Magiczny Kraków NEWSLETTER
419 fb  yt
Kraków bezpieczny i otwarty dla turystów
Kraków bezpieczny i otwarty dla turystów

Przeciwdziałanie skutkom pandemii oraz odbudowa ruchu turystycznego, również w kontekście toczącej się wojny w Ukrainie, to wyzwania, przed którymi stoi dziś Kraków. Prezydent miasta zapewnia, że nasze zaangażowanie w konflikt w Ukrainie polega tylko i wyłącznie na pomaganiu. Kraków jest nieustannie bezpiecznym i otwartym miastem dla wszystkich gości, z kraju i zza granicy. 

Jarmark wielkanocny powraca na krakowski Rynek Główny
Jarmark wielkanocny powraca na krakowski Rynek Główny

Barwny, przygotowany z dbałością o estetykę nawiązującą do krakowskich motywów, eksponujący regionalne produkty i nawiązujący do wielkanocnych tradycji oraz dziedzictwa kulturalnego miasta ‒ taki będzie jarmark wielkanocny, który po dwuletniej przerwie, w nowej odsłonie powraca na Rynek Główny. Na wydarzenie, które odbędzie się w dniach 7–18 kwietnia zapraszają: Krakowska Kongregacja Kupiecka wraz z realizatorem wydarzenia – firmą ARTIM Sp. z o.o., a także Miasto Kraków.

Noc Kin Studyjnych zainauguruje tegoroczny cykl Krakowskich Nocy
Noc Kin Studyjnych zainauguruje tegoroczny cykl Krakowskich Nocy

Przed nami pierwsza z cyklu Krakowskich Nocy - Noc Kin Studyjnych. Już w sobotę, 9 kwietnia, krakowskie kina studyjne zaproszą widzów na specjalnie przygotowane bezpłatne atrakcje filmowe oraz do udziału w Kinowej Grze Miejskiej. Nie zabraknie filmowych atrakcji dla krakowian w różnym wieku.

Powstanie nowa kryta pływania w Krakowie
Powstanie nowa kryta pływania w Krakowie

Przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 na osiedlu Bohaterów Września 13 powstanie nowoczesna kryta pływalnia. To kolejny sportowy obiekt, który zostanie wybudowany z myślą o dzieciach i młodzieży.

Gdzie nadal prowadzone są zbiórki darów dla Ukrainy?
Gdzie nadal prowadzone są zbiórki darów dla Ukrainy?

Chociaż miejska indywidualna zbiórka darów dla Ukrainy zakończyła się 28 marca, przypominamy gdzie nadal można przekazać i odebrać rzeczy.

Specjalny zespół zadba o realizację polityki muralowej miasta
Specjalny zespół zadba o realizację polityki muralowej miasta

Opiniowanie wniosków, gromadzenie i udostępnianie dokumentacji, prowadzenie analiz umożliwiających ocenę kondycji krakowskich murali, wprowadzanie zmian w polityce muralowej, a także koordynacja współpracy z jednostkami miasta zaangażowanymi w powstawanie murali – tak przedstawia się zakres działań krakowskiego zespołu zadaniowego ds. murali. Członkowie zespołu, w skład którego weszli przedstawiciele miasta oraz eksperci zewnętrzni, w poniedziałek, 4 kwietnia, odebrali powołania z rąk prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. 

Przed nami Wielkanoc pełna kultury
Przed nami Wielkanoc pełna kultury

Konkurs na emausowe drzewko, odpust Emaus, tradycyjne święto Rękawki, jarmark na Rynku Głównym, festiwal Misteria Paschalia i obydwie Pasje Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Capelli Cracoviensis – wszystkie te kulturalne przedsięwzięcia sprawiają, że Wielkanoc w Krakowie nabiera wyjątkowego charakteru. To znakomita propozycja zarówno dla mieszkańców, jak i wszystkich osób odwiedzjących nasze miasto w tym czasie w poszukiwaniu ciekawych doświadczeń kulturalnych i duchowych.

KONKURS !
Wygraj książkę Wydawnictwa Insignis!

„Stan krytyczny”, czyli niezwykła książka, w której autor, doktor Morgan, jest przewodnikiem po oddziale intensywnej terapii, jednym z najbardziej dynamicznych i działających pod największą presją miejsc w szpitalu. Autor opisuje najciekawsze przypadki, z jakimi się zetknął w swojej karierze, i opowiada o pacjentach, których sprowadził znad krawędzi śmierci z powrotem do życia.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Jak dobrze znamy samych siebie? Czy dajemy sobie dostatecznie dużo czasu na poznanie własnych pragnień i marzeń? Czy żyjemy tak jak chcemy, czy tak jak oczekują tego inni? Bohaterka Anny Szczypczyńskiej znalazła się w punkcie zwrotnym swojego życia. Czekają ją trudne chwile, ale będzie mieć również szansę by zajrzeć w głąb siebie, zaakceptować swoją intymność i zmierzyć się z traumami. W „Kilku upalnych nocach” poznacie jej drogę do samoakceptacji.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Mumerus!

10 kwietnia o godz. 20.00 Teatr Mumerus zaprasza na spektakl „Posiew Boga wojny”. Weźcie udział w konkursie i wygrajcie bilety na to wydarzenie!

ZOBACZ TAKŻE:
Wkrótce rusza nabór o dofinansowanie w ramach programu „Stop smog” W sobotę punkt rejestracji uchodźców czynny krócej / Пункт реєстрації на TAURON Arena – графік роботи в суботу
Zamknięcie przejazdu pomiędzy ul. Bulwarową a Klasztorną Weekendowe wzmocnienia komunikacji miejskiej przed świętami
Ulica Krupnicza już za chwilę się zazieleni 5 najczęściej popełnianych błędów przy ograniczaniu/eliminowaniu mięsa z diety
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL