Magiczny Kraków NEWSLETTER
350 fb  yt
Kraków znów będzie kręcił się Wokół Szopki!
Kraków znów będzie kręcił się Wokół Szopki!

Kunsztownie zdobione, strzeliste, barwne, każda na swój sposób wyjątkowa, wyróżniająca się drobnym szczegółem, wybranymi przez autora elementami architektury czy charakterystycznymi figurkami – w tym roku kolejny już raz krakowskie szopki tchną ducha świąt Bożego Narodzenia w miejskie place i uliczki.

Wzmocnienia komunikacji miejskiej w niedziele handlowe
Wzmocnienia komunikacji miejskiej w niedziele handlowe

W związku ze spodziewanym zwiększonym zainteresowaniem pasażerów Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przygotował wzmocnienia oferty linii autobusowych w rejonie największych krakowskich centrów handlowych. Będą one obowiązywać przez trzy najbliższe, grudniowe weekendy, poprzedzające święta Bożego Narodzenia.

Ruszyła interaktywna mapa z ofertą świąteczną
Ruszyła interaktywna mapa z ofertą świąteczną

Miasto Kraków przygotowało kolejną inicjatywę, która ma pomóc lokalnym przedsiębiorcom stawić czoła skutkom pandemii i ograniczeniom, z jakimi muszą się borykać. Jest to interaktywna mapa z ofertą świąteczną, dzięki której przedsiębiorcy mogą promować swój świąteczny asortyment i zachęcać mieszkańców do bezpiecznych zakupów przez internet.

Dołącz do akcji – oddaj krew lub osocze
Dołącz do akcji – oddaj krew lub osocze

W skutek pandemii liczba krwiodawców w wielu punktach poboru w całej Polsce spadła o ponad połowę. Startująca właśnie kampania „Więcej nas łączy, niż dzieli” ma na celu promocję krwiodawstwa w tym szczególnym czasie. Jedna osoba może każdorazowo oddać 450 ml krwi. To tak niewiele, a zarazem tak dużo, by pomóc w ratowaniu ludzkiego życia.

ZIM przygotowuje miejsce spotkań dla mieszkańców Bronowic
ZIM przygotowuje miejsce spotkań dla mieszkańców Bronowic

Przy ul. Młodej Polski 7 ma powstać dzielnicowe miejsce spotkań dla mieszkańców Bronowic. Niedawno, na wniosek Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie, wszczęte zostało postępowanie o wydanie warunków zabudowy dla tego przedsięwzięcia.

#EKOrEWOLUCJA: w listopadzie większy ruch rowerowy niż rok temu
#EKOrEWOLUCJA: w listopadzie większy ruch rowerowy niż rok temu

Krakowianie coraz częściej stawiają na rowery, nawet w chłodne, jesienne dni. W porównaniu listopada 2019 r. do listopada 2020 r. w tym roku udział ruchu rowerowego wzrósł średnio dziennie o 12 proc. Pomiarów dokonano na trzynastu punktach w mieście.

Przezimuj klasyka w TAURON Arenie Kraków!
Przezimuj klasyka w TAURON Arenie Kraków!

Zaczyna brakować Ci miejsca w garażu na kolejne samochody i chcesz, by twój zabytkowy pojazd przezimował w komfortowych warunkach? A może Twój klasyk zaczyna być coraz mniej odporny na warunki atmosferyczne i chcesz go w końcu garażować?

Konkurs na najpiękniejsze szopki w tym roku on-line
Konkurs na najpiękniejsze szopki w tym roku on-line

Każdego roku w pierwszy czwartek grudnia szopkarze przynoszą swoje prace na Rynek Główny i ustawiają je na stopniach pomnika Adama Mickiewicza, gdzie ich dzieła są podziwiane przez tłumy krakowian i turystów. Ze względu na trwającą pandemię w tym roku będzie to niemożliwe. Ale nie znaczy to, że konkurs szopek i wystawa pokonkursowa się nie odbędą!

KONKURS !
Wygraj thriller z wydawnictwa HarperCollins!

W kolejnej książce Tess Gerritsen poznajemy losy mistrzyni złodziejskiego fachu. Tytułowa „Ścigana”, czyli Clea nie jest grzeczną dziewczynką. Od dziecka uczyła się złodziejskiego fachu, dwa razy trafiła za kratki. Teraz postanawia rozpocząć nowe, uczciwe życie, ale – jak to zwykle bywa w przypadku takich postanowień nie tylko się jej nie udaje, ale przy okazji wplątuje się w groźną międzynarodową aferę.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Harari i jego najsłynniejsze dzieło. "Sapiens" – wielka opowieść o historii ludzkiego gatunku w nowej graficznej odsłonie.

ZOBACZ TAKŻE:
Lekarze w kalendarzu jak z bajki Mikołajki na sport(n)owo dla dzieci i młodzieży
Filie Biblioteki Kraków ponownie otwarte Grudniowe spotkania w Norwidzie
Odkryj z nami Kraków – wirtualna podróż po Stradomiu Biblioteka Kraków otworzyła filię w nowej siedzibie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL