Magiczny Kraków NEWSLETTER
341 fb  yt
Jak korzystać z komunikacji miejskiej – poradnik dla studentów
Jak korzystać z komunikacji miejskiej – poradnik dla studentów

W związku ze zbliżającym się rozpoczęciem nowego roku akademickiego i z myślą o studentach – zwłaszcza tych, którzy podjęli naukę na I roku studiów – krakowskie MPK przygotowało praktyczny poradnik na temat sposobu korzystania ze środków komunikacji miejskiej.

Czas decyzji w budżecie obywatelskim
Czas decyzji w budżecie obywatelskim

Do 5 października można głosować w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa. Zachęcamy do tego, by dokładnie przejrzeć listę tegorocznych projektów i zdecydować, które najbardziej zasługują na wsparcie, pieniądze (z rekordowej puli 32 mln zł) i realizację w 2021 r.

Dodatkowe zapisy na szczepienia przeciw grypie dla seniorów
Dodatkowe zapisy na szczepienia przeciw grypie dla seniorów

Trwają dodatkowe zapisy do udziału w miejskim programie szczepień ochronnych przeciw grypie dla osób po 65. roku życia. Jednocześnie przypominamy, że realizacja szczepień uzależniona jest od dostępności na rynku szczepionek przeciw grypie.

Nowa usługa miasta dla seniorów 85+
Nowa usługa miasta dla seniorów 85+

Powiększa się oferta miejskich programów skierowanych do najstarszych mieszkańców Krakowa. Do końca roku pilotażowo realizowany będzie projekt „Opieka nad seniorem w miejscu zamieszkania ASYSTENT 85+”.

Dla samochodów jest alternatywa
Dla samochodów jest alternatywa

Co roku, na początku października, obserwujemy wzmożony ruch samochodów w mieście. Składa się na to kilka czynników: powroty z wakacji, rozpoczęcie roku szkolnego, ale przede wszystkim przyjazd studentów na początek nowego roku akademickiego. W związku z tym przypominamy i zachęcamy wszystkich krakowian, w tym studentów, do rozważenia, czy samochód w każdym wypadku jest najlepszą formą przemieszczania się po Krakowie.

Urząd dostarczy przesyłkę przy pomocy InPost
Urząd dostarczy przesyłkę przy pomocy InPost

We wtorek, 29 września Wydział Spraw Administracyjnych uruchomił usługę dostarczania do urzędu wybranych przesyłek urzędowych za pośrednictwem Paczkomatu Urząd 24.

Weekendowy przewodnik kulturalny!
Weekendowy przewodnik kulturalny!

Jesienne wieczory to idealny czas, aby zanurzyć się w fotelu i oglądać przedpremierowo najciekawsze filmy i spektakle w krakowskim repertuarze. Ale w ten weekend nie zabraknie też ciekawych koncertów - posłuchajcie grupy Perfect, Julii Pietruchy, jazzu na Jazz Juniors i elektroniki na Unsound online. Więcej w naszym kulturalnym przewodniku na weekend.

Dziewięć październikowych spacerów z przewodnikami
Dziewięć październikowych spacerów z przewodnikami

W pierwsze dwa weekendy października odbędzie się aż dziewięć spacerów. W ich trakcie wykwalifikowani przewodnicy opowiedzą zajmujące historie o medycynie i architekturze, poprowadzą przez Salwator, Nową Hutę, Aleje Trzech Wieszczów, przedmieścia Krakowa i ulice lokacyjne, a na koniec oczarują opowieściami o literatach i świętych. To już przedostatnia seria spacerów organizowanych przez Miasto Kraków i KBF w ramach akcji „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”.

Największe polskie gwiazdy rocka w TAURON Arenie Kraków
Największe polskie gwiazdy rocka w TAURON Arenie Kraków

Festiwal największych polskich gwiazd rocka, dedykowany rocznicy wolnych wyborów w Polsce, a także rocznicy wprowadzenia stanu wojennego odbędzie się 23 stycznia 2021 roku w TAURON Arenie Kraków. Koncert jest hołdem dla wszystkich, którzy w latach 70’ i 80’ odważyli się głośno mówić i działać na rzecz wolnej Polski.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Ojciec i syn. Miłość w najcięższych czasach. "Dodatkowa dusza" Wioletty Grzegorzewskiej to oparta na faktach poruszająca historia walki o przetrwanie.

KONKURS !
Wygraj thriller Czarnej Owcy!

„Dracul” autorstwa J.D. Barkera, twórcy bestsellerowych thrillerów oraz Dacre Stokera, potomka autora „Draculi” to niezwykłe połączenie thrillera, horroru i powieści przygodowej. I oczywiście pozycja obowiązkowa dla każdego fana wampirów i powieści gotyckich.

ZOBACZ TAKŻE:
Nowy pawilon dla bezdomnych psów prawie gotowy Kolejny etap przebudowy ulic Radzikowskiego i Weissa
Wracają nocne linie aglomeracyjne nr 910, 917 i 937 Weź udział w wycieczce rowerowej po mieście!
Zobaczyć niewidzialne – wyjątkowa wystawa na placu Szczepańskim Filharmonia Krakowska inauguruje nowy sezon artystyczny
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL