Magiczny Kraków NEWSLETTER
309 fb  yt
Pokażmy, jak pokonujemy bariery!
Pokażmy, jak pokonujemy bariery!

Trwa 13. edycja konkursu „Kraków bez barier”. Na zgłoszenia obiektów, innowacji, inicjatyw, firm i osobowości, które wspierają osoby z niepełnosprawnościami i pomagają im korzystać z oferty miasta zostało już niewiele czasu, termin upływa 24 lutego.

Karta Krakowska – dla mieszkańców i podatników
Karta Krakowska – dla mieszkańców i podatników

Karta Krakowska umożliwia nie tylko zakup znacznie tańszego biletu okresowego komunikacji miejskiej. Uprawnia także do zniżek u partnerów komercyjnych tego projektu. Mogą je uzyskać nie tylko osoby zameldowane na pobyt stały w Krakowie, ale i te, które płacą tutaj podatki.

 #EKOrEWOLUCJA: zdobądź wejściówki i zwiedź Ekospalarnię
#EKOrEWOLUCJA: zdobądź wejściówki i zwiedź Ekospalarnię

Chcesz zobaczyć jak funkcjonuje krakowska Ekospalarnia? Weź udział w akcji organizowanej w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej #EKOrEWOLUCJA i zdobądź bezpłatne wejściówki do Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie.

Przebudowa torowisk w centrum wchodzi w kolejny etap
Przebudowa torowisk w centrum wchodzi w kolejny etap

Trwa przebudowa torowiska ulic Stradomskiej i Krakowskiej, a wkrótce rozpoczną się prace przy węźle św. Gertrudy. Na skręcie w prawo ul. Dominikańskiej wymienione zostaną szyny łukowe. Torowcy rozpoczną prace już na początku marca.

Szukamy Ambasadorów Lokalnej Partycypacji
Szukamy Ambasadorów Lokalnej Partycypacji

Do niedzieli, 23 lutego trwa nabór do programu „Ambasador Lokalnej Partycypacji 2020”. To szansa, by każdy chętny mógł czynnie zaangażować się w zmienianie swojej dzielnicy lub niewielkiej jej części i zachęcić do tego innych mieszkańców. W zamian magistrat oferuje m.in. wsparcie organizacyjne i logistyczne.

Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]
Kulturalny przewodnik weekendowy [KONKURS]

W najbliższy weekend będziecie mogli poczuć wiatr we włosach słuchając muzyki żeglarskiej, podróżować dzięki filmom festiwalu Afrykamera, a także potańczyć w rytm big beatu dzięki Ani Rusowicz. To tylko niektóre z naszych propozycji na kolejne dni. Więcej znajdziecie w naszym kulturalnym przewodniku!

Krakowskie Zapusty – wielkie smażenie chrustu po raz trzeci!
Krakowskie Zapusty – wielkie smażenie chrustu po raz trzeci!

W niedzielę, 23 lutego w restauracji Stara Zajezdnia by De Silva odbędzie się trzecia edycja Krakowskich Zapustów. Wielkie smażenie chrustu, warsztaty i pokazy taneczne oraz spotkanie z regionalnymi producentami – to wszystko czeka na odwiedzających w ostatnią niedzielę karnawału.

Na horyzoncie festiwal Shanties 2020
Na horyzoncie festiwal Shanties 2020

„Wróćmy na jeziora” to tytuł kolejnej 39. edycji festiwalu Shanties, która odbędzie się w dniach 20–23 lutego w Krakowie. Na trzech scenach w trakcie 15 koncertów wystąpi blisko 200 wykonawców z Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Koncertom towarzyszyć będą wystawy, projekcje filmów, kiermasz żeglarski, happening szantowy i wiele innych atrakcji. W ten sposób w środku zimy Kraków ponownie stanie się żeglarską stolicą Polski.

Projekty naukowców na Demo Day Innowacji
Projekty naukowców na Demo Day Innowacji

W czwartek, 20 lutego w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbędzie się Demo Day Innowacji. Będzie to pierwsze, organizowane wspólnie przez pięć krakowskich uczelni, wydarzenie prezentujące innowacyjne technologie stworzone przez naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Uniwersytetu Rolniczego.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Rodzinny dramat w krajobrazie podkrakowskiej wsi, skrytej w cieniu mrocznej jurajskiej doliny. Kolejna poruszająca powieść spod pióra Andrzeja Muszyńskiego - przedstawiamy Wam "Bez. Balladę o Joannie i Włodku z jurajskiej doliny".

ZOBACZ TAKŻE:
Zgłoś kandydata do nagrody „Miłosierny Samarytanin” Nocne zamknięcie alei Powstańców Śląskich
Wiosenne kursy dla seniorów w KFK Zostań asystentem osoby niepełnosprawnej
Zegary domowe w zbiorach Muzeum Krakowa Recykling ART Day 2020 w ARTzonie
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL