Magiczny Kraków NEWSLETTER
255 fb  yt
Zmiany w taryfie biletowej Komunikacji Miejskiej w Krakowie
Zmiany w taryfie biletowej Komunikacji Miejskiej w Krakowie

W przyszłym tygodniu radni zapoznają się z projektem zmian w taryfie biletowej, który został opracowany przez Zarząd Transportu Publicznego. Wśród propozycji jest m.in. obniżenie ceny biletu sieciowego dla posiadaczy Karty Krakowskiej z 72 zł do 69 zł, podwyżka ceny biletu jednorazowego o 20 groszy czy zamiana biletu 20-minutowego na 15-minutowy w cenie 3 zł. Głównym celem jest zachęcenie jak największej grupy mieszkańców do regularnego korzystania z transportu zbiorowego.

Komunikacja miejska – od soboty utrudnienia na ul. Piłsudskiego
Komunikacja miejska – od soboty utrudnienia na ul. Piłsudskiego

Od soboty, 9 lutego, do piątku, 15 lutego, prowadzone będą prace naprawcze studni kanalizacyjnych na ul. Piłsudskiego. Jak informuje Zarząd Transportu Publicznego, w tym czasie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na odcinku od przystanku „Uniwersytet Jagielloński” do pętli „Cichy Kącik”. Natomiast ruch autobusów ulicą Piłsudskiego będzie możliwy tylko w kierunku Alei Trzech Wieszczów.

Prace na ul. Królewskiej trwają pomimo zimy
Prace na ul. Królewskiej trwają pomimo zimy

Od 15 grudnia do 15 marca trwa przerwa zimowa w prowadzeniu dużych Inwestycji drogowych. Jak jednak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, nie dotyczy to modernizacji ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Tam wykonawca robót realizuje prace, które są możliwe w obecnych warunkach atmosferycznych.

Park Zakrzówek - oto harmonogram prac
Park Zakrzówek - oto harmonogram prac

Kąpieliska, przestrzenie wspinaczkowe, trasy rowerowe, ścieżka zdrowia, miejsca piknikowe oraz wybieg dla psów – takie elementy zagospodarowania przestrzeni znalazły się w ostatecznej wersji projektu koncepcyjnego zagospodarowania parku Zakrzówek. Na terenie całego obszaru przewidzianego pod realizację prowadzone są obecnie prace przygotowawcze. Równocześnie powstał harmonogram prac związanych z realizacją tej inwestycji.

Posłuchaj ptaków na muzycznej polanie na Sikorniku
Posłuchaj ptaków na muzycznej polanie na Sikorniku

Zarząd Zieleni Miejskiej na polanie na Sikorniku zamontował specjalne kapsuły, które umożliwią krakowianom niecodzienny rodzaj wypoczynku wśród śpiewu ptaków, szelestu liści i drzew.

Kulturalne propozycje na weekend! [KONKURS]
Kulturalne propozycje na weekend! [KONKURS]

Ten weekend w Krakowie będzie stał pod znakiem świetnych koncertów! Nosowska, Steven Wilson, Kazik Staszewski… A to dopiero początek listy muzycznych wydarzeń wartych uwagi. Poza tym nie zapominamy też o ciekawych spektaklach, które rządzą na krakowskich scenach, a także kulinarnych inspiracjach w kinie. Pamiętajcie też, że od piątku możecie oglądać wystawę World Press Photo! Nasze kulturalne polecenia na weekend znajdziecie poniżej.

70 ulic na 70-lecie Nowej Huty – weź udział w akcji!
70 ulic na 70-lecie Nowej Huty – weź udział w akcji!

24 lutego Nowa Huta będzie obchodzić swoje 70. urodziny. Z tej okazji w ciągu całego roku odbywać się będą różne wydarzenia kulturalne. Zarząd Dróg Miasta Krakowa proponuje, aby pozostawić trwały ślad po tym jubileuszu i przedstawia program modernizacji 70 ulic w tej części miasta. Od 1 lutego mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje za pośrednictwem strony internetowej razemwdialogu.pl.

Przed Muzeum Narodowym staną monumentalne rzeźby
Przed Muzeum Narodowym staną monumentalne rzeźby

W środę, 6 lutego, przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie rozpoczęła się operacja ustawiania kilkutonowych, monumentalnych rzeźb Henry’ego Moore’a. Wystawa prac tego artysty, pt. „Moc natury. Henry Moore w Polsce”, zostanie otwarta dla zwiedzających w MNK 21 lutego o godz. 18.00.

Drugie Życie Książki wraca na czytelniczą mapę miasta
Drugie Życie Książki wraca na czytelniczą mapę miasta

Drugie Życie Książki, akcja wielkiej bezpłatnej wymiany książek, w tym roku świętuje swoje ósme urodziny! W 2018 roku, podczas czternastu edycji aż 1500 osób wymieniło się imponującą liczbą ponad 10 000 książek, a regały bookcrossingowe pojawiły się w kolejnych miejscach.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Na szczęście nigdy nie jest za późno! „Nasze dusze nocą" autorstwa Kent Haruf to wzruszająca opowieść o dojrzałej miłości i nadziei zekranizowana przez Netflix. Lektura w sam raz na zbliżające się Walentynki - spróbujcie ją wygrać dla swojej drugiej połówki!

ZOBACZ TAKŻE:
Krakowscy przewodnicy mieszkańcom – bezpłatne wycieczki Już w niedzielę Krakowski Bieg Walentynkowy
Chodź na randkę do muzeum! Poznaj tajemnicę nowohuckich schronów
Konkurs literacki w Nowohuckim Centrum Kultury Wernisaż wystawy Małgorzaty Rynarzewskiej
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL