Magiczny Kraków NEWSLETTER
206 fb  yt
Budżet Obywatelski Miasta Krakowa 2018 - start!
Budżet Obywatelski Miasta Krakowa 2018 - start!

1 marca rozpoczyna się przyjmowanie wniosków w ramach 5. edycji budżetu obywatelskiego. Przez cały miesiąc mieszkańcy będą konsultować, pisać i składać propozycje zadań, które po weryfikacji trafią pod głosowanie. Krakowianie mają do rozdysponowania ponad 12 mln zł. – Zrealizowane do tej pory projekty są już oznakowane, dzięki czemu mieszkańcy mogą zobaczyć, jak zmienia się przestrzeń wokół nas. W tym roku przesunęliśmy więcej środków na projekty dzielnicowe, bo to one są najbliżej mieszkańców – mówił podczas konferencji prasowej Andrzej Kulig, zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej, kultury i promocji miasta. Krakowskiemu budżetowi obywatelskiemu towarzyszy różnorodna kampania informacyjna. Jedną z tegorocznych nowości będzie „Gazeta Obywatelska”.

Kraków dla Wszystkich - z myślą o specjalnych potrzebach
Kraków dla Wszystkich - z myślą o specjalnych potrzebach

Ruszył nowy profil na Facebooku Kraków dla Wszystkich. To miejsce agregujące informacje na temat oferty kulturalnej miasta, przygotowanej z myślą o osobach mających specjalne potrzeby. Codziennie aktualizowane treści przedstawiają wartościowe wydarzenia i inicjatywy, które są programowe zgodnie zasadami projektowania uniwersalnego oraz ogólnej, szerokiej dostępności. Wydawcą serwisu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Od piątku bez utrudnień pod wiaduktem na ul. Armii Krajowej
Od piątku bez utrudnień pod wiaduktem na ul. Armii Krajowej

Kończy się pierwsza faza modernizacji trasy E30 Kraków – Katowice, na odcinku pomiędzy Krakowem Głównym a Mydlnikami. Obejmuje on m.in. modernizację i budowę pięciu wiaduktów kolejowych. Tempo robót i zakres prac pozwalają na szersze otwarcie ruchu drogowego pod jednym z nich – na ul. Armii Krajowej. W piątek, 2 marca, ok. 13.00 kierowcy pojadą tą ulicą dwoma pasami w każdą stronę.

Zgłoś swojego kandydata do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2017
Zgłoś swojego kandydata do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2017

Znasz osobę, organizację, instytucję, firmę, bezinteresownie niosącą pomoc potrzebującym mieszkańcom Krakowa? Urząd Miasta Krakowa zaprasza do zgłaszania kandydatur do tytułu Filantrop Krakowa A.D. 2017. Tym prestiżowym tytułem pragniemy uhonorować tych, którzy niosą bezinteresowną pomoc najbardziej potrzebującym. Kandydatów mogą zgłaszać wszyscy, którzy uznają, że ich przedstawiciel zasługuje na tak zaszczytny tytuł. Laureatów wyłoni Bractwo Filantropii, powołane przez Prezydenta Miasta Krakowa. Na zgłoszenia czekamy do 31 marca.

Złóż reklamację przez internet!
Złóż reklamację przez internet!

Już od 23 marca pasażerowie będą mogli złożyć reklamacje i skargi dotyczące wezwań do zapłaty za pośrednictwem internetu. Umożliwią to nowe przepisy, które niebawem wejdą w życie. Kraków, jako jedno z pierwszych miast w Polsce, jest już przygotowany do składania reklamacji w takiej formie. Został utworzony dedykowany adres e-mail: reklamacje.krakow@zwrenoma.pl.

Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]
Kulturalny rozkład jazdy na weekend! [KONKURS]

Ten weekend będzie stał pod znakiem Oscarów! Najbardziej znane nagrody filmowe zostaną rozdane już z niedzieli na poniedziałek, zatem czekają nas i transmisje na żywo i oglądanie nominowanych filmów. Nie zapominamy również o koncertach międzynarodowych gwiazd w Klubie Studio i TAURON Arenie, a także o nowej wystawie Muzeum Narodowego poświęconej polskiemu komiksowi. Gotowi? Zaczynamy kulturalny weekend!

Anna Branny na Scenie Monodramu KFK [KONKURS]
Anna Branny na Scenie Monodramu KFK [KONKURS]

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na kolejne, wyjątkowe spotkanie w ramach cyklu Scena Monodramu KFK. Tym razem w sobotę, 3 marca, scena KFK gościć będzie Annę Branny z jej ujmującym recitalem „Zawsze w podróży..”.

Najnowszy numer dwutygodnika Kraków.pl już jest - przeczytaj!
Najnowszy numer dwutygodnika Kraków.pl już jest - przeczytaj!

Po skończeniu gimnazjum młody człowiek bije się z myślami: co dalej? Może zdać się na panującą modę, opinie znajomych, a nawet rzucić monetą. Jeśli jednak zamierza podjąć w pełni odpowiedzialną decyzję, to powinien zainteresować się czwartym Krakowskim Tygodniem Zawodowców, który w tym roku odbędzie się w dniach 5-9 marca. Zapraszamy do lektury artykułów poświęconych szkolnictwu zawodowemu w Krakowie w najnowszym dwutygodniku miejskim KRAKÓW.PL!

Wystawa „Piękna Niepodległa” od 9 marca w Muzeum Armii Krajowej
Wystawa „Piękna Niepodległa” od 9 marca w Muzeum Armii Krajowej

Zdjęcia, pamiątki po bohaterkach walk o niepodległość oraz przedmioty codziennego użytku, z których korzystały kobiety w tym okresie, będzie można oglądać od 9 marca na wystawie „Piękna Niepodległa” w Muzeum Armii Krajowej.  Zwiedzający będą mieli okazję zajrzeć do garderoby elegantki-konspiratorki, usiąść przy toaletce czy zajrzeć za parawan szpitala polowego. Zwiedzaniu towarzyszyć będzie klimatyczna muzyka z pierwszej poł. XX w.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Na tę chwilę dziesiątki tysięcy polskich czytelników czekało od lat. Po pięciu znakomicie przyjętych częściach autobiograficznej powieści Karla Ovego Knausgårda nadszedł czas na ostatnią odsłonę dzieła, o którym mówił cały literacki świat. Ale spokojnie, przed nami jeszcze ponad tysiąc stron do przeczytania… Przedstawiamy ostatnią część światowego fenomenu czytelniczego, czyli „Moja walka 6", czyli opowieść o cenie sukcesu i portret młodego Hitlera.

ZOBACZ TAKŻE:
„Teraz komiks!” - nowa wystawa w Muzeum Narodowym Memoriał Huberta Jerzego Wagnera zostaje w Krakowie!
Paulina Przybysz, Hańba! i Stefan Wesołowski na gali nagrody GaMa Królowe skrzypiec i fortepianu w Filharmonii Krakowskiej
W Krakowie czas na zawodowców - sprawdź program! Targi Vintage i Retro w Pauza in Garden
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL