Magiczny Kraków NEWSLETTER
471 fb  yt
 Park Bednarskiego otworzy się 27 kwietnia
Park Bednarskiego otworzy się 27 kwietnia

Postępy prac rewitalizacyjnych w parku Bednarskiego widać gołym okiem, ale na razie możemy je obserwować tylko z daleka. Oficjalne otwarcie parku zaplanowano na czwartek, 27 kwietnia. Należy pamiętać, że do tego czasu jest to teren budowy, o czym informują tablice i ogrodzenie. Urządzanie tam wycieczek to nie tylko łamanie prawa, ale też narażanie się na niebezpieczeństwo – przypomina Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Fundusze europejskie na rozwój transportu miejskiego w Krakowie
Fundusze europejskie na rozwój transportu miejskiego w Krakowie

O dodatkowe 44,8 mln zł zwiększone zostanie dofinansowanie inwestycji na transport miejski dla Metropolii Krakowskiej. Pieniądze będą przeznaczone na zwiększenie dofinansowania Unii Europejskiej dla dotychczas realizowanych projektów. Inwestycje poprawią mobilność mieszkańców i turystów odwiedzających stolicę Małopolski oraz polepszą warunki środowiskowe w metropolii. Dodatkowe fundusze będą przekazane dzięki decyzji Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

Znamy rekomendacje po Krakowskim Panelu Transportowym
Znamy rekomendacje po Krakowskim Panelu Transportowym

Blisko 80 rekomendacji udało się wypracować panelistom podczas Krakowskiego Panelu Transportowego. Po kilku dniach zbierania informacji na temat transportu oraz dyskutowania o potencjalnych rozwiązaniach, uczestnicy panelu zagłosowali na wybrane propozycje, uznając je za najważniejsze dla zrównoważonego transportu w Krakowie.

Od 11 kwietnia zmiana godzin obsługi mieszkańców w magistracie
Od 11 kwietnia zmiana godzin obsługi mieszkańców w magistracie

Od wtorku, 11 kwietnia, Urząd Miasta Krakowa przywraca popołudniową obsługę mieszkańców. Magistrat będzie przyjmował mieszkańców w godzinach od 7.40 do 18.00. Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych będą otwarte od poniedziałku do soboty w godz. 10.00–18.00.

Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym
Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym

Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym, jeden z największych wiosennych kiermaszy odbywających się w Krakowie, już jest otwarty. Wydarzenie potrwa do 10 kwietnia. Organizatorem jest Krakowska Kongregacja Kupiecka.

Sprawdź stan swojego roweru
Sprawdź stan swojego roweru

Od 1 kwietnia Urząd Miasta Krakowa po raz kolejny zaprasza do korzystania z darmowych miejskich kontroli stanu roweru. Organizowane są one z myślą o bezpieczeństwie krakowskich rowerzystów, którzy nie zawsze podróżują sprawnymi jednośladami.

Miniautobusy pojawią się na nowych trasach
Miniautobusy pojawią się na nowych trasach

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie ogłosił przetarg na nowego operatora w komunikacji miejskiej. W ramach linii przekazanych do obsługi nowemu operatorowi, planowane jest uruchomienie nowej linii autobusowej, która obsłuży osiedle Żabiniec, dotychczas pozbawionego transportu miejskiego.

KONKURS !
Cyrk szczęśliwych zwierząt w Krakowie – wygraj bilety!

13 kwietnia o godz. 18.00 do Kina Kijów zawita cyrk Bambolino, czyli jedyny na świecie cyrk szczęśliwych zwierząt. Dlaczego szczęśliwych? Ponieważ w przedstawieniu nie występują prawdziwe zwierzęta, tylko aktorzy za nie przebrani. Weź udział w naszym konkursie i wygraj bilety na to wydarzenie!

KONKURS !
Wygraj lot Balonem Widokowym!

Zobacz Kraków z całkiem innej perspektywy! Lot balonem to unikalne i ekscytujące doświadczenie! Weź udział w konkursie i wygraj bilety!

KONKURS !
Wygraj książki wydawnictwa HarperCollins!

„Królewska guwernantka” Wendy Holden to pasjonująca historia baśniowego wzlotu i bolesnego upadku Marion Crawford, guwernantki królowej Elżbiety II. Oparta na faktach historycznych powieść o kobiecie, która przyszła znikąd i... wychowała królową.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Aby zrozumieć obecny konflikt na Ukrainie, trzeba poznać jej historię. Zaczynając od wczesnych wieków Rusi Kijowskiej, kończąc na współczesnym państwie. Anna Reid z dziennikarskim zacięciem spisała zawiłe dzieje Ukrainy, rozdartego kraju, który dla wielu ciągle pozostaje tajemnicą.

ZOBACZ TAKŻE:
Wielka ryba wróciła na Planty Nowackiego Budowa S7: od piątku zmiany na ul. Łowińskiego
Wielkanoc w komunikacji miejskiej. Tak pojadą autobusy i tramwaje Legendy, magia i tajemnice średniowiecznego miasta na Google Arts & Culture
Pokazaliśmy, że WOŚP może liczyć na Kraków Rozpoczął się 20. Festiwal Misteria Paschalia
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL