Magiczny Kraków NEWSLETTER
311 fb  yt
Miasto przygotowane na koronawirusa
Miasto przygotowane na koronawirusa

W Centrum Zarządzania Kryzysowego 27 lutego odbyło się posiedzenie zespołu na temat przygotowania Krakowa na ewentualne wystąpienie przypadków koronawirusa. W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele magistratu, policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, MPK SA w Krakowie, Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Infolinia w sprawie koronawirusa
Infolinia w sprawie koronawirusa

800 190 590 – to numer bezpłatnej Telefonicznej Informacji Pacjenta, która przez całą dobę udziela informacji o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Uczniowie zawodowcy – to tydzień dla Was!
Uczniowie zawodowcy – to tydzień dla Was!

Trwa VI Krakowski Tydzień Zawodowców – do piątku, 6 marca samorządowe szkoły techniczne i branżowe prezentują uczniom szkół podstawowych swoją ofertę edukacyjną. Wszystko po to, aby pomóc ósmoklasistom w wyborze dalszego kierunku kształcenia. Zwiedzanie pracowni i laboratoriów, prezentacje zawodów, konkursy i turnieje, spotkania z nauczycielami i doradcami zawodowymi – to tylko część wydarzeń przewidzianych w harmonogramie tygodnia.

Automat biletowy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
Automat biletowy w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

Czytelnicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej 1 mogą kupić bilet komunikacji miejskiej podczas pożyczania i oddawania książek lub korzystania z czytelni.

Kulturalny przewodnik weekendowy! [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy! [KONKURS]

W ten marcowy weekend będziemy mogli świętować Dzień Kobiet! A jaki jest lepszy sposób na spędzenie miło tego święta, jak nie dobry koncert, film czy spektakl? Zapraszamy na do Klubu Studio i Alchemii, do Kina pod Baranami, a także na spacer śladami słynnych krakowianek!

Pomóż roztańczyć Kraków w Noc Tańca 2020
Pomóż roztańczyć Kraków w Noc Tańca 2020

6 czerwca odbędzie się trzecia edycja krakowskiej Nocy Tańca. Mały Rynek, Rynek Podgórski, Dworek Białoprądnicki, Nowohuckie Centrum Kultury – między innymi te miejsca zamienią się w plenerowe sceny, na których zostanie zaprezentowane taneczne bogactwo Krakowa. Chcesz zaproponować taneczną inicjatywę? – zgłoś pomysł do programu Nocy Tańca 2020. Propozycje zbierane są do 20 marca.

Złote czasy muzyki serialowej
Złote czasy muzyki serialowej

Piosenki z „Wiedźmina”, „Watahy”, muzyczne aranżacje z seriali „Stranger Things” i „Czarnobyl”, a do tego suity z „The Crown” i „Młodego Papieża”. To tylko część programu koncertu TV Series Gala, który już 30 maja odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej. Dlaczego zdecydowaliśmy się na muzykę serialową? Bo wszyscy ją kochamy. Specjalnie dla FMF o jej fenomenie pisze Katarzyna Czajka-Kominiarczuk, czyli Zwierz Popkulturalny.

Musical „Metro” już wkrótce w TAURON Arenie [KONKURS]
Musical „Metro” już wkrótce w TAURON Arenie [KONKURS]

Musical „Metro” to opowieść o młodych ludziach, którzy poszukują swojego miejsca na ziemi, o ich pragnieniach, marzeniach, ale też i rozczarowaniach. Jednak – przede wszystkim – to opowieść o romantycznej miłości, miłości którą można przeżyć wraz z bohaterami musicalu. Najbliższa okazja, żeby zobaczyć ten wyjątkowy musical na żywo w Krakowie już 16 maja w TAURON Arenie Kraków! Jeśli szukacie prezentu na Dzień Kobiet, to z pewnością coś dla Was!

Już za kilka dni 14. edycja „semKRK”!  [KONKURS]
Już za kilka dni 14. edycja „semKRK”! [KONKURS]

Na to wydarzenie z niecierpliwością czekają wszyscy pasjonaci marketingu internetowego. W najbliższy piątek, 6 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” odbędzie się 14. odsłona spotkań branżowych „semKRK”. Tym razem na scenie wystąpi siedmiu ekspertów, którzy podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami i przedstawią w swych prezentacjach najaktualniejsze zagadnienia z zakresu SEM i SEO.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Bibliotekarka z Auschwitz" to oparta na historii więźniarki obozu Auschwitz-Birkenau, Dity Kraus, opowieść o nastolatce, która ryzykowała życie, aby ocalić magię literatury w piekle Holokaustu. Macie szansę zdobyć książkę w naszym konkursie! 

KONKURS !
Wygraj książkę o polskiej historii!

To idealna lektura dla miłośników powieści sensacyjnych i osób zainteresowanych historią Polski! Książka Michała Zygmunta „Krew i honor” opowiada o wydarzeniach z 1936 roku.  

ZOBACZ TAKŻE:
Wiosenne Baranki Dzieciom 19. Cracovia Maraton w srebrnej lidze światowych maratonów
Trzecia edycja akcji Hoover Table Zgłoś propozycję do programu 10. Nocy Poezji
Zgody 7 – miejsce spotkań w marcu kipi od wydarzeń Ruchoma kładka z AGH pomoże w transporcie i ruchu pieszych
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL