Magiczny Kraków NEWSLETTER
426 fb  yt
Zespół zadaniowy wypracuje korytarz społeczny nowej „zakopianki”
Zespół zadaniowy wypracuje korytarz społeczny nowej „zakopianki”

W piątek, 27 maja odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu, który wypracuje propozycję tzw. korytarza społecznego nowej trasy S7, możliwego do zaakceptowania przez krakowian. Wszystko po wstrzymaniu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad prac przygotowawczych realizacji nowej trasy S7 w ramach sześciu proponowanych przebiegów.

Kraków w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2024
Kraków w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2024

Kraków i siedem innych europejskich miast przeszło kwalifikacje formalne w konkursie o tytuł Zielonej Stolicy Europy 2024. Obecnie wnioski aplikacyjne są oceniane przez ekspertów wyznaczonych przez Komisję Europejską.

Jest plan na Nowe Miasto
Jest plan na Nowe Miasto

W najbliższy poniedziałek, 30 maja, zostaną zaprezentowane szczegóły projektu zagospodarowania dla obszaru „Nowe Miasto”. Jest to strategiczny projekt miejski, który planowany jest w rejonie Płaszowa i Rybitw, w południowo-wschodniej części Krakowa.

Miasto planuje budowę dojazdu do stacji w Opatkowicach
Miasto planuje budowę dojazdu do stacji w Opatkowicach

Długa na ok. 1600 m droga dojazdowa, ścieżki rowerowe, parking P+R oraz nowa pętla autobusowa. Miasto chce skomunikować osiedle Kliny z przystankiem Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Opatkowicach.

Nabór do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego
Nabór do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Jeśli chcesz mieć wpływ na politykę miasta w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi, weź udział w wyborach do Krakowskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Nabór kandydatów trwa do 31 maja.

W Płaszowie powstaje nowy klub kultury
W Płaszowie powstaje nowy klub kultury

Ruszyła budowa nowego klubu kultury w rejonie ulicy Gumniska w Płaszowie – informuje Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. W wykopie został już wyłożony podkład betonowy, a wkrótce ruszy budowa fundamentów budynku.

Dzień Otwarty Magistratu w smoczym ekoklimacie
Dzień Otwarty Magistratu w smoczym ekoklimacie

Moc atrakcji czeka na krakowian podczas 20. Dnia Otwartego Magistratu, który odbędzie się już w niedzielę, 5 czerwca i połączy dwa istotne dla naszego miasta tematy: obchody jubileuszu 50-lecia rzeźby Smoka Wawelskiego oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. A wszystko to w lekkim, ale edukacyjnym tonie, w myśl zasady: „nauka przez zabawę”.

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Powergraph!

Kolejna książka Radka Raka – laureata Nagrody Literackiej Nike, autora  brawurowej powieści „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Przed ostracyzmem, nienawiścią i wojną nie da się uciec, nawet jeśli wyjedzie się na drugi koniec świata. „Getto jest we mnie” Santiago H. Amigorena to opowieść o wewnętrznych ranach, poczuciu winy i osamotnieniu. Historia człowieka, którego przez wiele lat gnębiło pytanie: dlaczego to ja przetrwałem?

KONKURS !
Wygraj bilety do Łaźni Nowej!

„Pluton p-brane” już w najbliższą niedzielę, o godz. 17.00 w Łaźni Nowej. Weź udział w konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Barakah!

Teatr Barakah zaprasza na „Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” w najbliższą niedzielę, 29 maja, o godz. 19.00. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety na koncert Artura Rojka!

11 czerwca o godz. 19.00 w Klubie Kwadrat, w ramach drugiej części trasy koncertowej „Bez Końca”, odbędzie się koncert Artura Rojka. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Groteska!

Z okazji X Święta Rodziny Krakowskiej Teatr Groteska zaprasza najmłodszych w najbliższą sobotę, o godz. 16.00 na spektakl „Calineczka”. Z kolei o godz. 19.00 dorośli widzowie mogą zobaczyć „Balladynę”. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru KTO!

W najbliższy piątek, 27 lutego o godz. 19.00 Teatr KTO zaprasza na spektakl „Atrament dla leworęcznych. Komedia absurdalna” w reżyserii Krzysztofa Niedźwiedzkiego. Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

ZOBACZ TAKŻE:
Park-e-Bike również w weekendy Rodzina to drużyna! Zbliża się X Święto Rodziny Krakowskiej
Dzień Dziecka w nowohuckiej zajezdni MPK Sobota bez tramwajów na ulicy Grzegórzeckiej
Nie zwlekaj! Złóż deklarację o źródle ciepła Czy współczesne warzywa i owoce są bezwartościowe?
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL