulturę, dziś o niej rozmawiają
Na co dzień dźwigają kulturę, dziś o niej rozmawiają

W Centrum Kongresowym ICE Kraków trwa dwudniowa konferencja „Dźwigacze kultury”, zorganizowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia działalności. – Kultura to dziś bardzo szerokie spektrum zagadnień, ważnych nie tylko dla odbiorców, ale też dla instytucji, które nią zarządzają – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, otwierając wydarzenie. – To kwestie finansów, sponsoringu, bezpieczeństwa. Dlatego tak ważna jest wymiana doświadczeń. Tą konferencją chcemy uczcić jubileusz KBF-u, uważamy, że przyniesie to większy pożytek niż bankiet czy uroczysta kolacja.

Dzień z fitnessem w TAURON Arenie Kraków
Dzień z fitnessem w TAURON Arenie Kraków

Już w sobotę, 7 października w małej hali TAURON Areny Kraków odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe. W jednym czasie będzie ćwiczyć aż 200 osób.

Ekospalarnia zaprasza na dzień otwarty
Ekospalarnia zaprasza na dzień otwarty

Ruszyła elektroniczna rejestracja na zwiedzanie krakowskiej Ekospalarni! Wejściówki są także do odebrania w punkcie informacji miejskiej InfoKraków w Pawilonie Wyspiańskiego przy placu Wszystkich Świętych 2. Każdy, kto chciałby zobaczyć, jak wygląda praca Ekospalarni, dowiedzieć się więcej o procesie termicznego przekształcania odpadów, przez chwilę móc śledzić działania operatora ogromnego, kilkutonowego chwytaka czy też zajrzeć do głównej dyspozytorni, z której kieruje się pracą całego zakładu – będzie miał ku temu wyjątkową okazję już 14 października.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

„Bajki robotów” po raz pierwszy ukazały się w 1964 roku. Od tego czasu nieustannie bawią i zadziwiają swą oryginalnością. Teraz nowe pokolenia czytelników i słuchaczy mają okazję poznać tę jedną z najzabawniejszych książek Lema w fantastycznej interpretacji Borysa Szyca!

ZOBACZ TAKŻE:
Największy na świecie hackathon - HackYeah wkrótce w Krakowie Jak wykorzystać krakowski tartan? Weź udział w konkursie!
Unijne dofinansowanie modernizacji krakowskich torowisk Moskiewski balet wkrótce w Krakowie - oto kilka ciekawostek
Startuje cykl spotkań „Kraków literacki. Szkice do portretu miasta” Seniorzy, Puchar Prezydenta Krakowa w zasięgu wędki!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL