Magiczny Kraków NEWSLETTER
285 fb  yt
W Krakowie obowiązuje zakaz palenia węglem i drewnem
W Krakowie obowiązuje zakaz palenia węglem i drewnem

1 września na terenie Krakowa wszedł w życie całkowity zakaz palenia węglem i drewnem. Co nowe przepisy oznaczają w praktyce? Oto informator dla mieszkańców, restauratorów, obsługujących punkty gastronomiczne oraz osób prowadzących działalność wytwórczą w rolnictwie.

Trwają wzmożone kontrole palenisk
Trwają wzmożone kontrole palenisk

Od 1 września nie można w Krakowie palić węglem ani drewnem. Od kilku dni trwają kontrole funkcjonariuszy straży miejskiej, którzy codziennie otrzymują zgłoszenia telefoniczne pod numerem alarmowym 986 lub za pomocą aplikacji Powietrze Kraków.

Przydatne informacje dla pierwszaków i ich rodziców
Przydatne informacje dla pierwszaków i ich rodziców

Nauka w krakowskiej szkole podstawowej to powód do dumy! Najbliższych kilka lat będzie czasem nowych wyzwań, poznawania nowych przyjaciół, ale też nauki i twórczej zabawy.

Od 22 września zmiany w Strefie Płatnego Parkowania
Od 22 września zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

Już od niedzieli, 22 września zmienią się zasady Strefy Płatnego Parkowania. Do SPP zostaną włączone nowe obszary – os. Podwawelskie i Zabłocie. Ponadto za parkowanie trzeba będzie płacić także w soboty.

Pierwsze sklepy ze znakiem „Odpowiedzialny sprzedawca”
Pierwsze sklepy ze znakiem „Odpowiedzialny sprzedawca”

W poniedziałek, 2 września, pierwsi przedsiębiorcy uczestniczący w programie „Krakowskie porozumienie – dobre praktyki w zakresie odpowiedzialnej sprzedaży” zostali oznaczeni tytułem „Odpowiedzialny sprzedawca”. W uroczystości wiązł udział zastępca prezydenta Krakowa Bogusław Kośmider oraz przedstawiciele wybranych sklepów prowadzących sprzedaż alkoholu.

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

Myślicie, że koniec wakacji oznacza kulturalną suszę? Nic z tych rzeczy! Nie dość, że plenerowe seanse filmowe jeszcze we wrześniu znajdziecie, to polecimy Wam też ciekawe wystawy, m.in. w temacie dawnego Hotelu Cracovia. Będzie to też weekend pod znakiem wystawy “Wajda” - będziecie mogli wziąć udział w filmowym quizie, maratonie filmów Wajdy, a także nocnym zwiedzaniu! Jak zwykle zapraszamy na nasz kulturalny rozkład jazdy!

Zapraszamy na Podgórską Jesień Kulturalną 2019
Zapraszamy na Podgórską Jesień Kulturalną 2019

Solidna porcja dobrej muzyki na żywo – w wykonaniu Jacka Wójcickiego, zespołów Fresh Back, Hot Swing i Old Metropolitan Band. Do tego piknik sąsiedzki, gra terenowa dla szkół, warsztaty literackie dla dzieci i potańcówka przy żarówkach. A wszystko to przeplatane atrakcjami w stylu PRL i zabawnymi nawiązaniami do minionej epoki! Zapraszamy na Podgórską Jesień Kulturalną 2019, która odbędzie się w dniach 19-22 września. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Tak bedzie się nazywał wypiek, który podarujemy Edynburgowi
Tak bedzie się nazywał wypiek, który podarujemy Edynburgowi

W sobotę, 21 września, na organizowanym w Edynburgu wydarzeniu promocyjnym #KrakowExperience częstować będziemy… krakowiakami. To właśnie nazwa CRACOVIAN najbardziej przypadła do gustu kapitule konkursowej. Pomysłodawczynią jest Gabriela Bukowska, której serdecznie gratulujemy.

Bądź jak krakowscy uczniowie... bądź eko! [KONKURS]
Bądź jak krakowscy uczniowie... bądź eko! [KONKURS]

Nowy rok szkolny w Krakowie rozpoczęło właśnie ponad 135 tys. uczniów! To wyjątkowy dzień zwłaszcza dla pierwszaków, do których w tym roku po raz pierwszy trafiła ekologiczna wyprawka szkolna przygotowana przez Miasto Kraków. Dzięki niej uczniowie będą mogli nie tylko żyć w sposób bardziej przyjazny naszej planecie, ale też samodzielnie zmieniać świat na lepsze! 

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Bob Honey robi swoje" to książka aktora Seana Penna, zdobywcy dwóch Oscarów dla najlepszego aktora pierwszoplanowego za role w "Rzece tajemnic" i "Obywatelu Milku". Książka pierwotnie ukazała się jako audiobook, czytany przez samego autora występującego pod pseudonimem Pappy Pariah, i odniosła spektakularny sukces. Sprawdźcie sami, o co tyle hałasu!

ZOBACZ TAKŻE:
Warsztaty koronki klockowej w Celestacie 25 lat Sinfonietty Cracovii
Zapisz się na edukacyjną wycieczkę rowerową po Krakowie Wystawa o Annie Szałapak w Krakowskim Forum Kultury
„Brzydkie kaczątko” – spektakl baletowy dla dzieci „Od 100 lat na olimpijskim szlaku”
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL