Magiczny Kraków NEWSLETTER
480 fb  yt
Dodatkowe spotkanie z mieszkańcami w sprawie tramwaju do Mistrzejowic
Dodatkowe spotkanie z mieszkańcami w sprawie tramwaju do Mistrzejowic

Ze względu na problemy techniczne, jakie miały miejsce w tracie wtorkowego spotkania – dla rejonu ul. Meissnera, po stronie numerów parzystych (2-48) – zostanie ono powtórzone, w poniedziałek, 19 czerwca. o godz. 17.00.

Sprawdź wyniki weryfikacji wniosków złożonych do budżetu obywatelskiego
Sprawdź wyniki weryfikacji wniosków złożonych do budżetu obywatelskiego

696 projektów spośród 1142 propozycji zadań złożonych w ramach X edycji budżetu obywatelskiego zostało pozytywnie zweryfikowanych. 272 projekty zostały odrzucone, do 121 nie dostarczono list poparcia, natomiast 53 wnioski zostały połączone z innymi zadaniami lub wycofane przez autorów.

Nie zapomnij przedłużyć ważności Karty Krakowskiej
Nie zapomnij przedłużyć ważności Karty Krakowskiej

Pięć lat temu miasto uruchomiło Kartę Krakowską – program lojalnościowy, który umożliwia mieszkańcom korzystanie z ulg i zniżek. Benefity dotyczą biletów na przejazdy komunikacją miejską, wstępów do miejskich instytucji oraz usług oferowanych przez partnerów programu. Osoby niezameldowane w Krakowie, ale korzystające z programu na podstawie rozliczenia PIT, muszą pamiętać, by po upływie roku przedłużyć status karty.
 

Biletem kolejowym po aglomeracji krakowskiej
Biletem kolejowym po aglomeracji krakowskiej

Miasto przygotowało projekt uchwały dotyczącej rozszerzenia oferty honorowania biletów kolejowych obowiązujących na terenie aglomeracji krakowskiej. Przyjęcie tej uchwały pozwoli wyeliminować konieczność posiadania oddzielnych biletów dla różnych środków transportu publicznego tzw. biletów krótkookresowych. Nie oznacza to również podwyżki biletów.

Noc Teatrów już w najbliższy weekend!
Noc Teatrów już w najbliższy weekend!

Od dziś, 14 czerwca, można odbierać wejściówki na tegoroczną 16. Noc Teatrów. Kraków stanie się wielką teatralną sceną już w najbliższą sobotę, 17 czerwca. Widzowie będą mieli możliwość obejrzenia 66 spektakli, w tym 8 przedstawień plenerowych, w realizację których zostało zaangażowanych 10 teatrów instytucjonalnych oraz kilkadziesiąt teatrów i grup nieinstytucjonalnych.

Przed nami tradycyjny pochód Lajkonika
Przed nami tradycyjny pochód Lajkonika

Pochód Lajkonika to jedna z najstarszych i najpiękniejszych tradycji Krakowa, która od kilku wieków przyciąga tłumy widzów. 15 czerwca o godz. 12.15 lajkonikowy orszak wyruszy przy dźwięku krakowskich melodii w wykonaniu kapeli Mlaskoty w trasę od lat niezmienioną: od ulicy Senatorskiej do Rynku Głównego. Tam, o godzinie 20.00 na scenie pod Wieżą Ratuszową będzie mieć miejsce finałowy taniec Lajkonika i odebranie „haraczu” z rąk prezydenta miasta.

Chodź na piknik do parku Decjusza
Chodź na piknik do parku Decjusza

W formie i dobrym klimacie! Tak zapowiada się najbliższa sobota w parku Decjusza. Będzie joga, teatr, warsztaty ekologiczne oraz gry i konkursy wokół tematu dialogu społecznego. Chodź na miejski piknik i wypocznij w otoczeniu zieleni pełnej atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych. Spotykamy się o godz. 11.00.

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa Insignis!

„Pegasus” Laurenta Richarda i Sandrine Rigaud to mistrzowsko napisana opowieść o działaniu i wykorzystywaniu systemu Pegasus na całym świecie. To skrupulatny i mrożący krew w żyłach zapis śledztwa prowadzonego przez dwójkę nagradzanych dziennikarzy, którzy już wcześniej podejmowali trudne i ważne społecznie tematy. „Pegasus” to pasjonująca historia o tym, jak pewien spektakularny wyciek danych ujawnił zdumiewającą skalę inwigilacji i zatrważające metody, jakimi rządy na całym świecie – zarówno te autorytarne, jak i liberalne – podkopują kluczowe filary demokracji: prywatność, wolność prasy i wolność słowa.

KONKURS !
Wygraj bilety do Teatru Variete!

Grupa AD HOC powraca na scenę Teatru Variete w nowej odsłonie, z cyklem w pełni improwizowanych spektakli komediowych. „Variete’s Impro Show” to historie tworzone na oczach publiczności, piosenki które powstają „tu i teraz”. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Jan III Sobieski, wojownik z krwi i kości, genialny dowódca, obrońca chrześcijańskiej Polski i Europy. Czarujący amant na zabój zakochany w Marii Kazimierze. Czy na romantycznym obrazie polskiego króla można znaleźć jakieś rysy? Sławomir Leśniewski, autor popularnych książek historycznych, przedstawia Jana Sobieskiego z innej perspektywy, przypominając czytelnikom, że każdy bohater ma także ludzkie oblicze.

ZOBACZ TAKŻE:
Igrzyska europejskie – zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej Balice I – projekt planu ponownie omawiany
Ryanair zbuduje centrum symulatorowo-treningowe w Krakowie Spacer i wspólne sprzątanie terenu przyszłego parku
Biegaj w Krakowie! Trening przy Błoniach W lipcu rozpocznie się remont mostu Dębnickiego
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL